Inovatyvusis E. Maksvytis: „Esu tikras Tomo lojalumu mūsų kraštui ir valstybei“

2020-10-02

Šilutiškio Eivano Maksvyčio vardas puikiai žinomas ne tik pamario krašte, bet ir visoje Lietuvoje bei užsienio šalyse. Programuotojas Šilutėje įkūrė robotikos centrą ir Šilutės krašto jaunimą pradėjo mokyti pačių įvairiausių technologijų. Jaunas, kūrybingas ir išskirtinio talento Eivanas sukasi ne tik robotų pasaulyje. Jam įdomios ir žemiškesnės temos, tokios, kaip, pavyzdžiui, politika. O artėjant LR Seimo rinkimams jis turi ką pasakyti ir, žinoma, jau išsirinko, kuriam kandidatui skiria savo palaikymą.

- Papasakokite, kaip susipažinote su Tomu Budrikiu?

- Mes susipažinome per oficialų „Tavo robotas“ laboratorijos atidarymo renginį. Tomas buvo bene vienas pirmųjų, kurie atkreipė dėmesį į mano iniciatyvą steigti ir plėtoti robotikos laboratoriją jaunimui Šilutėje. Jis įžvelgė potencialą, kuris atskleis mūsų regiono galimybės skaitmeninių technologijų srityje. Ir nuo to laiko, galima sakyti, mes reguliariai bendraujame, susitinkame aptarti įvairius klausimus ir nebūtinai vietinės reikšmės.

- Su Tomu esate pažįstami jau ne vienerius metus. Sakykite, koks žmogus jis jums pasirodė?

- Gerbiu Tomą už tai, kad palaiko, supranta mano užmojus ir savo galių ribose stengiasi man padėti pasiekti savo tikslų, kurie mūsų abiejų supratimu yra reikšmingi
mūsų krašto sėkmingai raidai. Tai nejuokinga, didelės pretenzijos ir ambicijos, todėl turi būti drąsus ir nuovokus, kad mane aktyviai palaikytų.

- Ką galvojate apie T. Budrikį kaip apie politiką?

- Vertindami Tomo politinę veiklą suprantame, kad jis yra savo elektorato atstovas, ir jam ne vienerius metus yra suteikiamas Tarybos nario mandatas. Tai parodo, kad jis pateisina jam keliamus jo rinkėjų lūkesčius. Neabejotinas politinės veiklos matas yra aktyvumas, kuriame Tomas ir jo komanda vienareikšmiškai yra lyderiais. Ir nežinau, ar tai gyvenimo aplinkybės, ar mūsų panašios asmeninės savybės ir patirtis suteikia progą su juo bendrauti be įtampos, net jeigu nuomonės nesutampa. Turbūt tai Tomo diplomatiniai gebėjimai, kurie rodo jo etikos standartą.

- Kokias akcentuotumėte Tomo savybes, dėl kurių  jūs palaikote jį rinkimuose?

- Kritiškas ir racionalus strategas, technokratas, kuris aiškiai suvokia sprendimų poveikį socialinei dimensijai. Tai vienas tas retų politikų, su kuriuo gali pasikalbėti apie taip ne dažnai minimą, tačiau vis labiau ryškėjantį išsekintą žmogiškąjį kapitalą Lietuvoje ir kokių veiksmų seka reabilituotų šį kritišką mūsų valstybei elementą. Juk kalbama apie žmonių visapusę gerovę kaip esminę mūsų valstybės siekiamybę.

- Jūsų manymu, kodėl žmonės turėtų palaikyti Tomą spalio 11 d dieną vyksiančiuose rinkimuose?

- Apskritai rekomenduoju praktikuoti savo demokratines pareigas ir teises, būtinai dalyvauti rinkimuose ir pagal išgales politiniame valstybės ar savivaldos gyvenime. Kalbėdamas apie Tomo kandidatūrą norėčiau, kad turėtume Seime atstovą, kuris dirba dėl mūsų valstybės ir, be abejo, Šilutės krašto prielaidų sėkmingai ateičiai, o ne užsiiminėja buitinės reikšmės avantiūromis. Kuo esu visiškai tikras? Tai Tomo lojalumu mūsų kraštui ir valstybei, nei kaip kai kurie šiuo metu kadenciją einantys Seimo nariai iš mūsų krašto, kur neaišku, kokiems interesams jie atstovauja, bet dėl
trivialių poelgių galima manyti, kad tikrai ne mūsų valstybės.

- Kaip manote, ar T. Budrikiui, jaunam politikui, užteks patirties, ryžto ir stiprybės išdėstyti savo poziciją ir ją apginti Seime, šalia išties didelę patirtį turinčių Seimo narių?

- Niekas kol kas nežino būsimo LR Seimo ir Vyriausybės narių amžiaus, patirčių bei interesų kompozicijos, bet Tomas anaiptol nėra naujokas. Manau, kad jaunystė jokiomis aplinkybėmis nebus jo derybinis trūkumas. Jei laikysis nuosekliai ir tvirtai savo idėjų bei vertybių, imsis progresyvių reformų pozicijos, tai užteks ryžto ne tik jas išdėstyti, bet ir aktyvuoti.

- Kaip manote, kokią naudą pajus pamario kraštas Tomui tapus Seimo nariu?

- Labai priklauso nuo to, kaip mes suprantame tą tiesioginę naudą. Parlamentas, kaip įstatymus leidžiančioji valdžia, dažnu atveju tyčia ar netyčia pridaro broko, o tai turi poveikį visam valstybės gyvenimui, ūkiui. Turiu pagrindo manyti, jog Tomas bus ta 1.7 proc. balso dalis, kuri padidins šansus apsisaugoti nuo neracionalių įstatymų arba tų, kurie tiesiogiai bus žalingi mūsų krašto interesams.

- Ko tikitės iš šių rinkimų?

- Kalbėdamas apie visą šalį tikiuosi, kad rinkimų rezultatai bus tokie, kurie atnaujins LR parlamentą. Būtina pripažinti, kad darosi akivaizdu, jog Lietuvai artimoje ateityje kils nemažai socialinių, geopolitinių bei finansinių iššūkių, ir reikės tikrai nekonvencinių sprendimų bei idėjų siekiant išlaviruoti sudėtingomis aplinkybėmis. Taip pat viliuosi, kad bus inicijuotas Seimo narių teisinės neliečiamybės pašalinimas, kaip rudimentinio įstatymo, kurio tikslas jau buvo pasiektas ir šiandien nebėra aktualus ir darosi netgi žalingas.

Užs. Nr. 2020/10/03-02


Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?