Lumpėnų seniūnija garsėja… sprogmenimis

2014-10-14, Stasys BIELSKIS

Spalio 10-ąją, 16 val. 20 min., Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Lumpėnų seniūnijos Bardinų kaime, prie Rambyno gatvės 30-ojo namo, rastas sprogmuo.

Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstos Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos. Be to, ši informacija perduota Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui ir Greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Sprogmens radimo vietoje organizuotas pareigūnų budėjimas, įvestas planas „Skydas“. Nustatyta, kad tai buvo tik dalis artilerinio sviedinio (apie 30 cm ilgio), bet išminuotojai ją vis tiek išsivežė į karjerą sunaikinti.

Iš viso tą dieną, spalio 10-ąją, Lietuvoje buvo rasti septyni sprogmenys.

Šiais metais karo laikų sprogmenys Lumpėnų seniūnijos teritorijoje randami jau ne pirmą kartą. Kovo 27-ąją Sodėnų kaime policijai teko budėti tol, kol buvo nukenksmintas sprogmuo. Atvykę išminuotojai 75 mm  artilerijos sviedinį su sprogstamąja medžiaga sunaikino vietoje.

Kovo 28 dieną, 14 val. 5 min., Bendrajame pagalbos centre telefonu 112 gautas pranešimas, kad sprogmuo rastas ir Lumpėnų kaime. Į įvykio vietą vėl išsiųstos Tauragės apskrities VPK, Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilkyškių ugniagesių komandos pajėgos.

Jau 11 metų, kaip Lietuvoje veikia Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopa, iki šiol atlikusi darbą, kurį liudija įspūdingi skaičiai. Nuo 2003 metų atlikta daugiau nei 9 800 sprogmenų neutralizavimo operacijų, kurių metu neutralizuota beveik 50 000 standartinių sprogmenų. Be jų planinio sprogmenų neutralizavimo metu nuo sprogmenų buvo išvalyta apie 350 ha Lietuvos teritorijos, surasta ir neutralizuota daugiau nei 7 600 sprogmenų.

Pagrindinis kuopos uždavinys - vykdyti sprogmenų neutralizavimo užduotis ne tik Lietuvos Respublikos teritorijoje, bet ir NATO vadovaujamose tarptautinėse operacijose.

 


Straipsnio komentarai

Bet...2014-10-28
ka daryti su zmonemis,kurie priveza i kaimus visokiu pentardu...ir paaugliai pyskina nuo pat ryto iki velaus vakaro? Gal pareigunai turetu dazniau prakontroliuoti gyvenvietes savo atvykimu.....,yra juk daug senyvo amziaus zmoniu,kurie serga sirdies-kraujagysliu ligomis...,aplamai juokas ima,kai suauge tokiu paaugliu net nebando ispeti del tokios veikos.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar jūsų namas – renovuotas?