Savivaldybės „topinis“ tiekėjas nesusitvarko su įsipareigojimais?

2020-10-22, Sergėjus Gvildys
Lankupių kaimo gyventojas A. Valenta turi vilčių, kad jo žemė bus nusausinta tinkamai.
Lankupių kaimo gyventojas A. Valenta turi vilčių, kad jo žemė bus nusausinta tinkamai.
Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyrius skelbia, kad 2019 metais melioracijos ir polderių eksploatacijos darbams Šilutės rajone vykdyti Lietuvos Respublikos Vyriausybė skyrė 1 401 tūkst. eurų. Iš jų – 1 112 tūkst. eurų polderinių sistemų eksploatacijai ir 289 tūkst. eurų - melioracijai. Tai parodo, kad žemės ūkio paskirties plotų sausinimas svarbus krašto gyventojams, dirbantiems žemę. Tačiau ne visada ir ne viskas atliekama sklandžiai.

Rangovas darbo nepadarė

Į redakciją kreipėsi Lankupių kaimo gyventojas Alfredas Valenta. Ūkininkas išreiškė susirūpinimą dėl rangovo neatliktų darbų. Kiošių kaimo ribose A. Valenta turi ganyklą. Praėjusiais metais buvo skirti pinigai čia esančių pievų ir greta dirbamos žemės nusausinimui. Darbus pasidalino dvi įmonės -  UAB „Kavesta“ ir UAB „Stamela“. Pastaroji turėjo išvalyti 150 m ilgio melioracijos griovį ir jo žiotis su Vilhelmo kanalu.

Kita įmonė jai skirtą griovių dalį išvalė ir sutvarkė. Tačiau 150 m melioracijos griovio, kuriuo turėtų nutekėti visas vanduo į kanalą, taip ir liko visiškai užakęs. A. Valenta pasakoja, kad praėjusiais metais rangovai nevykdė darbų dėl patvinusios ir pažliugusios pievos, nes negalėjo įvažiuoti technika.

Maitina pažadais

Nors šiais metais oro sąlygos pilnai leidžia atlikti darbus, tačiau niekas nesiruošia dirbti. Seniūnijoje vyriškis gavo atsakymą, kad rangovas UAB „Stamela“ šiuo metu dirba kitur. Ir tokių galimybių dabar neturi. Vyriškis pagrįstai kelia susirūpinimą dėl to, kad pasikeitus oro sąlygoms, vėl pieva patvins ir nebus galimybių įvažiuoti.

„Kas iš to, kad kanalai išvalyti, bet žiotys neatidarytos“, – antrina Arvydas Stankus, turintis dirbamos žemės šalia, - Pagrindinis dalykas nepadarytas“. Iš tikrųjų, kokia prasmė valyti kanalus, neatidariusius žiočių? Juk susikaupęs vanduo, neturėdamas išėjimo, išsilieja. Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Būdvytis teigia, kad situacija jam yra žinoma. „Su rangovais bendrauta. Artimiausiu metu turi sutvarkyti - ar šio mėnesio pabaigoje, ar lapkričio pradžioje. Dar jie turi daug tų griovių valyti ir visa technika ten dabar suvaryta“, - sakė P. Būdvytis.

Savivaldybė – dosniausias pirkėjas?

„Valstybės žinių“ skelbiamais duomenimis, UAB „Stamela“ per pastaruosius penkerius metus yra laimėjusi per du šimtus viešųjų pirkimų. Per šį laikotarpį Šilutės rajono savivaldybė paskelbė 406 viešuosius pirkimus. Remiantis „Verslo žinių“ statistika, vien iš Šilutės rajono biudžeto įmonei atseikėta daugiau nei 12,7 milijono eurų.

Pagal sutarčių skaičių ir sutarčių sumas Šilutės rajono savivaldybės administracija yra UAB „Stamela“ didžiausias darbų pirkėjas. Nuo 2015 metų skelbtuose pirkėjo - Šilutės rajono savivaldybės - konkursuose į topinių tiekėjų (viešųjų konkursų laimėtojų) trejetą patenka ir UAB „Stamela“. Belieka tikėtis, kad milijoninių užsakymų labirintuose 150 metrų griovys nebus nustumtas istorijos užmarštin.


Straipsnio komentarai

..2020-10-22
Kodėl gvildentovozas nepagvildentavozina kaip ta stamela stamelizuojasi su šilutės, kintų, tt liuciferonystėmis. Ar kartais liepto galas nesukaltas iš liepų lentų ar gal net žydinčių liepžiedžių rastų savose akyse? Per kokius tenais kraujo kupinus kanalus ir kapinių griovius pinigai subėga tarsi susisiekiančiuose induose, kad tie kryžiuočiai taip vartosi kaip organų prekybos taukai inkstuose. Sekančiame name gyvena tokia įdomi ciocė iš tos santaros po policijos sparneliu. Tie tenais irgi kažkokie "melioratoriai". Pamenate kai linkevičius, NATO ir visokie kažkokie talibano terbakrausiai organizavo sirų ir irakiečių gabenimą į lietuvą. Tai gi čia šilutės liuciferonai kažkaip viską organizavo, plaudami karinius biudžetus. Kur tuos sirus padėjo? Gal jau irgi numelioravo kraują ir sukišę į krematoriumus ruošia naujo kraujo partiją. Nugirdau kad dabar atseit masiškai krausto baltarusius. Tūkstančiais. Iš kur tas nekilnojamas turtas, jeigu vietiniai neturi kur gyventi. Laukia nors mažiausio kampelio jau 50 metų. Tie liuciferonai tikrai palyginus su tuo nušiurusiu ūkininku tai atrodo kaip išsipustę ponų ponai, buožių buožės, tt. Nu jeigu paskaityti tos santaros steigimo dokumentus tai jie tenais gali užsiminėti kokia tik nori veikla: nuo raudonųjų žibintų kvartalų steigimo, iki dievų miškų kvartalų kirtimo, iki pilypų junkinimo prie kanapių, tt. Ką jau kalbėti apie melioracijas. Nu ir kas keisčiausia kodėl tada tie didžiuliai aktyvistai kurie kol nebuvo taryboje irgi cypdavo ir gvildendavo, bet dabar oriflamininkai kažkodėl tyli. Pasidarė neveiksnūs? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?