Ministras A. Veryga ragina naujagimius skiepyti nuo meningokokinės infekcijos

2019-02-02

Nors Lietuvos gyventojai baiminasi meningokokinės infekcijos, tačiau nuo jos skiepyti savo mažylių neskuba, nors nuo praėjusių metų sudarytos galimybės naujagimius skiepyti nemokamai. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina tėvelius pasinaudoti šia galimybe ir paskiepyti savo atžalas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojama vakcina, kuri gali užkirsti kelią šiai klastingai ligai.

Ministro A. Verygos teigimu, Lietuvoje sergamumas meningokokine infekcija yra gana didelis, liga – išties sunki, nusinešanti gyvybes, o vaikai turi didžiausią riziką ja susirgti.

„Skiepai nuo B tipo meningokokinės infekcijos yra efektyviausia profilaktikos priemonė, nors ir tikrai brangi. Todėl nuo praeitų metų liepos tėveliams palengvinome šią naštą ir dabar jie savo vaikus gali paskiepyti nemokamai. Vakcinos yra nupirkta pakankamai, todėl visiems naujagimiams jos tikrai pakaks. Raginame tėvus pasirūpinti savo mažylių sveikata nuo pat gimimo“, – sako ministras A. Veryga.

PSDF biudžeto lėšomis apmokama B tipo meningokokinės infekcijos vakcina kūdikiai ir vaikai yra skiepijami trimis vakcinos dozėmis: pirmąją vakcinos dozę gauna 3 mėn. kūdikiai, antrąja – 5 mėn., trečiąja – 12-15 mėn. vaikai.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėja Lina Reinartienė tvirtina, kad per metus Lietuvoje gimsta apie 30 tūkstančių naujagimių.

„Tad pernai liepą VLK nupirko 45 tūkstančius vakcinos nuo B tipo meningokokinės infekcijos dozių, kad būtų padengtas visas galimas vakcinų poreikis naujagimiams. Naujausiais duomenimis, šiuo metu vakcinos yra sunaudota apie 9800 dozių, kuria buvo paskiepyta beveik 8 300 naujagimių. Taigi tėvai savo vaikus skiepija mažesnėmis apimtimis, nei buvo planuota, nors tam yra suteiktos visos galimybės“, – pabrėžė VLK atstovė L. Reinartienė.

Jos teigimu, meningokokinės vakcinos įsigijimui išleista keli milijonai eurų PSDF biudžeto lėšų.

Sunkiausios meningokokinės infekcijos formos – žaibinis sepsis bei galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas. Liga plinta lašiniu būdu per orą, ankstyvieji jos simptomai panašūs į peršalimo ligų – atsiranda šaltkrėtis, karščiavimas, galvos skausmas. Ligai būdingas sprando raumenų sustingimas, vėliau atsiranda odos bėrimas bei sąmonės sutrikimas. Mirtimi baigiasi apie 5-15 proc. ligos atvejų. Tačiau apie 15 proc. išgyvenusiųjų lieka ilgalaikiai liekamieji požymiai, pavyzdžiui, kurtumas, paralyžiai, psichikos sutrikimai, gali tekti amputuoti galūnes.


Straipsnio komentarai

..2019-02-02
tad negalvokit kad yra kažkokios ne pasiutusių meškų alternatyvos bandant bėgti nuo šitų pasiutusių vilkų. patys pažiūrėkit visi unix'ai, linux'ai, tt važiuoja ant taip vadinamų "X windows". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-02
aha čia analogiška situacija būtų kai pasiutęs vilkinis šuva su zombių putomis ant nasrų bėgiotų ir agituotų žmones kad reikalinga skiepytis nuo pasiutligės, kurią jisai jiems gali sukelti jeigu jie patikės jo nešiojamo chalato ėriuko kailio baltumu. Tad su tais skiepais pas šituos kruvinų rankų kryžiuočius yra labai panaši afera sugalvota kaip kažkas panašaus į krikštijimo apeigas pas jų artimus giminaičius kryžiuočius kurie irgi amsi lotyniškai. Nu žinot pagal kryžiuočių logiką vaikas yra kažkoks atseit pavojingas sau ir kitiems kol jisai nepakrišktytas. Bet aišku su kruvinais kryžiais jie gali vis rėkti ir rėkti apie vilkus, kad krikštyti žmones po oda bet kokio amžiaus, bet kokio tikėjimo, bet kuriame pasaulio krašte, tt. Kaip galvojate kodėl tas pragaro vartininkas kur atseit vieno langelio principą kiekvienam asmeniškai įdiegė nuėjo šieno ravėti į vakcinų industriją? Kalbu apie Bill Gates. Patys pažiūrėkit kaip windows logo evoliucionavo ir jau 10 versijoje logo jau yra kryžius. Ta pati daina su Xbox. X tai kryžius kuris paverstas ant šono. Tad čia neaišku ar jie boksuojasi su tuo kryžiumi, ar naudoja jį boksavimuisi ar čia kažkokie įspraudimai ir įkalinimai į dėžutes pasinaudojant kryžiais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?