Tradicinės rajono mokyklų kroso varžybos

2017-10-14
D. Grevienės nuotraukos
Šilutės rajono mokyklų rudens kroso varžybas tarp gimnazijų komandų laimėjo švėkšniškiai, tarp pagrindinių mokyklų rinktinių pirmą vietą užėmė kintiškiai.

Kroso varžybos pagal tradiciją rengiamos Šilutės stadiono teritorijoje. Jos vyko spalio 3 dieną. 11-12 metų vaikai bėgo 500 metrų, 13-14 m. mergaitės - 500 m, berniukai – 1000 m, 15-16 metų mergaičių distancija -  1000 m, vaikinų – 1500 m., 17-18 m. merginos  bėgo 1000 m, vaikinai – 2000 m.  Atskirai varžėsi gimnazijų ir pagrindinių mokyklų komandos( gimnazijų – keturios, pagrindinių mokyklų – aštuonios). Komandų rikiuotė (gimnazijos): Švėkšnos „Saulės” gimnazija – I vieta, 193 taškai, Šilutės I gimnazija –II v.,180 tšk., Vainuto gimnazija – III v.,155 tšk., Vydūno gimnazija – IV v., 33 tšk.

Tarp pagrindinių mokyklų rinktinių pirmąją vietą laimėjo Kintų pagrindinės mokyklos sportininkai – 158 tšk. II-III vietas užėmė M. Jankaus ir Juknaičių pagrindinių mokyklų komandos, surinkusios 135 ir 121 tašką. IV-V vietas užėmė Pamario ir Katyčių pagrindinių mokyklų komandos – 105 ir 102 tšk., 99 taškus pelnę Usėnų pagrindinės mokyklos bėgikai liko šešti, VII-VIII vietas užėmė Jaunimo ir Traksėdžių mokyklų komandos – 25 ir 19 tšk.

Daugelio greičiausių, ištvermingiausių bėgikų pavardės jau girdėtos. Tarp vaikų 500 m bėgimo nugalėtoja tapo G. Šiaudvytytė (M. Jankaus pagr. m.), įveikusi distanciją per 1.39,6 min. Antra finišavo K. Alkimavičiūtė (Pamario pagr. m.) – 1.40,0, trečia – R. Stirbytė („Saulės“ gimn.) – 1.42,0. Berniukų bėgimą laimėjo A. Trakšelis (Pamario pagr. m.) – 1.39,4. II-III vietas užėmė A. Mikužis („Saulės“ gimn.) – 1.40,0 ir D. Gedvilas (Jaunimo m.) – 1.40,1.

Tarp paauglių mergaičių 500 m greičiausiai bėgo R. Krakytė (Vainuto gimn.) – 1.46,4. Antra finišavo I. Nausėdaitė (Traksėdžiai) – 1.47,7, trečia – A. Steigvilaitė (Juknaičių pagr. m.) – 1.47,9. Berniukai bėgo 1000 m. Nugalėjo N. Gailiūnas (Pamario pagr. m.) – 3.27,1, II-III vietas užėmė D. Rimšas (M. Jankaus pagr. m.) – 3.29,5 ir A. Kuznecovas (Pamario pagr. m.) – 3.29,6.

Tarp 15-16 metų mergaičių 1000 metrų distancijoje nepralenkiama buvo J. Baciūtė (I gimn.). Jos laikas – 3.28,0. Antra finišavo E. Bagdonaitė (I gimn.) – 3.41,8, trečia – P. Kasparaitytė (Vainuto gimn.) – 3.48,3. Vaikinai lenktyniavo bėgdami 1500 m. Pirmąją vietą užėmė J. Budrikas (I gimn.) – 4.45,0, antras atbėgo P. Gudaitis (Vydūno gimn.) – 4.54,0, trečias – D. Girskis (Vainuto gimn.) – 5.07,0.

17-18 m. merginų bėgimo nugalėtoja tapo R. Jokšaitė („Saulės“ gimn.) – 4.07,1, antra finišavo L. Kordušaitė (I gimn.) – 4.12,4, trečia – I. Kazlauskaitė („Saulės“ gimn.) – 4.20,4. Vaikinų distancija – 2000 m. Pirmas atbėgo K. Mickus („Saulės“ gimn.) – 6.46,0, antras – J. Tubutis (I gimn.) – 7.18.1, trečias – A. Vaitiekus, beje, šuolininkas į aukštį („Saulės“ gimn.) – 7.18,2.