Pamariškiai lengvaatlečiai gins šalies garbę Baltijos šalių mače ir Europos olimpiniame festivalyje

2019-07-21
Lietuvos jaunių čempionato šuolio į tolį ir trišuolio čempionas Osvaldas Guščius (viduryje) – dvigubas čempionas.
Tai paaiškėjo po Lietuvos jaunių (17 metų ir jaunesni) lengvosios atletikos čempionato Alytuje liepos 4-5 dienomis, kur Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai geriausiai pasirodė tarp 27 rajonų komandų, o čempionų titulus iškovojo šuolininkas Osvaldas Guščius, bėgikas Justas Budrikas (trenerė Lina Leikuvienė), metikai Gintarė Paulauskaitė ir Marius Rudzevičius (treneris Bronius Mulskis). Visi jie pakviesti į Lietuvos jaunių bei jaunimo rinktines dalyvauti Baltijos šalių mače Vilniuje ir Europos olimpiniame festivalyje Azerbaidžano sostinėje Baku.

Sportininkus lenktyniauti skatina konkurencija

O. Guščiui septyniolika sukaks rugpjūtį. Alytuje jis startavo puikiai: laimėjo šuolio į tolį ir trišuolio rungtis. Šokdamas į tolį geriausią rezultatą pasiekė priešpaskutiniu penktu bandymu – 6,67 m. Tiek dar nebuvo nušokęs. Tai jo asmeninis rekordas, atnešęs čempiono vardą. Antrą vietą užėmusio Skuodo atstovo Merūno Martinkaus rezultatas – 6,44 m.

Taigi, žemaitis rimtas konkurentas pamariškiui. Lietuvos lengvoji atletika dėl to tik išlošia. O. Guščius nesileido pralenkiamas ir trišuolio varžybose. Ketvirtu bandymu  įveikė 14,14 m ribą ir tapo nugalėtoju. Už dvi pirmas vietas komandai pelnė 44 taškus. Už pirmą vietą buvo skiriami 22 tšk. Tiek pat taškų į Šilutės sporto mokyklos rinktinės taupyklę įdėjo ir Vilniuje besimokanti septyniolikmetė G. Paulauskaitė, buvusi Vilkyčių pagrindinės mokyklos auklėtinė. Gintarė toliausiai nustūmė 3 kg rutulį – 12,72 metro, taip pat laimėjo ieties metimo rungtį. 500 gramų sveriančią ietį ji švystelėjo 41,34 m. Asmeninį rekordą pagerino penktu bandymu.

Pamario ieties metikai jauniai - lyderiai

Rutulio stūmimo sektoriuje pasižymėjo ir šilutiškė Kristina Bataitytė, nustūmusi įrankį 11,70 m – III vieta. Ieties metimo varžybose Kristina liko šešta – 31,30 m. Tarp vaikinų ieties metimo favoritu buvo šiuo metu Vilniuje kartu su G. Paulauskaite besimokantis šešiolikmetis Marius Rudzevičius. Jį ir Gintarę į didįjį sportą nuvedė Vilkyčių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Bronius Mulskis. Anot pastarojo, Marius šalies jaunių lengvosios atletikos čempionate Dzūkijos sostinėje Alytuje nejautė įtampos, metė 700 g ietį kaip per treniruotes ir užtikrintai nugalėjo. Jo rezultatas – 63,24 m. Šeštą vietą užėmė Emilis Urbonas, numetęs ietį 44,50 m. Emilis komandai pridėjo 13 tšk. Iš viso trys Vilkyčių metikai Šilutės sporto mokyklos komandai pelnė 86 taškus.

Du J. Budriko medaliai

Septyniolikmetis J. Budrikas greičiausiai nubėgo 1 500 m. Distancija įveikta per 4:08,47 min. Jam į nugarą kvėpavęs Švenčionių bėgikas Justas Sažinas finišavo antras – 4:09,26 min. Įtempta kova vyko ir bėgant 800 m. Pirmą vietą užėmė Vilniaus rajono bėgikas Dariuš Zabelo. Jo laikas – 1:58,60 min. Antras atskuodė J. Budrikas – 1:59,51 min. J. Budriko laimikis Alytuje – aukso ir sidabro medaliai. Mūsų komandai taškų dar pelnė bėgikai Dija Jasaitė ir Paulius Gudaitis. Dija bėgo 100 ir 400 metrų barjerinius bėgimus, Paulius išbandė jėgas bėgdamas 2 000 metrų kliūtinį bėgimą. Dija distancijas įveikė per 17,70 sek. ir 1:14,72 min. – šešta ir penkta vietos. Pauliaus rezultatas – 7:07,14 min., penkta vieta.

Atsiplėšę nuo persekiotojų

Mūsų rajono lengvaatlečių jaunių komanda neturėjo sau lygių varžovų tarp 27 rajonų rinktinių. Pamariškių kraitis – 245 taškai. Antrą vietą užėmusi Marijampolės komanda surinko 189 tšk., trečioje vietoje liko Pasvalio komanda – 136 tšk. Į pajėgiausių komandų šešetuką dar pateko Šakiai – IV vieta, 132 tšk., Šiaulių r. – V v., 126 tšk., Raseiniai – VI v., 110 tšk.

Net artimiausieji šilutiškių persekiotojai šį kartą toli atsiliko. Bet tai nereiškia, kad taip bus visada. Priekyje šmėžuojantys Šilutės lengvosios atletikos vėliavnešiai labai skatina persekiotojus imti ir aplenkti lyderius, tikint, kad šie gal aptings. Lengvoji atletika juk reikalauja ypač daug triūso. Bet pamario krašto lengvoji atletika, ugdoma reiklių trenerių, moka laikytis viršuje. Šilutiškiai O. Guščius, J. Budrikas, buvę vilkytiškiai G. Paulauskaitė, M. Rudzevičius rugpjūčio 2-3 dienomis Vilniuje dalyvaus Baltijos šalių mače. Dar anksčiau, liepos 21-27 dienomis, Baku (Azerbaidžanas) bus surengtas 15-asis Europos jaunimo olimpinis festivalis. Lietuvos delegacija – 66 sportininkai. Didžiausioji delegacijos dalis – krepšininkai ir lengvaatlečiai. Tarp pastarųjų bus M. Rudzevičius ir O. Guščius. Praėjusį pirmadienį į Lietuvos rinktinės stovyklą Vilniuje išvyko šuolininkė Kristina Jašauskaitė su trenere Lina Leikuviene. Kristina ruošiasi Europos U-20 lengvosios atletikos čempionatui Švedijoje, Burose.