Atšvaitą reikia ne tik turėti, bet ir tinkamai nešioti

2019-11-07, Tauragės AVPK

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vieną iš faktorių eismo įvykiams įvykti įvardina tamsų paros laiką. Būtent šiuo periodu daugiausiai ir yra nelaimingų atsitikimų, kai sužeidžiami pėstieji. Kiekvieną kart organizuojant prevencines priemones raginame nuo nelaimingų įvykių apsaugoti ne tik save bet ir savo artimuosius, taip pat stipriai apeliuojame į žmogaus gyvybės trapumo svarbą.

Nelaimingi atsitikimai daugiausia įvyksta dėl to, kad vairuotojai negali pamatyti pėsčiųjų ar kitų eismo dalyvių. Tai yra matomumo klausimas. Net ir gerai apšviestose miesto gatvėse matomumas nėra pakankamas. Statistika rodo, kad Lietuvos keliuose maždaug trečdalį žuvusių sudaro pėstieji. Siekiant išvengti eismo įvykių, ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji turi elgtis atsakingai.

Viena iš pagrindinių apsisaugojimo taisyklių, tai taisyklingas atšvaitų dėvėjimas:

  • Pakabinamas atšvaitas tvirtinamas automobilio žibintų aukštyje (maždaug suaugusio žmogaus kelių aukštyje);

  • Atšvaitas tvirtinamas dešinėje drabužių pusėje;

  • Juostinis atšvaitas tvirtinamas ant dešinės rankos aukščiau riešo ir ant dešinės kojos žemiau kelio;

  • Dėvėkite drabužius su šviesą atspindinčiais elementais ar prisisekite atšvaitus. Taip pat galite neštis žybsintį žibintuvėlį, kuris pagerins jūsų matomumą.

Atminkite, kad jus su atšvaitu vairuotojas, įjungęs artimąsias šviesas, pastebės iš 150 metrų atstumo, o įjungęs ilgąsias – net iš 400 metrų atstumo. Įsidėmėkite, kad pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl nešiokite atšvaitą tinkamame aukštyje.

Taip pat pėstiesiems primenama, jog jie nėra vieninteliai eismo dalyviai, todėl tamsiuoju paros metu privalo pasirūpinti savo matomumu. Saugokime save!


Straipsnio komentarai

g2019-11-07
galėtų ir dalinti nemokamai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?