Rado sprogmenį ir šaudmenis

2017-06-01, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

Patruliuodami prie Nemuno, Plaškių užkardos pasieniečiai aptiko karo laikų granatą ir kelis šaudmenis. Radinius išminuotojai sunaikino vietoje.

Sekmadienį VSAT Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pasieniečiai patruliavo Pagėgių savivaldybės Lazdėnų kaimo ribose netoli Nemuno, kuriuo eina siena su Rusija. Ant upės kranto patruliai pastebėjo sprogmenį ir keletą šaudmenų. Manoma, kad jie likę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Kaip įprasta tokiais atvejais, pasieniečiai apie radinį informavo Bendrąjį pagalbos centrą. Kol atvyko Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai, VSAT pareigūnai ėmėsi sprogmens ir šaudmenų apsaugos.

Atvykę išminuotojai nustatė, kad aptikta karo laikų rankinė granata „RG 42“. Ji ir šaudmenys sunaikinti vietoje.

Šiemet tai jau tryliktas toks atvejis, kai panašiomis aplinkybėmis pasieniečiams teko saugoti aptiktus karo laikų sprogmenis ir kviesti išminuotojus. Visi jie fiksuoti pasienyje su Rusija.

Pernai tokių įvykių buvo 23. Iš jų 14 kartų pavojingi sprogmenys buvo rasti pasienyje su Rusija, 4 kartus – pasienyje su Baltarusija, 3 kartus – šalies viduje ir dusyk – pajūryje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Karis2017-06-06
Tai kad ten lyg priespestine granata guli Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to mmmmm2017-06-02
tokia "gilze" su kulka ir paraku (jei nusirauki) tau pautus nurautu net nespejus mirkteleti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mmmmm2017-06-01
kas čia per vaikelis rašinėja tokias nesamones bet skiri gilzes nuo sprogmenų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Svolociai2017-06-01
tie is anapus bus primete, kad musiskius patraidinti. Bukim ramus - nepraeis fasistu tankai ! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pliaupiantis lietus Jums sukėlė problemų?