Jauniausių Šilutės lengvaatlečių startai Šiauliuose - vilčių paraiška ateičiai

2019-11-29
Olimpinių vilčių varžybų Šiauliuose prizininkai (iš kairės): čempionai Nojus Petraitis, Goda Šiaudvytytė, sidabro medalio laimėtojas Andrius Milinauskas ir čempionas Vilmantas Retenis.
Šiaulių lengvosios atletikos manieže lapkričio 15 dieną vykusiose šalies rajonų trylikamečių bei jaunesnių vaikų olimpinių vilčių varžybose čempionų vardus iškovojo trys Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai: Nojus Petraitis, Vilmantas Retenis ir Goda Šiaudvytytė (trenerė Lina Leikuvienė), o sidabro medalį pelnė Andrius Milinauskas (treneris Audrius Urmulevičius).

Šilutės sporto mokyklai atstovavo 12 jaunųjų sportininkų, kuriuos treniruoja L. Leikuvienė, Stasys Oželis (Šilutė) ir A. Urmulevičius (Švėkšna). 600 metrų bėgimą laimėjo Nojus Petraitis, įveikęs distanciją per 1:45,67 min. Antras finišavo Švenčionių rajono bėgikas Augustas Usovas - 1:45,78. Nojaus ir Augusto dvikovų, matyt, dar bus.

Pamariškė Augustė Juškaitė 600 m nubėgo per 2:05,35 min. Ji liko ketvirta. Kamilė Kerpytė tą pačią distanciją įveikė per 2:07,03 min. - VI vieta. 1 000 m greičiausiai bėgo Goda Šiaudvytytė. Jos laikas - 3:20,19 min. Antra finišavo Elektrėnų atstovė Regvita Gackaitė - 3:22,29. Mūsų rajono atstovas Mykolas Maurius 1 000 m bėgime užėmė VI vietą - 3:31,74 min. 60 m bėgimo čempionu tapo Utenos rajono sprinteris Rytis Malakauskas – 8,01 sek. Pamariškis Darintas Šimašius šį kartą tenkinosi VII vieta - 9,09 sek. Darintui - tik 11 metų. Berniukų rutulio stūmimo varžybose 3 kg įrankį toliausiai nustūmė Vilmantas Retenis - 13,30 m. Tai padarė penktu bandymu. Antrą vietą užėmė Šilalės atstovas Dominykas Stankus - 13,27 m. Šuolio į tolį varžybas laimėjo Ignas Jurgelionis (Šakiai) - 5,01 m. Švėkšniškis Andrius Milinauskas parodė antrą rezultatą - 4,98 m. Šilutiškė Gabrielė Urniežiūtė šuolio į tolį varžybose užėmė IV vietą. Jos rezultatas - 4,58 m. Ją treniruoja S. Oželis. Pirmą vietą užėmė Greta Urbonavičiūtė (Kauno r.) - 4,77 m.

Mūsų rajono jaunieji sportininkai pelnė šešis apdovanojimus. Jiems dar tik trylika ir mažiau metų, bet paraiška olimpinei ateičiai kuriama šiandien. Gal jie paseks garsiausiais Šilutės rajono lengvaatlečiais, vasaros olimpinių žaidynių Seule (1988 m., Pietų Korėja) ir Barselonoje (1992 m., Ispanija) 1 500 metrų sidabro medalio laimėtoja Laima Baikauskaite bei disko metimo aukso medalio laimėtojo Romo Ubarto pėdomis. To jiems linkime.