Mero pasisakymuose diskriminacijos nėra!

2021-01-22, Sergėjus Gvildys
Nė vienas iš etikos komisijos narių, peržiūrėję mero V. Laurinaičio viešą pasisakymą, neįžvelgė religinę bendruomenę diskriminuojančių žodžių.
Nė vienas iš etikos komisijos narių, peržiūrėję mero V. Laurinaičio viešą pasisakymą, neįžvelgė religinę bendruomenę diskriminuojančių žodžių.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos etikos komisija šiemet pirmą kartą rinkosi į posėdį nuotoliniu būdu, kuriame sprendė Tarybos narės žodinį pareiškimą dėl Šilutės mero Vytauto Laurinaičio.

Opozicijos atstovė kreipėsi į etikos komisiją

Kadangi posėdžio metu buvo svarstomi klausimai, kurių metu galėjo būti paviešinti asmeniniai duomenys, todėl jis nebuvo transliuojamas ir jo įrašas nepateiktas. Tačiau vienu iš klausimų buvo ir Savivaldybės tarybos narės Sandros Tamašauskienės žodinis pareiškimas etikos komisijai, nuskambėjęs praėjusių metų gruodžio 17 dienos nuotoliniame Tarybos posėdyje.

„Tai, ką sako meras interviu televizijoje apie vieną iš mūsų religinių bendruomenių, galimai juos įžeidė ir galimai pakurstė nesantaiką tarp jų ir kitų religinių bendruomenių“, – teigė politikė. Ji paprašė rajono etikos prievaizdų „apsvarstyti ir įvertinti galimai diskriminacinį mero V. Laurinaičio pasisakymą per televiziją“.

Tokį politikės pareiškimą galimai pakurstė aistros svarstant religinių bendruomenių rėmimo tvarkos aprašą. Priminsime, kad patvirtintu naujuoju reglamentu iki 80 procentų numatytų lėšų bus skiriama Romos katalikų bendruomenei ir ne daugiau 20 procentų - kitoms religinėms bendruomenėms. Šiuo klausimu savo nuomonę žiniasklaidai išsakė meras V. Laurinaitis, dėl kurios evangelikų liuteronų bendruomenės kunigas Valdas Miliauskas išreiškė susirūpinimą apie neva mero skleidžiamą netiesą.

Religinių bendruomenių pasisakymai nediskriminuoja

Kadangi neturėjome galimybės tiesiogiai stebėti Savivaldybės tarybos etikos sargų darbo, apie tai telefonu pakalbinome šios komisijos pirmininką Algirdą Gečą. Pastarasis informavo, kad etikos komisija svarstė konservatorės prašymą dėl galimai diskriminacinio mero pasisakymo.

Pasak politiko, jo nuomonė sutapo ir su kitų etikos komisijos narių nuomone. Nė vienas iš etikos komisijos narių, peržiūrėję mero V. Laurinaičio viešą pasisakymą, neįžvelgė religinę bendruomenę diskriminuojančių žodžių. Pasak Tarybos nario A. Gečo, galbūt meras ir pasakė netiesą dėl liuteroniškos bendruomenės veiklos, tačiau jo kalboje teiginių, diskriminuojančių religinę bendruomenę nebuvo. O kadangi prašymas buvo ištirti diskriminuojančius pasisakymus, tai komisijos sprendimas buvo vieningas – mero pasisakymuose nenustatyta religinę bendruomenę diskriminuojančių pasisakymų. O gal vis tik mero komentare dėl šio pareiškimo apie pralaimėtų rinkimų nuoskaudas yra dalelytė tiesos?


Straipsnio komentarai

.. @ antikristas2021-01-23
aklųjų karalystėje žodis nėra kūnas. taip kaip net žodis auksas nežiba jokiu auksu. Čia kitokia užuomina negu įmanoma susiprasti. Taip ir su biudžeto pinigų naudojimais religijai, skiriant juos nuo visuomenės atsiribojusių ir atsiskyrėlių grupėms. Kodėl jie nenori integruotis į visuomenę? Juos už tą asocialią veiklą apdovanoja. Nu įsivaizduokit "poetiškai" situaciją. Visi žmonės gyvenantis kažkokioje teritorijoje ar visuomenėje gali skaitytis kaip viena raudona kraujo jūra. Jeigu tai bendruomenė, visuomenė, tt. Biudžetas tai kažkas kas uždirbta krauju ir raudomis. Tai kažkas panašaus bridimą per raudų jūras, kurias dėl to buvo reikalinga skirti ir perskyrus eiti palesti saldžių nieko nematančių akių. Nu išrėžiami diržai iš nugarų. Jums iš to biudžeto nupirks plytų ir trinkelių, kad galėtumėte basi vaikščioti. O skyrikams duos pinigų kad galėtų nusipirkti prašmatnios avalynės ir kailinius. Tai kas ten buvo per užuomina? Nu kad aklųjų karalystėje net tikras auksas nežiba žodžiu auksas tol kol akliesiems nesuteiks aukso žibėjimo paslaugų nustatymo kažkas kam "matosi" kaip auksas žiba auksu. Ir čia kalba eina apie tai kad "regintiems" ir matantiems viskas žiba. Nu patys pagalvokit apie gamtos mokslų makaronus kai atseit dar prieš pasirodant kompiuteriams visa gyvybė žemėje buvo stebuklingai sukataloguota, sugrupuota ir surūšiuota. Va eina gamtininkas džiunglėse jam viskas "žinoma" ir aišku. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
antikristas2021-01-23
su Judo pautais. Už erezijas maža sodint ant kuolo, musulmonai tokius kaip tvarto avinus parėžtų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-22
Gali būti kad kai jie pervadino šilutės kvartalus į alėją buvo duodamas kažkoks signalas apie naują "Aliyah", kur buvo kažkokiose sistemose kertama kažkokios raudų jūros atbulomis į ateitį. Nu čia jeigu turėti omenyje kad "Shiloh" (šilo) buvo miesto pavadinimas prieš jam pavirstant į "jėruzalę". Tas miestas kaip nekeista randasi "west bank" arba kitaip tariant vakarų krante, nors gal vakarų banke. Bet čia negalima galvoti kad tai kažkoks žydėjimas vienybėje. Nieko panašaus. Matot "aliyah" labai panašus žodis į "allah". Tame ir esmė kad niekas čia nieko nediskriminuoja jeigu jie tik vaidina tas "bendruomenes", o slapčia žydi kažkokioje sunumeruoto reicho vienybėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?