Autobusų eismo grafikai kaip... raketų mokslas Pagėgių valdžiai?

2024-05-26
Rukų stotelė.
Rukų stotelė.
Į „Šilokarčemos“ redakciją kreipėsi pasipiktinę Pagėgių savivaldybės gyventojai. Šį kartą net dviejų kaimų senjorai nesupranta, kiek galima iš jų tyčiotis. Bandėme rasti atsakymus į užduotus klausimus. Tačiau jų tik iškilo dar daugiau. Nesuprantama, kas išties vyksta Gerovės savivaldybėje? Mero nėra ir chaosas tik didėja?

Gyventojai neslėpė, pirmiausia, pasipiktinimo dėl stotelės Rukų kaime. Čia autobusų stotelėje prieš kurį laiką kabojo autobusų eismo grafikai. Tačiau jie buvo tokie, kurie visiškai neatitiko tikrovės – grafike buvo rašomas vienas autobusų atvykimo laikas, o realybėje jie atvykdavo kitu laiku arba visiškai jų nebuvo. Po kurio laiko grafiką kažkas pašalino. Dabar čia jo visai nėra.

Žmonės sako, kad tokia situacija labai piktina.

„Mes net nežinome, kada važiuoja viešasis transportas. Nėra eismo grafikų. Kaip seniems žmonėms? Gal jau baigtų tyčiotis“, - vienas per kitą kalbėjo rukiškiai.

Dėl Šilgaliuose viešinamų neteisingų eismo grafikų kreipėsi pensininkas Vytautas. Vyras piktinosi, kad ne kartą laukė „autobuso pagal grafiką“, tačiau taip ir nesulaukė.

„Esu ne be to amžiaus, kad šitaip iš manęs tyčiotųsi. Šalta, karšta... Nebėra jau tiek jėgų visa tai kentėti. Kokiais laikais gyvename? Šaukiame, kad norime būti vakarietiški, o nesugebame net normaliais grafikais pasirūpinti stotelėse. Nejaugi tas kaimietis niekam neįdomus“, - dėstė susirūpinęs pilietis.

Tiesa, čia ir pati stotelė apgailėtina. Sunku ją net stotele pavadinti.

„Lyg kažkokia būdelė gyvuliams. Mūsų žmonėmis nelaiko. Čia net ženklo nėra pakabinta, kad čia stotelė. Jei nežinotumėme, kad tai vieta autobusams sustoti, net nepagalvotume. Ji net žolėse paskendusi. Labiau karvėms tiktų“, - savo nuomone pasidalino stotelėje buvusi moteris.

Prisiskambinti nepavyko

Pagėgiuose spalio 5 d. vyko autobusų stoties atidarymas. Tačiau ji neturi stoties statuso. Iš tikrųjų, tai tik stotelė.

Jos nuosavybės dokumentai UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ pasiekė tik š. m. gegužės 15-ąją. Todėl bendrovės direktoriaus Raimondo Fridricho klausėme, kas atsakingas, kad savivaldybėje stotelėse būtų įrengti tikrovę atitinkantys autobusų eismo grafikai. Pasak vadovo, jis į šį klausimą negali atsakyti, mat jis įpareigotas rūpintis tik stotele Pagėgiuose.

„Dabar bandysime išnuomoti kavinei patalpas Pagėgių stotyje su sąlyga, kad ji pasirūpintų ir tvarka visoje stotyje. Bus matyti, ar pavyks. Dabar išlaidas dengia savivaldybė. Likę tik penki tarpmiestiniai maršrutiniai autobusai. Sustojimo mokestis tik po eurą. Tai tų pajamų – juokingos sumos. Domėjausi dėl siuntų priėmimų sąlygų. Greičiau žmonės jas gautų, jei jas užvežtų autobusai, bet... Dabar daug pervežėjų. Mums nuo visos sumos už paslaugą liktų tik 20 proc.  Jei kas siųstų už 10 eurų, mums liktų 2 eurai“, - kalbėjo direktorius.

Jei atsirastų siuntų pervežimo paslauga, tuomet dar reikėtų įdarbinti keletą žmonių, nes siuntas reikėtų priimti ir savaitgaliais. Tai tektų patirti didesnes išlaidas, nei būtų uždirbama pajamų. Todėl kol kas ta mintis bus svarstoma ateityje.

Dėl autobusų eismo grafikų kaimuose pašnekovas rekomendavo kreiptis į savivaldybę. Bandėme skambinti, tačiau nė į vieną laidinio telefono numerį nebuvo atsakyta. Tad susisiekti su nors viena vicemere taip ir nepavyko, o administracijos direktorė, „Šilokarčemos“ duomenimis, turi nedarbingumą. Tai va, liko tik dar daugiau klausimų ir vienas jų, ką veikia vilčių sekretoriatas Gerovės savivaldybėje, jei niekas į telefono skambučius neatsiliepia?


Straipsnio komentarai

0na2024-05-27
Skambinau į Šilutę klausiau dėl tų grafikų ....tai patarė ,kad kai norite vykti kur nors,tai skambinkite į informaciją ir tada patys atsiskaičuokite laiką nuo Šilutė s ar Pagėgių.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka