Neranda palaikymo vietos „baltųjų rūmų“ kabinetuose

2019-07-19, Sergėjus GVILDYS
Renginio akimirkos. S. Gvildžio nuotr.
Renginio akimirkos. S. Gvildžio nuotr.
Nors ekstremalaus bėgimo varžybos vadinamojoje Kiškio dauboje įgauna vis didesnį susidomėjimo pagreitį, jų daugiau čia surengti nebepavyks. Mat vietos valdžia čia žada „sukišti“ apvalią sumą pinigų ir įrengti parką.

Dalyvių netrūko

Ketvirtą kartą Šilutėje, Kiškio dauboje, buvo suorganizuotos ekstremalaus bėgimo varžybos. Šiemet išbandyti save ekstremaliomis sąlygomis ir patikrinti savo jėgas panoro daugiau nei penki šimtai dalyvių. Jie rinkosi iš įvairių Lietuvos kampelių. Aktyviausi ekstremalių pojūčių mėgėjai - iš Vilniaus regiono ir Kauno. Jų buvo daugiausia.

Varžybos suskirstytos į vaikų ir suaugusiųjų grupes. Suaugusiųjų grupės galėjo rungtyniauti skirtingo sudėtingumo rungtyse. Tai šešių ir aštuonių kilometrų bėgimai. Jų dalyviams reikėjo įveikti įvairias kliūtis Šyšos upėje ir sausumoje. Įvairios sienelės su trikdžiais, pilni vandens grioviai, apversti automobiliai ir daugelis kitų kliūčių pareikalavo ne tik jėgos, bet ir ištvermės. Bene įdomiausia kliūtis žiūrovams - prieš finišą čiuožykla ir griovys, sklidinas vandens, sumaišyto su durpėmis. Čia ne tik plaukimo per purvą išbandymas, bet ir psichologiškai veikė motociklų motorų gaudesys. Mat per šį griovį šokinėjo motociklai. O finiše kiekvieno dalyvio laukė medinis medalis su varžybų simboliu – kiškiu.

Viršijo lūkesčius

Pasak renginio organizatoriaus Aurimo Zarembos, varžybos pranoko visus lūkesčius. Ruošdamas sudėtingą trasą tokio susidomėjimo jis tikrai nesitikėjo.

Ypač dėkingas A. Zaremba pagrindiniams rėmėjams, padėjusiems surengti varžybas. Tai Mantas Mikutis, J. Mikučio įmonės atstovas, UAB „Stamela“ ir UAB „Lindaina“. Deja, anot A. Zarembos, tai buvo paskutinės tokios varžybos Šilutėje.

Nesulaukdamas vietos valdžios dėmesio ir palaikymo jis nusprendė nebeorganizuoti daugiau ekstremalaus išbandymo varžybų. Juolab, kad Kiškios dauboje daugiau ir nebus galima tai daryti, nes čia Šilutės valdžia planuoja įrengti miesto parką. Šiai investicijai ji skiria du milijonus eurų.

Keista, kad vis didesnio susidomėjimo ir svečių sulaukiantis renginys organizuojamas tik entuziazmo ir privačių lėšų dėka, neranda palaikymo vietos „baltųjų rūmų“ kabinetuose. Tuo metu kitiems jie dosnesni. Pavyzdžiui, Rusnės festivalis, organizuojamas partijos „Tvarka ir teisingumas“ Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario Vyganto Štoškaus, tapo net strateginiu renginiu, nors susidomėjimas žymiai mažesnis. Kiškio dauba sulaukė daugiau nei 500 dalyvių, kurių dalis tikrai liko nakvoti pamario krašte, - ne vienas čia pietavo, pramogavo ir tikrai iš to turėjo naudos vietos verslas.

Daugiau nei 500 tik dalyvių, o kiek dar buvo žiūrovų, kiek emocijų... Kaip bebūtų gaila, Rusnės festivalis per abi dienas vargiai ar sulaukė tiek norinčių paklausyti koncertinės programos. Jam rajono valdžia skyrė šiemet 1 000 eurų.

A. Zaremba „Šilokarčemą“ informavo, kad rugpjūčio mėnesį bus suorganizuotas atsisveikinimo renginys. Šilutiškiai ir miesto svečiai turės progos paskutinį kartą išvysti ekstremalų varžybas Kiškio dauboje.


Straipsnio komentarai

Kipišonas2019-07-21
va čia tai fainos varžybos reikia visiems bent kartą sudalyvauti! Yeee Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dar keista2019-07-20
su tuo parku bus kaip su aikštele riedlenčių Gluosnių gatvėje. :):):)
Žolė nepjauta , rampos pavojingos važinėti vaikams ekstremaliai , nes neprižiūrima.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
keista2019-07-20
atsitiktinai teko būti tuo metu Šilutėje ir sudalyvauti. Nerealus renginys sportuojantiems ir mėgstantiems fizinį aktyvumą žmonėms.. Buvau maloniai nustebintas.Ar yra alternatyvų jaunesniems žmonėms Šilutėje apart : žuvienės virimo , kažkokių country dainininkų ? Paskui stebisi , ko čia jaunesni bėga neatsisukdami . :):):)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Jooo2019-07-19
tame ir esmė kad visi renginiai ir yra nurenginėjimai. Tie judėtojai pažygiuoja patrypia lietuvos žemę susižeria "finansavimus" į kišenę pagal vičistų programą: "atėjau, pamačiau ir nugalėjau". Nu mūsiškiai ateina ir "kovoja" su savimi ar savais mūsiškais kurie pasidaliję į komandas. Ir visada kažkas nugali. Čia nesvarbu ar bandysit prisijungti ar spoksosit ar sirgsit ar iš vis nekreipsit dėmesio vistiek būsit "savas" į kurį ir šaudoma su tokiais nugalėjimais. Nu jie ir turi medalį po to kaip pergalės prieš jus įrodymą, kurį jie nusikalė iš jūsų pinigų. Aišku kad tas parkas tai nėra keitimas vienos blogybės kita. Čia ir yra lygiai ta pati blogybė. Žaidžiama su duona, kur žaidėjai iš žaidybinių žaidimų (funny games) su jumis atseit užsidirba duonos. Matot nors tas filmas ir pastatytas vokiečių bet kažkodėl su anglišku pavadinimu. Anglų kalboje "games" yra ir veiksmažodis ir daiktavardis ir turbūt dar kaip nors. Nu jeigu sakoma "war games" tai nereiškia vien tik kad tai karo žaidimai. Tai gali būti verčiama ir kad "karas žaidžia" arba "kariauk prieš žaidimus". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jooo2019-07-19
visokiems šūdrenginiams atsiranda ffinansavimas, o tokiam renginiui vieninteliam Lietuvoje špygą atkiša valdžia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-19
matot kiškio dauba tai ne bėgimas, tai vienas iš tų judėtojų žygių su kuriais jie myli kažkokias tėvynes, kuriose matyt žodžiais netikima. Tame ir esmė kad bet koks judesys, kuris gali būti forminamas kaip "žygis" ir yra meilė kažkokiai tėvynei. patrypė basos raganaitės šilutės ar Riodežaneiro šventėje - tai irgi žygis. Pašoko velniai iš lėktuvvo su parašiutu - tai irgi žygis. Matot pats pavadinimas "kiškio dauba" įsikomponuoja į žuvėjų krašto pavadinimologiją. Nu pagalvokit kaip vadinasi dauba žemėje į kurią kažkas kišamas pvz žemaičiai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?