Geriausią savo sezoną Šilutėje žaidžiantis E. Džiaugys: svajoju pasibelsti į LKL duris

2019-01-21
E. Džiaugys, M. Baranausko nuotr.
E. Džiaugys, M. Baranausko nuotr.

„Norite tapti krepšininku? Svarbiausia yra daug dirbti, svajoti ir tikėti tuo, ką darai, – LRT.lt sakė šį sezoną vienas naudingiausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) žaidėjų Evaldas Džiaugys. – Visuomet jaučiau begalinį norą žaisti krepšinį, kažkuo išsiskirti iš kitų ir iškovoti kuo daugiau pergalių“.

„Šilutės“ klubo garbę ginantis puolėjas šį sezoną NKL per rungtynes vidutiniškai renka po 18,1 taško, atkovoja po 6,8 kamuolio ir 3,2 karto sėkmingai asistuoja savo komandos draugams. Pagal naudingumą E. Džiaugys lygoje yra trečias.   

„Žinoma, aš dar nesu pasiekęs to, ko noriu, bet stengsiuosi, kad ateityje tai įvyktų“, – prisipažino NKL „Oro karaliaus“ titulą praėjusių metų balandį iškovojęs raseiniškis.

Visada tikėjo

Į krepšinio treniruotes E. Džiaugys užsuko besimokydamas penktoje klasėje: „Pirmose treniruotėse sekėsi kiek sunkiau, nes kiti komandos draugai treniravosi metus ar du, tikrai jautėsi skirtumas. Krepšiniu domėjausi ir prieš tai, tačiau visada pritrūkdavau drąsos vienas eiti į treniruotes“.

Drąsos E. Džiaugiui tuomet įpūtė bendraklasis, pasiūlęs išbandyti save.

„Tuo metu krepšinis buvo labai madingas, dauguma draugų lankė treniruotes, – prisiminė 22-iejų E. Džiaugys. – Netrukus man pradėjo visai gerai sektis, buvo pasiektos pirmosios pergalės, kurios teikė džiaugsmą“.

Paauglystėje E. Džiaugiui net nebuvo kilusi mintis krepšinį iškeisti į kitą veiklą.

„Draugai lankė futbolo ar tinklinio treniruotes, kartais pats pagalvodavau, kad būtų įdomu pamėginti, tačiau tai neįvyko. Tuo labai džiaugiuosi, – nusijuokė krepšininkas. – Nuo mažų dienų svajojau apie krepšinį, nes pas mus šeimoje buvo sekamos „Žalgirio“ rungtynės Eurolygoje ir LKL, Lietuvos vyrų rinktinės pasirodymai nebūdavo praleidžiami. Stebint grandų pasirodymus susiformavo svajonė kurią nors dieną būti jų vietoje“.

Pasak vieno naudingiausio NKL žaidėjo, visada yra svarbu tikėti tuo, ką darai.

„O aš tikėjau visuomet, – pabrėžė puolėjas. – O ir visi pasiekimai bei pergalės pridėdavo dar daugiau motyvacijos siekti krepšininko karjeros. Visada galvodavau, kad krepšinis yra mano kelias, žinojau, kad būsiu krepšininkas. Tiesiog beliko stengtis, kad svajonė išsipildytų“.

Oro karalius

Pirmąjį savo dėjimą į krepšį E. Džiaugys atliko būdamas penkiolikos: „Treniruočių metu labai stengdavausi įdėti... Bet geriausiai atsimenu savo pirmą dėjimą rungtynių metu. Po jo pats buvau kiek nustebęs. Tikiu, kad nemažiau nustebo ir mano komandos draugai“.

Krepšininkas iki šiol džiaugiasi, kad šį dėjimą spėjo įamžinti fotografas. 

Kalbėdamas apie dėjimus į krepšį, kuriais jau spėjo pagarsėti, E. Džiaugys teigia, kad NKL „Oro karaliaus“ titulas jį taip sugebėjo nustebinti.

„Pripažinkime, kad tikrai nesu pats geriausias „dėjikas“, – nusijuokė E. Džiaugys. – Bet džiaugiuosi šiuo pasiekimu“

Pasak jo paties, geriausią dėjimą pavyko atlikti Lietuvos mokyklų čempionato ketvirtfinalyje, kai teko žaisti su favoritais tuomet laikytais bendraamžiais iš Kėdainių.

„Manau, kad tai yra pats geriausias mano dėjimas karjeroje, – sakė E. Džiaugys. – Tą akimirką mūsų komanda buvo labai užsivedusi – tai man padėjo atlikti galingą dėjimą. Rungtynes laimėjome, patekome tarp keturių stipriausių šalies mokyklų“.

Patirtis ir svajonė

Vasarą E. Džiaugys dalyvavo ir tikra karštine virtusiose „3x3“ turnyruose.

„Esu dėkingas Justui Nausėdai, kuris man pasiūlė prisijungti prie jų sudarytos komandos su Mintautu Bulanovu, Justinu Jogminu bei Tadu ir Justu Nausėdais. Apie šią komandą sukti galvą jie pradėjo, kai tik Lietuvoje prasidėjo rimtesni „3x3“ turnyrai, – sakė E. Džiaugys. – Vasara buvo tikrai smagi ir praleista produktyviai, daug laimėjome, bet visuomet galima daugiau. Labai gaila, kad šiuo metu negaliu padėti komandai, nes nusprendžiau sezono metu nesiblaškyti tarp „5x5“ ir 3x3“.

Krepšininkas prisipažino dabar turintis svajonę, dėl kurios verta paplušėti.

„Svajoju išbandyti LKL krepšinio virtuvę, – prisipažino E. Džiaugys. – Mintis, kad galėčiau ten žaisti, mane labai stipriai motyvuoja. Džiaugiuosi, kad nestoviu vietoje. Tai įrodo, kad sunkus darbas gali duoti vaisių ir tai vėlgi motyvuoja dar labiau dirbti ir siekti savo tikslų“.

LRT.lt


Straipsnio komentarai

Tinklapio pridurkui, 2019-01-25
del smegenines kap. remonto skubos tvarka kreipkis tiesiogiai i Maciku pensionata. Beto, ten susitiksi ir likimo bendraminciu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2019-01-24
Asilų komentatorių kompanija,juos pačius reikia uždaryt į psichuškę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2019-01-21
Tai šiąnakt ir pilnatis pagerinti buvo. Ir tikrai jaučiasi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
komentatoriui2019-01-21
pilnatis tęsesi....užuojauta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-21
tad kai aš kalbu apie fašizmą aš turių jau omenyje tokį fašizmą kuris kilęs nuo lotyniško žodžio "fasces", kuris kaip vienybės žydėjimo simbolis figūruoja visokiausiose institucijose. Nu čia kalba eina ir apie ką tik nori - al-qaeda, ministerijos, ambasados, ISIS, namo bendrijas, tarybos, kaimo bendruomenes, seniūnijas, seniūnaitijas, saugias kaimynystes, komandas, komunas, organizuotą nusikalstamumą, religiją, politines partijas, NVO, tt. matai tas "fasces" simbolis ir yra tas pats trojos arklys, bet pavaizduotas kitaip. aišku tai tos lazdos atseit slepia kažkokį šaltąjį ginklą, bet tiems beširdžiams fašistams nesvarbu jie ir su paprasčiausia lazda gali mušti ir rėkti, kad ir mažyti vaikutį. Bet visi tie žodžiai ir frazės tarnauja kaip barjeras susipykusiam su savimi nuostabiai baisiam protui taip kaip vėjo malūnų jaukas viliojantis don kichotus kad maištauti prieš akmenines sienas. Ta prasme kad nuostabaus proto ir nėra ir nebūna. Viskas kas liečia protą ir yra nuostabi beprotybė. Tie visi einšteinai ir nobelio premijos laureatai yra beraščiai ostapininkai, ne daug kuom skiriasi nuo šitų šilutės kamuolinių gaujos "darbininkų" ar bet kurio geros bylos gadintojų tokių kaip minedas ar meirūnas ar bet kuris kur čia šilutėje "darbuojasi" gadindamas gerą bylą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Rolis2019-01-21
aha "arbeit macht frei".. tame ir esmė kad tuose fašistiniuose konclageriuose darbo klipatėlėms irgi nebuvo išskyrus darbą žaisti bado žaidimukus saviems mūsiškiams šaudant į savus genant juos į krematoriumus. Tai yra jeigu kažkoks klipatėlė sužvėrėdavo tai nereiškia kad jisai mūsiškis. Bulių bėgime visi bėga kartu. Tuom ir pagrįstas ir šitas evoliucinis socialinio modelio apsisukimai (revoliucijos). Iš tos pusės žiūrint nacių konclageriai buvo "dry run" testuojant šituos multikultūrinius socialinius modelius kuriuos jau po karo įdiegė valstybiniu mastu per jungtines tautas. Tad kai sakoma "melting pot" tai reikalinga turėti omenyje kad tai irgi yra "gerų ketinimų" dviprasmybė jeigu tai naudojama lydyti tos pačios puodynės sienas, kraštus, dugną,tt. Jeigu puodas su skyle tai nau nebe puodas, bet kažkoks įrankis tarnaujantis pilstymui į tokią suskilusią geldą. Tokia frazė kaip "melting pot" ir yra tautos genocido apibrėžimas. išlieka stipriausi tie kurie atseit sugebės susivienyti vienybėje dėl žydėjimo. Bet tai nėra išlikimas. Tai tik istorija kuri nieko bendro neturi su tikrove. Karčios šaknys ir saldūs vaisiai tai tik oranžinės spalvos mechaninės iliuzijos kurios tarnauja ir kaip lazdos su daugeliu galų kad mušti ir rėkti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rolis2019-01-21
atsibodai su savo svaisčiojimais, eik darbą rask Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-21
krepšinis tai ne darbas.. čia ne darbas netgi jeigu žiūrėti į šią "veiklą" per smaluotų biudžetų ideologijas kaip antai "duonos ir žaidimų" prizmę. Nu žiūrovų tai nesusirenka į šituos atrakcionus kad žiūrėti kaip šitie vyrai su didelių išmierų gražulio treninginėmis kelnėmis žaidžia su kamuoliuku. Jeigu ateina kažkas tai "sirgaliai", bet profesionalūs. Tai yra psichiniai ligoniai kurie yra lygesni nei kiti. Nu bet ir tie kurie randasi už psichuškių sienų atseit ne visi yra ligoniai: ten irgi yra komandos kurios rūpinasi "sirgaliais". Tad šita veikla tarnauja kaip priedanga kad tarnauti tiems kurie iš tikrųjų čia atsibastę su antpečiais tam kad tarnautų. Tokia karinė užduotis. Ta prasme kad jie tai dotuojami iš juodų biudžetų net jeigu tai atseit kažkokie privatūs sponsoriai. Verslui iš tikrųjų nėra logikos reklamuotis ten kur nėra publikos. Tad visas tas verslas irgi nėra verslas, bet dalis karinės vaivorykštės oranžinės spalvos mechanizmo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?