Tomas Grenoveckas: „Medikai - ambicingi žmonės“

2019-07-22, Greta Vanagienė, Lietuvos sveikata

„Naivu manyti, kad didelėje ligoninėje gydytojai iškart turės galimybę praktiškai prisiliesti prie sudėtingų operacijų. Veikiausiai galės tik asistuoti seniai įsitvirtinusiems profesijos asams“, - iš didmiesčio į Šilutės ligoninę dirbti išvykęs gydytojas chirurgas Tomas Grenoveckas (34 m.) džiaugiasi po kelerių metų darbo tapęs ir gydymo įstaigos vadovo pavaduotoju medicinai.

 
- Vos po kelerių metų darbo tapote vyr. gydytojo pavaduotoju medicinai. Iš kur tokios ambicijos? Siekiate lyderiauti?
- Kiekvienas gydytojas, baigęs medicinos mokslus, yra ambicingas. Gydyti pacientus yra didelis iššūkis, taigi taip, aš esu ambicingas kaip ir mes visi.
 
- Karjeros siekėte sąmoningai ar tiesiog susiklostė palankios aplinkybės?
- Nuo pat pradžių buvau darbštus. Nebijau darbo, atsiduodu ligoninei. Turiu ne tik medicinos gydytojo licenciją, bet ir esu baigęs sveikatos priežiūros vadybos mokslus. Kai baigiau medicinos studijas, pajutau, kad noriu papildomų žinių, todėl baigiau ir sveikatos vadybą. Mano paties nuostabai, šitas diplomas pravertė greičiau, nei tikėjausi ir, manau, buvo lemtingas ligoninės vadovybei svarstant, kurį gi kandidatą pasirinkti į pavaduotojo medicinai vietą. Nors paskelbus konkursą ilgai svarsčiau, ar dabar tinkamas metas užsimoti tokios pozicijos, žengti žingsnį paskatino prieš tai dvidešimt metų šias pareigas ėjęs profesorius Vytautas Žvirblis, kuris jau panoro atsisakyti administracinio darbo ir susikoncentruoti ties chirurgija. Esu jam labai dėkingas už paramą ir palaikymą, kad nuo pirmų dienų darbo buvau greitai įtrauktas į intensyvų medikų gyvenimą.
 
- Dėl ko dvejojote? Atrodo, tai - taiklus šūvis į savo profesijos dešimtuką?
- Bijojau, kad esu per jaunas, kad dar ne laikas tokioms pareigoms. Svarsčiau, gal dar turėčiau padirbėti chirurgijos srityje. Dokumentus dėl dalyvavimo konkurse nunešiau paskutinę dieną.
 
- Ne visiems gydytojams patinka administracinis darbas. Jūs, matyt, pastarųjų grupei nepriklausote.
- Anksčiau norėjosi daugiau bendrauti su pacientais. Nors gali pasirodyti, kad dirbant chirurgu tik atlieki mechanišką darbą, taip nėra. Su pacientais tenka intensyviai bendrauti tiek prieš operaciją, tiek stebėti ir konsultuoti juos po to. Na, o administracinis darbas reikalauja ne ką mažiau bendravimo – dabar tenka glaudžiau palaikyti ryšius su ligoninės personalu, aprėpti kur kas daugiau. Be to, nuo chirurgijos niekur nepabėgau – vis dar operuoju.
 
- Nuogąstavote dėl per jauno amžiaus pareigoms užimti. Ar susiduriate su iššūkiais vadovaudamas ilgamečiams ligoninės gydytojams? Ar jie noriai jums paklūsta? 
- Dirbti mūsų ligoninėje yra vienas malonumas. Iš gydytojų, kurie turi ilgametę darbo praktiką, galima daug ko pasimokyti, perimti jų patirtį. Kiekvienas jų turi stiprias vertybes, yra ryškios asmenybės. Be to, nėra taip, kad vienas priimu kokį sprendimą - su visais glaudžiai komunikuojam, todėl ir sprendimas tampa bendras.
 
- Esate iš uostamiesčio. Kaip atsidūrėte Šilutės ligoninėje?
- Mokiausi Kaune, paskutiniais rezidentūros metais dirbau Klaipėdoje, tačiau nuolatos atvažiuodavau budėti į Šilutės ligoninę. Nuo pat pradžių sužavėjo ir kolektyvas, ir vyriausiasis gydytojas - tiesiog jaučiausi kaip šeimoje. Tad subrandinau mintį, kad nenoriu dirbti didelėje gydymo įstaigoje, mane sužavėjo mažo miestelio atmosfera.
 
- Kokių minusų įžvelgiate didelėje ligoninėje?
- Baigiantis rezidentūros metams supratau, kad dirbdamas didelėje ligoninėje toliau ir būsiu tik kaip rezidentas. Reikės labai ilgai dirbti siekiant užsitarnauti vardą ar geresnes darbo sąlygas. Jaunieji gydytojai yra šiek tiek diskriminuojami, pavyzdžiui, gauna daugiau budėjimų, mažiau tenka operuoti, dirba labiau kaip asistentai.
 
- Jau girdžiu, kaip jums prieštarautų kolegos, kad dirbdamas mažoje ligoninėje vargu ar sukaupsi tiek patirties kaip didelėje, nes veiklos galimybės – gana ribotos. Ką jiems atsakytumėte?
- Didelėje ligoninėje yra daug chirurgų, o mažoje – mažai. Darbinės patirties dirbant pastarojoje pakanka. Klausimas, ko jaunas gydytojas labiau siekia – dalyvauti sudėtingose situacijose ar tiesiog ramiai dirbti. Operacijų ir mažoje ligoninė yra daug, skiriasi tik jų sudėtingumas. Taigi klausimas, ar jaunas gydytojas didelėje gydymo įstaigoje tikrai gaus operuoti tuos sudėtingus atvejus? Veikiausiai asistuos autoritetą turinčiam gydytojui. Be to, ir pacientai trokšta, kad juos operuotų patirtį turintys medikai, profesoriai ar docentai, o jauniesiems medikams lieka tik tai, kas lieka, – tokia realybė. Aš renkuosi dirbti savo darbą, būti lygus su kolegom ir padėti žmonėms. Užmojų įgauti patirties atliekant kuo sudėtingesnes operacijas neturiu. Taigi kiekvienam savo. Kitų galbūt nieku gyvu į mažą miestelį neprisiviliotum dirbti.
 
- Kodėl tuomet mažiems miesteliams sunkiai sekasi pritraukti jaunų specialistų?
- Svarbi ir gyvenamoji vieta. O juk daug kas nenori gyventi mažame mieste. Tokį gydytojų pasirinkimą lemia ir miglota sveikatos politika – nėra aiškumo, kas laukia mažųjų ligoninių, kokia perspektyva. Besidomintys darbu vis klausia, ar užsidarys ligoninė ar ne.
 
- Jauni gydytojai atneša šviežio vėjo – nepaneigsi. Su jūsų atėjimu į ligoninę atsirado ir iki tol neatliekamų laparoskopinių operacijų.
- Laparoskopiškai čia iki tol buvo operuojamos tik tulžies pūslės. Pradėjęs dirbti tokiu būdu ėmiau operuoti apendicitą, kirkšnies išvaržas, daugiau skrandžio perforacijų. Smagu, kad vyresni kolegos mane palaikė ir kartu dalyvaudavo operacijose, kartu ir mokėsi. Šiandien visas apendicito operacijas atliekame tik laparoskopiškai, taip pat ir didžiąją dalį išvaržų bei skrandžio perforacijų.
 
Dosjė
2010 m. baigė Kauno medicinos universiteto Medicinos fakultetą.
2010 – 2015 m. – bendrosios chirurgijos rezidentūra.
2015-2017 m. Klaipėdos universiteto Sveikatos priežiūros vadybos magistro studijos.
Nuo 2015 m. - Šilutės ligoninės gydytojas chirurgas.
Nuo 2017 m. Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai.
 
silutesligonine.lt
 
 

Straipsnio komentarai

..2019-07-24
nu kas liečia sėdiką kažkokiam & tupike tai aš jį paminėjau kaip užuomina apie naujos pasaulio tvarkos ir teisingumo bankininkystę, kur bet kokia ekonomika yra sukarinti reikalai nes viskas ir sukasi apie didžiausio jūsų turto ganymą, išganymą, ginimą, gynimą, perėmimą, gražinimą, grąžinimą,tt, tiesiogiai ar netiesiogiai. "Netiesiogiai" tai bet kas kas gali įtakoti jūsų "turtą" tiesiogiai ar netiesiogiai pvz stresas. Tad negalima išvedžioti nieko jeigu romėnų kryžiuočiai sako kad sveikame kūne sveika siela (Mens sana in corpore sano), nes tai labai apgaulingas teiginys kuriuo jie naudojasi kad pateisinti savo rankų raudonumą. Nu logiškai galvojant iškarto peršama "atbulinė" logika kad nesveikame kūne ir siela yra nesveika. Nu įsivaizduokit jeigu deimantais inkrustuotas aukso gabalas nukrito į purvą ar tai nustojo būti aukso gabalu? Pagal daktarų kabinamus makaronus taip jums turi ir atrodyti. Čia jau šiukšlės ir jums kaip nuogiems karaliams geriau nesipurvinti. Jeigu jau susirgai vadinasi esi kaltas durnius kuriuos jie turi visas teises mušti savo bažnyčiose. Tame ir esmė kad taip kaip suorganizuota sveikatos turto bankininkystė jeigu negaluojantis žmogus nebegali pasirūpinti kažkokiais sukeltais jam simptomais ir jisai kai susivokia kad tikrai skęsta turi griebtis už šiaudinių gelbėjimosi ratų, kur jo "sveikata" pasirūpinama už jį patį. Čia reikalinga atskirti teigiamus simptomus kurie akivaizdūs pvz atviras lūžis ar žaizda kurią reikalinga susiūti. O visi vidiniai reikalai tai jau yra aklųjų karalystės aklumas. Pas radistinės daktarų grupuotės radistus jau labai senai yra mašinos kurios veikia su kryžiuotiniais spinduliais X-rays, bet čia adatėlės galiukas ant ledkalnio. Nu yra mašinos kurios stovi pastatytos ir įjungtos į rozetę, bet yra ir visokie riedantys ir dundantys radistai, kurie gali bet kur nubėgti ir apsimesti tupikais ir sėdikais ir jus traukti per dantį taip tarsi matytų jus taip kaip nuluptus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Skystas straipsnelis,bet...2019-07-24
nu jeigu tau atrodo kad tavo sveikata yra kažkas kas kabo ant kažkokių snarglių kuriais kaip arfų stygomis groja kažkokie nupuolę smaluoti daktarų grupuotės angelai tai tavo ta sveikata ir yra kažkoks "didžiausias turtas". Anksčiau sveikata nesiskaitydavo kaip didžiausias turtas kuriuo galima manipuliuoti kažkokiais tikslais ar kėslais pvz investiciniais, vystymo, tt. Žmogaus sveikata buvo kažkas neįkainomaja. Tad jeigu tu pasveikai dėl kažko dėl ko tu negalavai tai nereiškia kad čia tik tau pačiam apgaulingai atrodo kažkas dėl raudonų rankų miklumo.
Nu paimk tą naują sėdiką kur nuriedėjo ir nudundėjo sėdėti į prezidentūra. Matai nors jisai ir vaidina šlanguotą ekonomistą iš tikrųjų panašiai kaip lakunpalaikis į savo krumpliaratiniame ratelyje laiko nemažai visokių šarlatanų ir būrėjų tik tie irgi su baltais chalatais. Panagrinėk sėdiko ir tupiko biografijos detales, kur parašyta wikipedijoje. Ypač krenta į akis raudona vėliava VU TVM. Matai tais laikais aš kaip tik baiginėjau sovietinę mokyklą ir buvo aktualu visiems kur stoti ką studijuoti, kas čia kam reikalinga, tt. Tokios mokyklos nebuvo. Niekas apie tai nebuvo girdėjęs. Net jeigu atversi archive.org VU puslapį net po dešimt metų kai ta mokykla atseit buvo "įkurta" net pats VU apie tai nieko nežinojo dar. Čia panašiai kaip su lietuvos kariuomenės ir PA national guard bendradarbiavimu, kuris irgi forminamas atbuline tvarka. Va čia ir negali eiti ir aiškinti kad jie melagiai, nes jeigu tai vyko, bet vyko slapta. PVZ įkūrė jie tą mokyklą PA kur nors filadelfijos gatvių patvoriuose ir visi ten sąžiningai mokėsi, graužė knygas, tt laukdami patogaus momento kad nuskraidinti trojos arklių desantą.
patys panagrinėkit sėdiko&tupiko fizionomiją rodančią kryptį į kažkokius sikh višnų žydėjimus. Užmauk tiurbaną, užaugink barzdą ir atrodys kaip vietinis prie taj-mahalo kai garbins svastikas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Skystas straipsnelis,bet...2019-07-24
jeigu ne si gydytojas, tai buciau ko gero pries pusmeti uzvertes kanopas :) Jeigu cia butu rimtesne ziniasklaidos priemone , tai pasirasyciau ir varda ir pavarde. Dekoju siam zmogui dar kart. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2019-07-23
Jau supratom, kad jis sutinka visa gyvenimą būti asistentu. Gal dėl to ir reikia jam reklamos. Neičiau pas toki Komentaras patinka Komentaras nepatinka
iš šalies2019-07-23
daugėjant oro pardavėjų, dar ir sveikatos ale pardavėjas atsirado, prasilenkiantis su kuklumu, didelio apetito karjeros kalnų alpinistas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ man gaila pasilikusių2019-07-23
neverta verkti dėl pralieto pieno ar pralieto kraujo. žiūrint iš mokslo pusės tai panašūs skysčiai. Tame ir esmė kai geltonosios spaudos priespauda neunilstančiai aiškindavo apie vokelius ir slaptas buhalterijas tai jie ir jau tada turėjo omenyje vaikučių akyčių vokelius ir akių vokus kuriuos raudonos rankytės ir užmerkia kai tos nebemirksi.. Jau tada kalba ėjo apie krematoriumus. Tad ta uspasticho byla buvo farsas kad nukreipti dėmesį nuo slaptų tarnybų buhalterijų veikimo principo kasinėjant lobius žmonių kišenėse. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
man gaila pasilikusių2019-07-23
"Užmojų įgauti patirties atliekant kuo sudėtingesnes operacijas neturiu. " čia citata iš interviu.

čia tipo rinksiu kaip Čeponis ir kiti iš mažesnių poreikių ir pajamų turinčių rajono gyventojų vokelius ?


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ ***2019-07-23
neskubėk suprasti kažko. matai straipsnio antraštė išspausdinta taip kad jie kalba apie kažkokius medikus ir apie žmones. Apie medikus ir žmones jugi gali kalbėti ir kažkokie gyvuliai su baltais chalatais jeigu jie kažkaip stebuklingai moka kalbėti. Negali uždrausti žodžio laisvės. Bet tada yra labai pavojinga klausytis žodžių kurie skamba judėjimo ir tik ėjimo tikslais.. Tad negalima pasimauti ant to kaip ostapininkai naudojasi žodžiais kad įsikūnyti į bet kokius spektaklių vaidmenis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
***2019-07-23
Yra labai gražu,kai asmenį pagiria kiti, tačiau pačiam save liaupsinti...( ypač nieko dar ženkliai nenuveikus)- žemas lygis!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
xc2019-07-23
ir mane vos Klaipėdoje atgaivino , po šito " šamano " eksperimentų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-23
daktarų grupuotė save liaupsina galvoja kad jei pasities raudonus kilimus tai nesimatys raudonos rankos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pacientas2019-07-22
Kaip jis gali šitaip girtis ,kai per jo gydimą vos galo negavau,gerai,kad isikišo vyr. gyditojas hirurgijos . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
... 2019-07-22
Čia nuo gydytojo priklausys. Ant kiek laiko uzsibus Šilutej. Jeigu pats to nesieks. Pamenu, senai parėjo į Šilute dirbti ginekologas Simkus. Labai geras gydytojas buvo, bet tokius iškart iškelia į didelius miestus. Geras gydytojas mažam miestelyje neužsibūna. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
oh2019-07-22
;;):);) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?