Kaip šilutiškė „Maximą” „apšvarino”

2015-01-07, Stasys BIELSKIS
alfa.lt nuotrauka
alfa.lt nuotrauka

Šilutiškė G. K., ištekėjusi, viduriniojo išsilavinimo, ieškanti darbo, neteista, padarė pirmą nusikalstamą veiką ir sėdo į teisiamųjų suolą. Dabar už tą vagystę ji privalės keturis mėnesius dirbti viešuosius darbus.

Kaltinamoji G. K. 2014 metų sausio 11 dieną, apie 16 val. 40 min., iš prekybos centro „Maxima“ (Lietuvininkų g. 58) pagrobė tris 0,5 litro talpos butelius degtinės „Tri kapli“ po 14,49 Lt, vieną 0,5 litro talpos 2,49 Lt vertės butelį sulčių gėrimo „Kubuš“, vieną 66,49 Lt vertės keturių skustuvo galvučių „Gillette fusion proglide“ pakuotę bei vieną 20,69 Lt vertės skutimosi žele „Gillette fusion“, tuo padarydama uždarajai akcinei bendrovei „Maxima LT“ 133,14 Lt turtinę žalą.

G. K. dėl pareikšto kaltinimo kalta prisipažino visiškai, nuoširdžiai gailėjosi. Ji sakė, kad buvo išgėrusi vaistų ir alkoholio, todėl neatsiminė tą dieną įvykdytos vagystės. Ji neatsiminė ir tai, kad tą dieną buvo parduotuvėje „Maxima“, kad būtų įsidėjusi prekių į savo rankinę ir išsinešusi nesumokėjusi už šias prekes. Kur šios prekės gali būti, ji negalėjo paaiškinti. Peržiūrėjusi visą tyrėjos parodytą filmuotą medžiagą, ji suprato, kad padarė vagystę. Žalos ji neatlygino, nes per mėnesį gauna tik 110 Lt pašalpos. Sutiko atlyginti žalą, teigė, kad galėtų atlikti viešųjų darbų bausmę.

„Maxima LT“ pateikė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip 2014-01-11, 16 val. 40 min. prekybos salėje moteris įsideda į rankinę degtinės butelius, buteliuką, taip pat apvalų flakoną ir plokščią dėžutę bei išeina iš prekybos centro nesumokėjusi už prekes.

Teismas nustatė, kad jos nusikalstama veika kvalifikuotina pagal LR BK 178 str. 4 d., nes G. K. pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą.

Kaltinamosios G. K. atsakomybę lengvinanti aplinkybė buvo tai, kad ji prisipažino, padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Skiriant bausmę kaltinamajai G. K., atsižvelgta į tai, kad ji padarė vieną baudžiamąjį nusižengimą, teisiama pirmą kartą, pripažino, padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, yra neįgali, ieškanti darbo, charakterizuojama patenkinamai, todėl jai taikytina viešųjų darbų bausmė.

G. K. pripažinta kalta ir jai paskirta 4 mėnesių viešųjų darbų bausmė, įpareigojant kas mėnesį neatlygintinai dirbti po 30 valandų visuomenės labui.

Patenkintas UAB „Maxima LT“ civilinis ieškinys, ir iš G. K. priteista 133,14 litų.

Teismas nusprendė konfiskuoti G. K. rankinę, saugomą Šilutės r. policijos komisariate, kaip uždraustos veiklos įrankį bei priemonę, ir sunaikinti nuosprendžiui įsiteisėjus.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas proceso dalyvių apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?