Nespėjo susisukti suktinės su „žole“ – užklupo policininkai

2022-04-12, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Patruliuojančių policijos pareigūnų budrumas ir nuojauta sutrukdė 18-mečiui šilutiškiui M. R. patraukti dūmą su kanapių kvapeliu. Patikros metu vaikinuką išdavė susijaudinimas ir drebančios rankos, kad jis kažką slepia. Taip ir buvo: jo striukės vidinėje kišenėje pareigūnai rado 5 folijos lankstinukus su narkotine medžiaga kanapėmis (antžeminės dalys).

M. R. šilutiškis, moksleivis, neteistas, bet baustas administracine tvarka. Šiemet, kovo 1-ą, jis iš nenustatyto asmens neteisėtai įgijo nedidelį kiekį – 3,187 g narkotinės medžiagos: kanapių antžeminių dalių, kurias laikė savo striukės kišenėje. Narkotines medžiagas pirko sau, neketino jų parduoti, tikėjosi „paskanauti“ taip vadinamos „žolės“ dūmeliu. Nepavyko, užklupo netikėtai pasirodę policininkai. M. R. užsidirbo bylą pagal LR Baudžiamojo kodekso 259 str. 2 dalį (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti). Už tai gresia viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba bauda, arba areštas.

M. R. padarė baudžiamąjį nusižengimą ir prisipažino visiškai kaltu. Ši atsakomybę lengvinanti aplinkybė bei sunkinančių aplinkybių nebuvimas leido Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėjui Robertui Povilaičiui vienu trečdaliu sumažinti skiriamą laisvės apribojimo bausmę. Kaltinamasis M. R. nuteistas baudžiamuoju įsakymu pagal Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Egidijaus Pankausko pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą.

Pirkinys Barzdūnų miškelyje už 30 eurų

M. R. iš draugų mokykloje sužinojo, jog Barzdūnų miškelyje galima įsigyti parūkymui „žolės“. Narkotinės medžiagos parūpina vienas asmuo. Tokios kalbelės sklido mokykloje. Šiemet, kovo 1-ąją, apie 14 valandą, M. R. dviračiu numynė į minėtą miškelį. Čia, pamatęs rūkantį vyrą, pasiteiravo, ar pastarasis turi parduoti „žolytės“. Pataikė, kaip pirštu į akį: nepažįstamasis atsakė teigiamai. Suderėjo, jog „žolę“ pirks už 30 eurų. Vakarop, apie 19 val., M. R. tėvo automobiliu nuvažiavo į sutartą vietą, kurioje rado jam paliktą pakuotę su narkotine medžiaga. Pakuotę pasiėmė, o toje pačioje vietoje paliko 30 eurų užmokestį. Savo reikmėms nusipirktą nedidelį kiekį „žolės“ įsidėjo į vidinę striukės kišenę ir grįžo į automobilį.

Ar M. R. pasisekė? Iš pradžių viskas klojosi, bet pabaiga nenuskilo. Jaunuolis dar spėjo pabendrauti su atvažiavusiu draugu, pasikalbėti telefonu su savo mergina. Po to laimužė nusigręžė. Apie 21 valandą M. R. ruošėsi parūkyti „žolės“, bet, nespėjus susisukti suktinės, privažiavo policijos tarnybinis automobilis. Pareigūnai apžiūrėjo automobilį, atliko dalinę vairuotojo asmens apžiūrą. M. R. striukės vidinėje, kairės pusės, kišenėje rado penkis įtartinus folijos lankstinukus, kaip vėliau nustatyta, su „žole“.

Įtarimų nuojauta neapgavo pareigūnų

Šilutėje kovo 1-ąją patruliavę Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjas O. N. ir to paties skyriaus vyr. patrulė N. V. pastebėjo nuošalioje vietoje stovintį automobilį „Mercedes-Benz“. Jame sėdėjo tik vienas asmuo. Pareigūnai nusprendė jį patikrinti. Tikrinant vairuotojo dokumentus šis pastebimai jaudinosi, vangiai atsakinėjo į klausimus. Pro pareigūnų akis tai neprasprūdo – surengė dalinę apžiūrą.

M. R. pradėjo išdavikiškai drebėti rankos. Jaunuolis jaudinosi ne be reikalo: jo striukės kairės pusės vidinėje kišenėje pareigūnai rado 5 folijos lankstinukus su galimai augalinės kilmės narkotinėmis medžiagomis. Įtarimai pasitvirtino. M. R. prisipažino pirkęs „žolės“ iš nepažįstamo asmens, sumokėjęs 30 eurų. Kriminalistinių tyrimo centro specialisto išvadoje konstatuojama, kad žalsvos spalvos augalinės kilmės medžiaga, paimta iš penkių folijos lankstinukų, yra narkotinė medžiaga – kanapės (antžeminės dalys), kurios masė – 3,187.

M. R. susisukti suktinės nespėjo. Jis nuteistas baudžiamuoju įsakymu. Byla išnagrinėta Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose kovo 28 dieną. Teisėjas R. Povilaitis įvertino visas baudžiamojo nusižengimo aplinkybes, kaltinamojo asmenybę, jo visišką prisipažinimą. M. R. skirtas laisvės apribojimas devyniems mėnesiams, tačiau galutinė bausmė, sumažinus ją vienu trečdaliu, ką numato BK 64 straipsnis su ženkliuku 1 – laisvės apribojimas pusmečiui.

M. R. įpareigotas per visą bausmės vykdymo laikotarpį mokytis arba pradėti dirbti ir registruotis Užimtumo tarnyboje, be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos. Kaltinamasis turi teisę nesutikti su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu ir per 14 dienų nuo šio įsakymo įteikimo dienos paduoti teismui, surašiusiam teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaujant surengti bylos nagrinėjimą teisme.


Straipsnio komentarai

Leika2022-04-20
o jeigu rimtai, kur šlt gauti James Blunt paklausyti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pasaka2022-04-16
Pz dar tokios pasakos neskaites.... Susitare nuvažiavo į vieta pasieme paraka ir paliko bapkes. Ar išvis taip kas daro. :D Susitinki aš bapkes man paraka. Vsio skirstomes, koks dar krw palikinėjimas.... :D Vaikis gera istorija sukūre. Pati ir yra pagave tai sakai iš čigonų prekybos centre ir ramu. :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Miškas 2022-04-15
Jo jo miške pasiėmė pas seni xdd Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Martynas2022-04-14
Martynas Rimkus prisibarygino vaikis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vidas2022-04-14
Teisybe turi buti!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilutiškė2022-04-13
Išvis nebeturite apie ką naudingo parašyti, lyg kokia sensacija čia būtų???? Tai dar apie kiekvieną pijoką pradėkite rašyti???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02022-04-13
Klausimas kodėl dar neįteisintas. Būtų papešęs sau tą gramą, nuvaręs kokį kebabą sumaumojęs ir tiek. Tai ne, pagal mūsų valdžią ir senas davatkas, geriau degtinę ar samagoną gerti, smurtauti ir vemti pakampėse. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2022-04-13
O,kas čia nuostabaus ,taigi garbinga Lietos valdžia tuoj po pusmečio įteins .Tai kur problema. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?