Pamariškės sunkiaatletės užtriūsė medalius šalies čempionate

2019-06-09
Lietuvos sunkiosios atletikos čempionato Klaipėdoje prizininkai ir treneriai (iš kairės): treneris Laimis Li Čin Chai, Rima Marozaitė, Viktorija Kojelytė, Edgaras Kazlauskas, Ramūnas Šteinys, Austėja Minkevičiūtė ir treneris Liudas Čičirka.
Klaipėdoje surengtame šalies sunkiosios atletikos jaunimo iki 20 ir 23 metų bei suaugusiųjų čempionate Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai ir klubo „Lokys“ nariai (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai) iškovojo 7 medalius. Sunkiasvoris Tomas Li Čin Chai tapo suaugusiųjų čempionu, o Ramūnas Šteinys laimėjo jaunimo iki 20 metų varžybas.

Uostamiestyje štangą kilnojo vyrai ir moterys. Tai jau įprasta. Šilutės delegaciją sudarė šeši sportininkai. Čempionato debiutantė, penkiolikmetė aštuntokė Rima Marozaitė, gyvenanti Balčių kaime (Vainuto sen.), iškovojo pirmą medalį suaugusiųjų varžybose. Jos konkurentėmis buvo varžovės, sveriančios iki 47 kg. Nedidukę Rimą galima lyginti su žvirbliuku. Kaip pati sako, nemėgsta šokti, dainuoti, o sunkumų kilnojimu susidomėjo paskatinta brolio Ričardo. Į treniruotes Šilutėje atveža mama. Po trijų mėnesių treniruočių pelnyti medalį Lietuvos čempionate – katučių avansas ateičiai. Rima rovimo veiksmu iškėlė 27 kg, stūmimo veiksmu – 32 kg. Dvikovės suma – 59 kg.

Sidabro medalį U-20 varžybose iškovojo Viktorija Kojelytė (svorio kategorija iki 57 kg). Jos rezultatas – 97 kg (43+54). O regbio mėgėja Austėja Minkevičiūtė (sv. kt. iki 79 kg) suaugusiųjų varžybose užėmė III vietą. Austėja dviem veiksmais įveikė 95 kg (40+55). To pakako bronzos medaliui.

19-metis Ramūnas Šteinys (sv. kt. iki 55 kg) iš Klaipėdos parsivežė du apdovanojimus: tapo U-20 grupės nugalėtoju, o suaugusiųjų varžybose liko trečias. Jo rezultatas – 128 kg (57+71). Pasak trenerio L. Čičirkos, Ramūnas sunkokai priaugina svorį, bet jis kovotojas ir niekada nepasiduoda. Gerai pasirodė ir Edgaras Kazlauskas (sv. kt. iki 69 kg), laimėjęs bronzos medalį tarp U-20 atletų. Edgaras iškėlė 181 kg (84+97).

Suaugusiųjų sunkiasvorių (96 kg) varžybose pasižymėjo Tomas Li Čin Chai. Tomas – Lietuvos rinktinės narys. Šiose varžybose nekėlė sau maksimalaus uždavinio pagerinti asmeninį rekordą. Atletas dėjo tiek pastangų, kiek reikėjo, kad taptų pirmas. Nerizikavo dėl nepilnai išsigydytų traumų. Jis iškėlė 290 kg (130+160). Taigi, du šilutiškiai iškovojo šalies čempionų vardus, penki – sidabro ir bronzos medalius. Trenerio L. Čičirkos išvada: siekiant pelnyti aukštesnės prabos apdovanojimus, būtina daugiau ir ilgiau triūsti per treniruotes.

..2019-06-09
kiek čia tų medalių. atseit čia motyvacija stengtis ąsilams. tik morka kuri pakabinta prieš nosį jau neblizga morkomis, nulipdyta iš plastelino. ir už ką čia tie medaliai? kad pakėlė tai ko nereikėjo kelti? Kad liepė kažkas? Kad vykdė įsakymus? Va atvažiuoja pensininkės bobutės į kiemą ir neša prisimelžusios dvi kanistras pieno po 15 litrų gaunasi virš 30kg, nes dar ir kanikės sveria kažkiek. Ir jokių medalių neprašo.
Tad čia irgi kažkokios biologinių ginklų programos prisidengiant durnių pasakomis apie tai kaip svarbu yra išradinėti dviračius.
oj kokie patvorių patriotai net žydi "toje" vienybėje štangą nusidažė trispalvėmis spalvomis.