Ketvirtoji pamario krašto krepšininkų pergalė

2020-11-25, Sergėjus Gvildys
Jaunasis „Šilutės“ krepšininkas U. Mineikis perėmė kamuolį ir nurūko į greitą puolimą. S. Gvildžio nuotr.
Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTO-NKL) čempionate „Šilutė“ tęsia kovas. Šeštadienį namų aikštelėje K. Mačijausko kariauna be didesnio vargo 94:68 nugalėjo Mažeikių „Erelių“ komandą. Nugalėtojus į priekį vedė Kahlilas Thomasas, surinkęs 35 naudingumo balus ir iškovojęs savaitės lygos naudingiausio žaidėjo titulą.

Įteiktas apdovanojimas

Pristačius komandų sudėtis prieš rungtynes, buvo įteiktas apdovanojimas ankstesnės sudėties „Šilutės“ krepšininkui. Praėjusio sezono NKL čempionato trečiosios vietos laimėtojų komandos strategas K. Mačijauskas įteikė apdovanojimą buvusiam komandos nariui Andriui Gaidžiui. Pastaruoju metu gynėjas A. Gaidys vilki „Erelių“ marškinėlius. Tačiau iškovotas titulas ir medalis už iškovotą 3-iąją vietą prisivijo net ir vingiuotame pandemijos COVID-19 kelyje.

Įtikinamas šeimininkų spurtas

Pamario krepšinio komandos puolamasis užtaisas į priekį šovė pirmojo kėlinio pabaigoje. Mindaugas Stašys realizavo dvitaškį bei abi baudas, Kahlilas Thomasas pridėjo taškus iš po krepšio, Mykolas Dieninis pelnė taškus su pražanga, o „Šilutė“ spurtavo 12:0 bei įgijo 13 taškų pranašumą – 27:14. Antrajame kėlinuke K. Mačijausko kariauna, nemažindama apsukų, didino pranašumą.

Sėkmingu puolimu, kuriame išryškėjo K. Thomaso dėjimas iš viršaus ir Herkaus Kumpio „išrašytas“ tritaškis, „Šilutė“ tolo nuo varžovų. Šeimininkai, laimėję atkarpą 11:0, padidino savo pranašumą iki 26 taškų. O didžiąją pertrauką komandos pasitiko pirmaujant šeimininkams 53:27.

Galingas legionieriaus žaidimas

Antrajame ketvirtyje šilutiškiai pratęsė savo sėkmingą žaidimą. K. Mačijausko auklėtiniai nesunkiai iškovojo ketvirtąją pergalę NKL čempionate, namuose 94:68 (27:14, 26:13, 22:24, 19:17) užtikrintai susitvarkydami su Mažeikių „Erelių“ krepšininkais, kurie ir toliau lieka be pergalių.

Treneris, antroje varžybų pusėje matydamas akivaizdų komandos pranašumą, suteikė daugiau minučių paprastai atsarginių suolelį trinantiems krepšininkams. Deja, jiems pasižymėti nepavyko. O į pergalę „Šilutę“ vedė užtikrintas K. Thomo žaidimas. Jis per 32 žaidimo minutes pelnęs 25 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių, žaidė itin naudingai. O surinkti 35 naudingumo balai, pamario legionieriui iš JAV užtikrino antros iš eilės savaitės naudingiausio lygos žaidėjo titulą.

Jam sėkmingai talkino ir kiti komandos draugai. M. Stašys įmetė 14 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Ugnius Mineikis pelnė 12, o Valdo Vasyliaus sąskaitoje - 10 taškų.

Varžybų tvarkaraščio korekcijos

Pandemijos metu plintanti liga muša rekordus, o tai neišvengiamai koreguoja čempionato tvarkaraštį. Todėl planuoti „Šilutės“ mačai su Joniškio „Delikatesu“ yra nukelti. Dėl šių korekcijų planuojamos „Šilutės“ rungtynės su Šakių „Vyčiu“, kurie praėjusį šeštadienį namuose patyrė pirmąjį pralaimėjimą, nusileisdami lygos čempionams Marijampolės „Sūduvai–Mantingai“ rezultatu 55:63.

O štai po šešerių sužaistų rungtynių pamario krašto krepšininkai, laimėję keturias rungtynes ir dviejose nusileidę varžovams, čempionato turnyrinėje lentelėje užima šeštąją vietą. Kol kas pralaimėjimų kartėlio neparagavo „Sūduva–Mantinga“ iš Marijampolės ir Gargždų „Gargždai“.

..2020-11-25
nėra tokio krašto kaip pamario. tai iš kur tie "krepšininkai" šilutėje ir kodėl jie čia? Kodėl va visai komandai kamuolinių išduodami butai, namai, mašinos, žmonės (tarnai), sveikatos draudimai, mokamos milžiniškos algos, tt. O vietiniai iš viso neturi nei kur gyventi, nei ką apsirengti, nei kokį kąsnį į burną įsidėti. Nu gali būti kad va kad neišsprūdo ir nebuvo ne netyčia pavartotas žodis "kariauna". Nes visas tas sportas ir yra tos "sunkios" karinės pratybos kur nuolatos ruošiamasi pergalingiems garbės paradams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?