„Šilutės“ greito žaidimo rezultatas – dvi pergalės starte

2017-10-13

Naujai suburta „Šilutė“ (treneris Laimonas Eglinskas, asistentas Arnoldas Kuncaitis) pergalėmis pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatą: praėjusį penktadienį naujojoje Vydūno gimnazijos salėje įveikė Mažeikių „Erelius“ (treneris Aloyzas Rudys, asistentas Jonas Raudonis) – 89:80 (37-19,19-20, 20-31, 13-10), o šeštadienį Palangoje nugalėjo „Palangą“ – 77:90 (23-26, 11-18, 18-24, 25-22).

Prologas - šokio ir ugnies fiesta

Spalio 6 dieną šilutiškiai plūdo į Vydūno gimnazijos  sporto areną pasižiūrėti krepšinio klubo „Šilutė“ starto NKL pirmenybėse. Prigužėjo apie puspenkto šimto krepšinio fanų. Teko net papildomų kėdžių pristatyti. O jau fotografuojančių! Visiems buvo į ką akeles paganyti per spalvomis, ugnimis nutviskusią sezono atidarymo ceremoniją, kurią šokiu papuošė  „Atėnės” klubo merginos. Fakelai šokėjų rankose, ugnies žonglierius aikštelės centre, kartas nuo karto išpučiantis liepsnos blyksnius. Skambėjo muzika, nešamos bangavo Šilutės vėliavos, dainininkas Valdas Lacko sugiedojo Lietuvos himną. Krepšininkams sportinės sėkmės, o žiūrovams įdomaus reginio linkėjo Šilutės savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris, UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas, VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius. Rungtynių komentatorius – pamariškius taikliu žodžiu uždegantis  Marijus Budraitis, svečias – „Šilutės“ krikštatėvis Steponas Kairys, pirmasis šalyje prieš 20 metų pakvietęs į pamariškių komandą du legionierius amerikiečius. Ta praktika išliko, tapo tradicija.

„Šilutės“ skrydis – du kėlinukai, trečias – duobė, ketvirtas – išsigelbėjimo paieškos

Toks būtų trumpas „Šilutės“ ir Mažeikių „Erelių“ rungtynių siužeto atpasakojimas. Fanai gavo viską, kuo sportas yra žavus: dozę euforijos, šiek tiek kartėlio, įtampą, nežinomybę ir laimingą atomazgą paskutinę rungtynių minutę.

„Šilutės“ startinis penketas: Justas Nausėdas (Nr.10), Evaldas Džiaugys (Nr.12), Taurantas Tamošiūnas (Nr.15), amerikiečiai Jeffery Perkins (Nr.21) ir Oetjen Brown (Nr.22). Mūsiškiai žaidė greitą krepšinį, kaip prieš sezoną ir žadėjo treneris L. Eglinskas. Jų deriniai, greitai atliekami kamuolio perdavimai, išnaudojant visą aikštelės plotą, išblaškė varžovų gynybą. Įpusėjus kėlinukui, „Šilutė“ taip įsibėgėjo, kad „Ereliams“ norom nenorom sparnai nusviro. Svečių krepšį tritaškiais bombardavo T. Tamošiūnas, veržliai ir rezultatyviai žaidė J. Nausėdas, komandos tempą dirigavo O. Brown,  rezgęs kombinacijas su tautiečiu J. Perkins. „Šilutė“ užtikrintai laimėjo kėlinuką – 37:19.

Po pertraukėlės „Šilutė“ tęsė savo skrydį. Atrodė, kad „Erelių“ laukė sutriuškinimas. Įpusėjus rungtynėms, aikštelės šeimininkai pirmavo rezultatu 56:39. Nors po didžiosios pertraukos T. Tamošiūnas „įsūdė” du tritaškius (62:44), tačiau ir svečiai pradėjo pataikyti. Nebūtų žemaičiai, jei nebandytų atsitiesti. „Erelius” į priekį vedė ekipos kapitonas Mindaugas Reminas (Nr.10), iš viso pelnęs 15 taškų. Mažeikiečiai  laimėjo trečiąjį kėlinuką (20:31) ir ženkliai sušvelnino taškų skirtumą – 77:70. Kova įsiplieskė iš naujo. „Šilutė“, paleidusi žaidimo vadžias, sunkiai rinko taškus, nemažai atakų pražudė klaidos, puolimas „užbuksavo“. Įtampa pasiekė apogėjų, likus žaisti apie 28 sekundes, švieslentei rodant minimalią „Šilutės“ persvarą – 83:80. Kamuolį į žaidimą iš užribio turėjo įmesti svečiai. Bet jų krepšininkas suklydo: metė kamuolį partneriui, kuris netikėtai pakeitė poziciją ir kamuolys nuskriejo į kitą užribį. Salė lengviau atsiduso, kai „Šilutės“ kapitonas Modestas Žaunierūnas (Nr.7) realizavo baudos metimus – 85:80. Per likusias 16 sekundžių „Šilutė“ įmetė dar 4 taškus – 89:80. „Šilutei“ taškus pelnė: J. Nausėdas – 21, T. Tamošiūnas – 19, M. Žaunierūnas – 17, E. Džiaugys – 11, O. Brown – 8, J. Perkins – 6, A. Globys (Nr.11) – 5, R. Daunys (Nr.50) – 2. Naudingiausių žaidėjų prizai įteikti švėkšniškiui J. Nausėdai ir mažeikiškiui M. Reminui.

Spalio 7 dieną „Šilutė“ svečiuose nugalėjo „Palangą“ – 90:77. Rezultatyviausiai žaidė: T. Tamošiūnas – 18 tšk., J. Nausėdas – 17, J. Perkins – 16, M. Žaunierūnas – 11, R. Daunys – 8. Po dviejų turų po dvi pergales iškovojo Šakių „Vytis“, „Telšiai“, „Šilutė“, Tauragės krepšinio klubas, Kauno „Žalgiris – 2”. Po vieną pergalę turi Joniškio „Delikatesas“, Vilniaus „Perlas“, pernykštis čempionas, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“, po du pralaimėjimus patyrė Jonavos SK, „Palanga“, „Ereliai“, KTU, Molėtų „Ežerūnas“. Trečiojo turo rungtynes „Šilutė“ žais namuose spalio 13 dieną su KTU (Kaunas).

aha2017-10-14
"Silute" jau suzaide keturias rungtynes, o jus isstenejote pasenusios info straipsni. Vakar, 2017.10.13, kai gimdete sita straipsni, "Silute" laimejo pries "KTU", o siandien, 2017.10.14, laimejo pries Joniskio "Delikatesa" ir turi 4 pergales po 4 rungtyniu. Nespejat su komanda - nerasykit is viso!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka