Penkiametis Eljotas – geriausių pasaulio sportininkų dešimtuke

2022-11-05
Eljotas Zaremba tapo absoliučiu čempionu.
Eljotas Zaremba tapo absoliučiu čempionu.

Šilutiškis Eljotas Zaremba savo talentu ir darbštumu stebina ne tik šilutiškius, bet ir Europą. „Noriu skristi kovoti į Ameriką“, - sako užtikrintai vaikas. Žvelgiant į tai, kaip jis skinasi kelią į sporto pasiekimų viršūnes ir į jo trenerio Aurimo Zarembos dedamas pastangas, galima neabejoti – šilutiškis pasirodys ant išsvajotos šalies tatamio.

Rugsėjį berniukas dalyvavo Austrijos sostinėje organizuotame čempionate, kurį organizavo viena didžiausių pasaulyje kompanija „Grappling industries“. Čia susirinko geriausi atletai iš Anglijos, Škotijos, Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Ispanijos, Portugalijos ir kitų šalių. Dalyvių buvo apie 1 400. Įvyko 700 kovų. Vienu metu vyko po 14 kovų, kuriose kovojo po 28 žmones.

Eljotas buvo vienas iš pirmųjų, kuris stojo į kovą dėl geriausiųjų vardo. Per dieną sudalyvavo 8 kovose. Laimėjo šešiose, atlikdamas skausmingus veiksmus ir priešininkui pasidavus. Vieną kovą laimėjo pagal surinktus taškus ir vieną - teisėjų sprendimus. Taigi, visos kovos baigėsi pergalėmis abiejose kategorijose – ir su kimono (GI), ir be (NOGI). Šilutiškis tapo absoliučiu čempionu savo amžiaus kategorijoje, nors kovojo su vyresniais ir sunkesniais sportininkais. Vaikui atiteko ir specialus kompanijos „Grappling industries“ išskirtinis medalis. Tai trofėjus perspektyviam jaunam sportininkui.

Spalį Eljotas su savo treneriu Aurimu skubėjo į Airiją, kur Dubline rinkosi geriausi imtynininkai iš įvairių pasaulio kampelių. Čia organizuotos varžybos „The Irish Open 2022“. Eljotui (5 metų/20kg kategorija) tai buvo pačios rimčiausios varžybos, kuriose teko dalyvauti svorio kategorijoje iki 22 kg, pasirodė puikiai ir tapo Airijos čempionu. Visas kovas laimėjo skausmingu veiksmu. Taigi, ir po šių varžybų galime drąsiai džiaugtis bei juokauti: „Pas Eljotą nieko naujo. Vėl tik pergalės. Taip ir toliau“.

Visose kovose vaikui tenka kovoti su vyresniais t. y. 6-7 metų vaikais, kurie sveria net iki 25 kg. Ir dažniausiai visi konkurentai už Eljotą per galvą yra didesni.

Lapkričio mėnesį vaiko kovos suplanuotos Abu Dabyje. Kaip jam seksis, būtinai informuosime.

Treneris A. Zaremba džiaugėsi tuo, kad Eljoto pergalių dėka įvyko susitarimas, kad tokios varžybos vyktų ir Lietuvoje. Vyras siekia, kad jos būtų organizuojamos būtent pamario krašte.

Šilutės savivaldybės tarybos posėdžio metu politikė Lijana Jagintavičienė priminė, kad mažasis sportininkas jau geriausių pasaulio sportininkų dešimtuke yra šeštas ir prašė mero Vytauto Laurinaičio šiam kraštiečių siekiui organizuoti renginį Šilutėje, pažiūrėti rimtai ir padėti. Pasak tarybos narės, jei taip nutiktų, kad renginys vyktų mūsų mieste, čia atvyktų apie 1 500 sportininkų, kurie ne tik prisidėtų, kad dar labiau būtų išgarsinta Šilutė, bet ir šiek tiek išjudintų vietinį verslą.

Pats meras V. Laurinaitis atsakė, kad dėl šio klausimo reikia kreiptis į Sporto tarybą, o L. Jagintavičienei paprašius prašymą užregistruoti dabar ir išdiskutuoti kuo greičiau, prašymas buvo atmestas. Šiuo metu prašymas jau pateiktas. Kokie bus sprendimai, informuosime ateityje.


Straipsnio komentarai

Užtenka2022-11-06
ne už kalnų rinkimai, išgarsėsim dar netaip... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?