Skirta dar 3 mln. eurų kompensacijoms už sunaikintus taršius automobilius įsigyjant dviračius ar paspirtukus

2020-11-21, am.lrv.lt

Šiandien Vyriausybė per pasitarimą pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui perskirstyti Klimato kaitos programos lėšas ir skirti dar 3 mln. eurų kompensacijoms, išmokamoms taršų automobilį sunaikinusiems fiziniams asmenims už įsigytą ekologiškesnę susisiekimo priemonę – dviratį, paspirtuką, motociklą, mopedą ar metinį viešojo transporto bilietą.

Ši 3 mln. eurų suma bus skirta, sumažinus išmaniosios melioracijos įrengimo programai numatytas lėšas nuo 7 iki 4 mln. eurų. Taip nuspręsta atsižvelgus į tai, kad kvietimas teikti paraiškas išmaniajai melioracijai skirtai paramai dar nėra paskelbtas, nes užsitęsė šios paramos teikimo tvarkos aprašo rengimas ir derinimas. Dėl tokių projektų specifikos šiemet nebūtų spėta panaudoti visų lėšų – jų įgyvendinimas užtrunka ir lėšos projektų pareiškėjams yra išmokamos ne per vienus metus.

Klimato kaitos programos priemonė, skirta kompensacinėmis išmokomis skatinti gyventojus atsisakyti taršių automobilių ir įsigyti ekologiškesnę susisiekimo priemonę, padeda šalyje mažinti taršių automobilių skaičių, gerinti oro kokybę ir prisidėti prie klimato kaitos švelninimo. Ji startavo gegužės viduryje ir sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Iki spalio 19 d. jau buvo gauta per 9 tūkst. gyventojų prašymų maždaug 8 mln. eurų kompensacijoms, nors priemonė buvo numatyta iki kitų metų vasario 1-osios. Pasibaigus numatytoms lėšoms, nutarta priemonę pratęsti.

Atsižvelgus į Vyriausybės sprendimą, artimiausiu metu bus patikslinta Klimato kaitos programos sąmata ir skelbiamas kvietimas teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) tinklapyje. Kvietimo sąlygos išlieka tos pačios. Gyventojų prašymai bus priimami, kol pakaks skirtų papildomų lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. vasario 1 d.

Sunaikinto taršaus automobilio savininkas galės gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.


Straipsnio komentarai

..2020-11-22
kodėl baltoslavų kalbose sakoma neišradinėk dviračio, bet anglų kalboje tai pati mintis yra paprastesnė neišradinėk rato (reinventing the wheel). Tarsi žemėj baltoslavijos žaliuoja labai buki bukiai. Nors gal ir atvirkščiai kalba eina apie intelektualinės nuosavybės teritoriją. Va baltoslavijoje dar leidžiama vaikamas pažaisti su ratais, bet anglių karalystėje šiukštu - negali net pagalvoti apie ratus. Jeigu dovanojamos arklio jėgos ar galima žiūrėti į dantračius? Tad kaip bepažiūrėsi į tokias dangiškas manas tai tik kažkokios rakštisteininkystės, kur teršiama aplinka biurokratinėmis papkėmis ir aplankais prigrūstų gerų ketinimų. Pvz ta trojos arklio istorija. Tenais atseit buvo graikai, nors dabar ta troja jau atseit turkija. Šilutės "miestas" labai brolaujasi su kažkokiomis turkijomis, nors jeigu istorija sukama atgal tai gal su "graikais" ir kiprininkais? Tame kipre ten daug cuprum lobių kasyklų yra kasa nedraugiškai ir turkai ir graikai. Susigundė trojkininkai ar trejybininkai mediniu arkliu, kurio turbūt nereikalinga nei šerti, nei kuopti, tt. Nors gal toje istorijoje kažko nesuprantama apie dievų miškų biologinius ginklus. Nu žinot kaip kad sako jog vakcinoms gaminti naudojama arkliai ir jų kraujas. Ir čia vėl svarbu nešokinėti per griovus tarsi jūs kažką žinote. Nu kaip pirmokai kurie įnirtingai kelia drąsos pilną alkūnę nes jiems atrodo kad jie žino atsakymą. Paimkite elementarų pavyzdį apie "saviizoliaciją". Viena iš labiausiai efektyvių kontracepcijos priemonių prieš nėštumą tai yra varinė spiralė kurią moterims įstato ginekologas. Nu ir tenais nieko tokio nėra tik vario viela apsukta aplink plasmasinį degtuko dydžio strypuką, dažnai T formos. Ir kas įdomiausia kad didžiausias straipsnis encliklopedijoje, bet jie nepaaiškina kodėl varis, kuo pagrįstas tas veikimo principas, tt. Varis gi nėra kažkoks toksiškas metalas. Tai visų pirma yra labai geras laidininkas ne tik šilumos/šalčio, bet ir elektromagnetiniuose reikaluose. Gal būt tai ne spiralė bet elektromagnetinio lauko vija? Nu į "moterišką" robotą įstatomas papildoma detalė, kuri toje schemoje veikia visiškai nepastebimai tam kad ta mašina galėtų nebijoti išsijodinėjimų. Tai irgi tarsi "skiepas", kuris apsaugo. Amuletas, kuris šiuo atveju kabo ne ant kaklo, bet ant kaklelio. Gali būti kad panašūs reikalai yra ir su kitais laidininkais, kurie naudojami kaip papuošalai. Gal taituruotės kurios dabar populiarios tarsi išspausdintos mikroschemos, kur pati mikroschema spausdinama nematomu rašalu. Ir čia reikalinga susiprasti ne kažką kitą, bet apie savo "aklumą". Tai yra nebūkite pavydūnais nepavydūninkite ir nepanorėkite kažkokių stebuklingų sugebėjimų iš "priešo". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?