Vieni reikalauja politiko galvos, kiti: „Uoste buvo politikų, kurie čia daugiau prisidirbo“

2017-10-12, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Praėjusiame laikraščio numeryje rašėme apie tai, kad Šilutės rajono savivaldybės narys, „tvarkietis“ neva padarė „tvarką“ Šilutės mažųjų laivų uoste - įtariama, jog rugsėjo 22 d. jis automobiliu „Audi“ rėžėsi į čia esančią tvorą ir pasišalino iš įvykio vietos. Kam reikėjo sprukti? Manoma, kad prie vairo politikas sėdo ne visai blaivus. Dėl šio įvykio policijoje vyksta tyrimas. Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija taip pat ėmėsi atitinkamų priemonių - jie reikalauja politiko galvos. Likusių kalbintų kolegų nuomonės – įvairios.

Vyksta tyrimas

Pats V.Pavilonis tikino nepakliuvęs į jokią avariją. „Į jokią avariją aš nepakliuvau.  (nusijuokia – aut. past.). Šiaip aš neturiu komentarų. Atleiskit, šeštadienis. Gero jums vakaro“, – išgirdęs 15min žurnalistės užklausą dėl avarijos, tiek tepasakė V. Pavilonis ir suskubo užbaigti pokalbį net neišklausęs kito klausimo.

Nors Tauragės apskrities policijos viešai pateikiamoje įvykių suvestinėje šis nutikimas neužfiksuotas, Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas 15min patvirtino, jog tyrimas yra vykdomas. „Tiriame pasišalinimo iš įvykio vietos versiją. Policiją informavo neprisistatęs asmuo, matęs patį įvykį. Automobilį (Vaido Pavilonio – aut. past.) mes radome uosto teritorijoje, o jį patį – namuose. Tačiau jį radome namuose prabėgus maždaug dviem valandoms po eismo įvykio. Nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – įpūtė daugiau nei 1,5 promilės alkoholio. Kiek tiksliai, nepamenu. Atsakomybė numatyta ir už pasišalinimą iš įvykio vietos, ir už alkoholio vartojimą po eismo įvykio. Ir ta atsakomybė pakankamai didelė. Tiriame visas įvykio aplinkybes. Manau, pavyks surinkti reikiamus duomenis“, – prabėgus savaitei po įvykio, 15min sakė A. Mikalauskas.

Reikalauja galvos

Po pasirodžiusios informacijos spaudoje apie galimą politiko pabėgimą iš įvykio vietos, Šilutės rajono savivaldybės taryba išdėstė savo pareiškimą: „Šilutės mažųjų laivų uoste rugsėjo 22 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Šilutės skyriaus narys Vaidas Povilonis galimai neblaivus sukėlė autoįvykį, kuris sulaukė plataus atgarsio rajono ir šalies spaudoje. Opozicija tiki, kad teisėsaugos institucijos greitai ir objektyviai išsiaiškins šio įvykio aplinkybes ir kaltininkas (jei bus pripažinta) bus teisingai įvertintas. Mes, Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija (mažuma), reaguodama į tai, kad Tarybos narys galimai padarė vieną šiurkščiausių ir pavojingiausių nusižengimų (gal net nusikalstamą veiką), o tai pakerta gyventojų pasitikėjimą  rajono valdžia, reikalaujame, kad Savivaldybės tarybos narys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Vaidas Povilonis, nelaukdamas tyrimo pabaigos, pasiaiškintų visuomenei bei Savivaldybės tarybai ir atsistatydintų iš Šilutės rajono savivaldybės tarybos. „Eidamas pareigas, Tarybos narys vadovaujasi Konstitucija bei kitais įstatymais, Tarybos sprendimais, Savivaldybės gyventojų bendruomenės interesais ir savo sąžine.“ (114 Šilutės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento straipsnis)“.

Buvo baisesnių dalykų

Po opozicijos pareiškimo, pats V. Pavilionis teigia, kad kai kuriems  politikams reikėtų rimčiau užsiimti savivaldybės reikalais, o ne žiniasklaidos vaikytis. „Vyksta tyrimas. Per anksti... Mano kolegos kol kas neturi moralinio ar teisinio pagrindo manęs smerkti ar reikalauti skalpo“, - kalbėjo pašnekovas.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, socialdemokratas Arūnas Pupšys įsitikinęs, kad „tvarkiečiui“ taryboje ne vieta būtų tokiu atveju, jei faktai pasitvirtintų. Pasak jo, tuomet V. Pavilonis turėtų pats garbingai pasitraukti, kad nereikėtų atlikti kitų procedūrų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos narys Povilas Tunaitis priminė, kad tame pačiame uoste yra buvę ir baisesnių dalykų. „Klaidų gyvenime visi padarome. Reikia leisti pasitaisyti. Juk tame pačiame uoste buvo politikų, kurie daugiau prisidirbo - skandino žmogų. Bet nebuvo jokių atsistatydinimų ar vykdomos apkaltos“, - dėstė P. Tunaitis.

Nei gina, nei smerkia

Dėl to, kad vairavo neblaivus, vairuotojo pažymėjimą anksčiau yra praradęs ir politikas  Steponas Kazlauskas. Šis išrėžė, kad nesidomi apkalbomis ir tai yra žmogaus asmeninis reikalas. „Tai suaugęs žmogus, jis atsako už savo veiksmus, o aš neturiu teisės jo nei teisti, nei ginti“, - įsitikinęs pašnekovas. Klausėme, ar opozicija elgiasi teisingai, išplatinusi aukščiau tekste spausdintą pranešimą? „Koks jų reikalas? Koks reikalas opozicijos? Taip, tai yra negatyvas. Atsitiko - tai atsitiko. Bet aš ne teisėjas ar prokuroras. Opozicija tuo labiau. Tai komunalinė politika. Žaidžia kvailus žaidimus. Ar nežinot, kas yra opozicija? Visais laikais, kur pikstels kas – iš karto atskaluoja. Tai nenormalus, o bjaurus dalykas. Opozicija yra opozicija. Kur krepšt, ten nori save sureikšminti. Aišku blogas poelgis, bet neturiu teisės nei smerkti, nei ginti“, - baigė kalbą „tvarkietis“.


Straipsnio komentarai

Robertas2017-10-16
Tvarka ir Teisingumas ramiai visi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Buvęs 2017-10-13
Pamenu naktinėje parduotuvėje Molinuke dirbo pardaveju. Man atrodo išmestas buvo iš ten už pijokystes. Dabar politikos žvaigždė. Oi tu Šilute, Šilute...... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ne uz aciu,2017-10-13
policijai yra padovanotas automobilis. Taigi angelai tures tyleti ir rajono valdzia myleti..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2017-10-12
Vadinas jie isrinktieji vairoti girti gali,paprastas mirtingasis jau senai butu sulaukes teismo,atimtos teises ir baudu kalna turejes,bet juk cia povilionis,jam juk galim...lauksim atomazgos,nors galim nuspet kaip viskas baiksis,tesiog nutils ir visi pamirs. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar esate drausmingas vairuotojas kelyje?