Krūtų didinimas implantais: vis dar sklandantys mitai apie tai

2019-09-07, Pranešimas spaudai

Visame pasaulyje kasmet tūkstančiai moterų ryžtasi pasidailinti savo krūtinę. Lietuvoje ilgą laiką apie tai buvo kalbama pašnibždomis, nes lietuvių konservatyvus požiūris į estetines operacijas buvo itin įsigalėjęs. Tačiau modernėjant visuomenei, daugelis Lietuvos grožio klinikų pastebi, kad ir krūtų didinimas implantais jau nebėra tabu. Deja, dažnai pacientėms, pradėjusioms galvoti apie krūtų didinimą, pritrūksta pakankamai informacijos, jos vadovaujasi visuomenėje sklandančiais mitais, kurie specialistams kartais net sukelia juoką. „Sapiegos klinikos“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai įvardija populiariausius vis dar sklandančius mitus, kuriais nereikėtų tikėti.

Po implantacijos jokių kelionių lėktuvu?

Tai kone populiariausias mitas, kuris gajus iki šių dienų. Nors dažnai chirurgai viešoje erdvėje kartoja, jog ši teorija tėra mitas, iki šių dienų žmonės baiminasi, ar tai nėra tiesa. Tačiau implantams nedaro jokio poveikio besikeičiantis slėgis. Svarbiausia, laikytis visų nurodymų pooperaciniu laikotarpiu, nešioti specialią liemenėlę po operacijos. Kai gijimas yra sklandus, praėjus tam tikram laikotarpiui po operacijos, nereikės bijoti nei skraidymo lėktuvu, nei nardymo atostogų metu.

Po krūtų didinimo nebegalima maitinti krūtimi?

Dar vienas labai dažnas mitas, su kuriuo tenka susidurti plastikos chirurgams. Atvykusios dėl šios procedūros pasiteirauti moterys būna išgirdusios, esą krūtis didinti galima tik tuomet, kai šeimoje nebeplanuojami vaikai. Nes implantai neva užkerta kelią maitinti krūtimi. Tačiau tai tikrai tėra mitas. Implantas implantuojamas taip, kad jis niekaip nepakeičia moters gyvenimo įpročių ir nepakeičia jos organizmo veikimo. Tai reiškia, kad ir moterys su padidinta krūtine kuo puikiausiai maitina savo mažylius krūtimi, ir toliau gali aktyviai sportuoti, miegoti ant pilvo ir užsiimti visomis kitomis joms iki šiol įprastomis veiklomis, tačiau tik po visiško sugijimo. Dažniausiai tai užtrunka apie 2 mėnesius po operacijos.

Krūtų implantus reguliariai reikia keisti?

Šiuolaikinėje visuomenėje jau įprasta, kad daugelį įvairių procedūrų reikia reguliariai kartoti, norint pasiekti tinkamų rezultatų. Tačiau krūtų didinimas implantais  ne iš tokių. Implantai yra ilgalaikiai ir tarnauja mažiausiai 10 ar 15 metų be jokių šalutinių efektų. Jų tikrai nereikia keisti kas 5 metus, kaip kartais mano pacientės. Be to, neretai moterys baiminasi krūtų didinimo implantais minties vien todėl, kad mano, esą implantai yra kenksmingi ir net sukelia vėžį. Tačiau tai taip pat nėra tiesa. Šiandien visi implantai prieš patekdami į rinką turi atitikti aukščiausius kokybės reikalavimus, prieš juos patvirtinant atliekami įvairiausi tyrimai. Visa tai tam, kad būtų galima užtikrinti patikimą produkciją ir geriausius procedūrų rezultatus.

Ko iš tiesų tikėtis, apsisprendus didinti krūtinę?

Krūtinės didinimo operacija  gana dažna procedūra Lietuvoje. Tai apie vieną ar dvi valandas trunkanti procedūra, kuri yra atliekama pritaikius bendrinę nejautrą. Kartais pacientės galvoja, kad procedūros nereikia planuoti. Pakanka užsukti į kliniką norimą dieną ir procedūra bus atlikta. Tačiau tai netiesa. Prieš kiekvieną implantavimą, specialistas apžiūri pacientę, išklauso jos pageidavimus, padeda atsakyti į rūpimus klausimus. Tuomet imama planuoti operaciją, pacientei paaiškinama, kuo skiriasi skirtingi pjūviai, kaip gali būti įdedami implantai, kokie privalomi tyrimai prieš krūtinės didinimo operaciją (krūtų echoskopija, kraujo, šlapimo tyrimai).

Lietuvoje taikomi trys skirtingi pjūviai atliekant krūtų didinimą. Dažniausiai pjūvis atliekamas po krūtimi tam, kad likusio randelio nesimatytų, nes jį uždengs pati krūtis. Taip pat dažnai atliekamas pjūvis prie spenelio. Toks pjūvis taip pat palieka nepastebimą randą. Kiek rečiau pasirenkamas implantavimas per pažastį, kuomet pjūvis daromas pažasties linijoje. Visi šie pjūvio pasirinkimai patikimi ir užtikrina tinkamą rezultatą. Dažniausiai pasirenkamas toks variantas, kuris yra tinkamiausias konkrečiu atveju.

Pacientės turėtų žinoti ir tai, kad implantai gali būti įdedami po krūties raumeniu arba virš jo. Dažniausiai norint išgauti kuo natūralesnį krūtų didinimo rezultatą ir užtikrinti pacientei komforto jausmą, pasirenkamas implantavimas po krūties raumeniu. Tai padeda jausti patogiai, nekankina nemalonūs jausmai. Tačiau tokiu atveju gijimo procesas yra kiek ilgesnis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?