V Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio – konkurso ,,Mes Lietuvos vaikai” šventinis koncertas

2015-06-18, Pagėgių pradinės mokyklos jaunučių choro vadovė Irena Ubartienė

Dainoje – tautos dvasia! Šie mūsų tautos žadintojo Vydūno žodžiai visad kviečia mus susitelkti dainai, puoselėti ir gerbti jos tradicijas. 2015 metų  birželio 14 dieną  Klaipėdos vasaros estradoje vyko V Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio – konkurso ,,Mes Lietuvos vaikai” šventinis koncertas, kuriame dalyvavo ir Pagėgių savivaldybės Pagėgių pradinės mokyklos jaunučių choras ,,Unisonas” (vadovė Irena Ubartienė).

Festivalis susideda iš dviejų, vienas kitą papildančių turų: zoninių I turo renginių šešiuose Lietuvos regionuose (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Panevėžio), konkurso II turo bei dainų šventės Klaipėdoje.

Festivalio pagrindinis renginys – dainų šventė Klaipėdos vasaros estradoje. Joje dalyvavo daugiau nei 200 vaikų ir jaunimo meno kolektyvų – chorų, šokių, liaudies muzikos orkestrų ir ansamblių. Visus juos pamatyti klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėjo eisenoje, kuri nusitiesė nuo Liepų gatvės iki Vasaros estrados. Eisenai pasiekus Vasaros estradą, buvo paskelbta šventinio koncerto pradžia. Koncertą pradėjo visų choristų jungtinio choro sugiedota Tautiška giesmė ir specialiai Gedulo ir vilties dienai paminėti skirta meninė kompozicija.

Šventiniame penktojo Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Mes - Lietuvos vaikai“ koncerte apsilankiusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dėkojo organizatoriams už nuveiktą didžiulį ir svarbų darbą. Nieko svarbesnio nėra už laimingas vaikų akis. Manau, kad nieko gražesnio nėra už besišypsantį jauną žmogų, už dainuojančius ir šokančius mūsų vaikus“, - kalbėjo ministrė, atskirai padėkojusi šventės meno vadovui ir direktoriui Algirdui Šumskiui.

Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko teigimu, Klaipėdoje susirinkusi dainuojanti Lietuva - stipri, galinga, šiuolaikiška Lietuva, šalis, kurios niekas niekada nepavergs. „Linkiu, kad meilė dainai lydėtų jus per visą ilgą gyvenimą ir padėtų kurti mūsų tėvynę Lietuvą“, - į tūkstantinę choristų minią kreipėsi meras. „Šiandien Klaipėdoje ir Lietuvoje šeimininkauja daina, atliekama fantastiško jaunų širdžių choro. Šiandien Klaipėdoje – turbūt visa dainuojanti Lietuva“, - sakė meras, tikinęs, kad taip galingai, išraiškingai ir įtaigiai skambantį šalies himną senokai buvo girdėjęs.

Šis tradicinis Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas ,,Mes - Lietuvos vaikai” tapo chorinio judėjimo reiškiniu, apimančiu visos Lietuvos vaikų ir jaunimo chorus ir kitus meninius kolektyvus. Skaičiuota, kad šiemet jame dalyvavo  apie 7 tūkstančiai choristų.

Pagėgių  pradinės mokyklos jaunučių choras ,,Unisonas” festivalyje-konkurse ,,Mes -  Lietuvos vaikai” dalyvavo jau ketvirtąjį kartą.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?