Dviejų milijonų vertės darbai prasidės pavasarį

2020-12-10, Sergėjus Gvildys
Dar visai nesenai atnaujintas pėsčiųjų tiltas per Šyšą vėl sulauks korekcijų.
Dar visai nesenai atnaujintas pėsčiųjų tiltas per Šyšą vėl sulauks korekcijų.
Šilutės mieste ir toliau gerinama infrastruktūra, įgyvendinant Strateginiame Šilutės rajono savivaldybės plane numatytus tikslus ir uždavinius. „Šilutės miesto istorinio parko infrastruktūros sutvarkymas skatinant aktyvų gyventojų poilsį ir laisvalaikį“ – projektas, įgyvendinamas iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų. Numatyta istorinio parko pėsčiųjų–dviračių takų rekonstrukcija, sveikatingumo trasos įrengimas, automobilių stovėjimo aikštelės ir apšvietimo sistemų sutvarkymas. Projekto numatyta vertė – 2 693 470 eurų. Jo įgyvendinimo link žengtas svarbus istorinis žingsnis – jau pasirašyta darbų rangos sutartis.

Europinėmis lėšomis finansuojami darbai

Šilutės rajono savivaldybė nuolat aktyviai ieško galimų finansavimo šaltinių miesto infrastruktūrai gerinti. Su vienu iš tokių šaltinių sausio mėnesį buvo pasirašyta finansavimo sutartis. Tai viešoji įstaiga „Centrinė projektų valdymo agentūra“.

Sutartis pasirašyta dėl projekto „Šilutės miesto istorinio parko infrastruktūros sutvarkymas, sukuriant sąlygas aktyviam poilsiui, sveikatingumo renginiams“ įgyvendinimo. Projektas bus finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ įgyvendinimo priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“.

Numatyta projekto vertė sudaro 2 444 762,23 Eur. Didžioji jo dalis – 2 261 405,06 Eur - bus skiriama iš Europos Regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Ir tik apie dešimtadalį reikiamų lėšų – apie  200 tūkstančių eurų - reikės sukrapštyti iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti palankias sąlygas paslaugų sektoriui, prisidėti prie gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimo, kompleksiškai sutvarkant istorinį Šilutės parką. Visų šio projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga numatyta iki kitų metų pabaigos.

Darbus atliks vietinis verslas

Jau tapo aiškus darbų rangovas, kuris įgyvendins šio projekto techninius sprendinius. Rugsėjo 3 dieną Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis pasirašė dviejų milijonų eurų vertės statybos rangos sutartį su uždarąja akcine bendrove „Tima“ ir jos jungtinės veiklos partneriu UAB „Kavesta“. Sutartyje numatytas dvylikos mėnesių darbų atlikimo terminas su galimybe vieną kartą jį pratęsti pusmečiui.

Darbų rangovai turės atlikti paruošiamuosius statybų darbus ir įrengti laisvalaikio bei sporto objektus taip vadinamoje Kiškių dauboje ir parke prie Šilutės miesto stadiono.

Europos Sąjungos finansuojamos programos lėšomis bus įrengti rekreaciniai pėsčiųjų–dviračių takai saloje ir parke, pramoginis dviračių takas rytiniame senvagės krante, rekreacinis pažintinis takas, lauko teniso aikštelė, universali sporto aikštelė, lauko treniruoklių aikštelė, vaikų žaidimo aikštelė, riedlenčių aikštelė, šunų treniravimo aikštelė, „sveikatingumo takas“, poilsio aikštelės, poilsio įrenginiai prie paplūdimio tinklinio aikštelės ir prie esamos miesto maudymvietės. Bus įrengti ar rekonstruoti pėsčiųjų tiltai per Šyšos upę, taip pat numatyta pastatyti tiltą ir rekonstruoti senvagės pralaidą prie įvažiavimo į salą. Parko sutvarkymo darbų sąraše numatyti salos ir parko teritorijų apšvietimo įrengimas bei vaizdo stebėjimo sistemos įdiegimo darbai. Visus šiuos darbus planuojama pradėti jau ateinantį pavasarį.

„Jei leis gamtos sąlygos, darbai startuos pavasarį, – telefonu sakė administracijos direktorius V. Pozingis. - O kitų metų spalio mėnesį darbus turėtumėme pabaigti“. Taigi, sutvarkius Šilutės miesto istorinį parką, jo gyventojams ir svečiams atsivers nauja aktyvaus laisvalaikio ir poilsio erdvė, kurioje vietos užteks skirtingų pomėgių šalininkams.


Straipsnio komentarai

..2020-12-11
neina suprasti sergėjaus gvildenimų jau primenančius komunistinio darbo liaupses. Pirmyn stačia galva į šviesų rytojų, nes tenais dieną bus geriau apšviesta infrastruktūra negu vakar vidurnaktį. Iš kur jis žino ką nuolat aktyviai daro šilutės rajono savivaldybė? Negi jis turi įtaisęs kažkokią sekimo įrangą nuolat tuos darbuotojus seka kažkaip? Jugi savivaldybė kaip juridinis asmuo neturi nei kojų, nei rankų, nei akių, net jeigu įsodinsi tą žodį į invalido vežimėlį nukaltą iš gryno aukso ir brangakmenių tas žodis "savivaldybė" vis tiek nieko nesuras. Nu tai kodėl sergėjus nenori pagirtį konkrečiai kažkokį savivaldybės darbuotoją už gerai atliktą darbą? Kaip tenais LR įstatymai traktuoja lobių atradimą? Gal žmogeliui priklauso radybų? Ar čia buvo komandinis darbas, kur visa savivaldybė dirbo petis į petį susikibę rankomis šukuodama patvorius ieškodama lobių lobistų kišenėse? Nu ką reiškia išsireiškimas "Europinėmis lėšomis finansuojami darbai"? Kas yra "europinės lėšos"? Jeigu tie pinigai nevogti tai vis tiek kažkokie kažkokių mokesčių mokėtojų sumokėti pinigai. Ir čia negalima skubėti susiprasti, kad įmanoma sekti "lėšas", nes jeigu jūs to panorėsite neatsargiai, jums tada turi kažkokie nugalėtojai kurti ir rašyti atitinkamą istoriją, kuri patenkintų tą smalsumą taip kad ir vilkas būtų sotus ir avys sveikos. Lietuvoje atseit dovanotam arkliui į dantis nežiūrima. Nu čia neaišku apie ką eina kalba. Gal tai užuomina apie lietuvos piktas pamotes ir našlaitėlių gerą būdą, kur tos našlaitėlės geros todėl kad nedovanoja niekam. Nu po "dovanojimu" tokiam arkliui nėra kur ir žiūrėti ir taip matosi kad be dantų. Dovanoti tai sinonimas žodžiui atleisti. Pvz atleisk (iš darbo) jiems tėve, nes jie nesupranta ką daro. Ką reiškia būdvardis "centrinė" tos viešos įstaigos pavadinime? Jugi nėra periferinių projektų valdymo agentūrų. Ir čia įdomu nes "valdžia" mėgsta ir kitose srityse naudoti tą būdvardį: centrinė valdžia (finansų ministerija), centrinė įstaiga (migracijos departamentas), centrinė perkančioji organizacija, centrinė žvalgybos valdyba, tt.. Ir čia neaišku nuo ko kilęs tas žodis. Jeigu žemė apvali tai vaidinti pasaulio bambą būtų kvaila. Aš kaip suprantu tokie straipsniai ir yra kažkokių projektų samatos dalis, kurie atsispindi per informacinę visuomenės veidrodukus ant maištaujančios sienos. Bet ar tikrai vadybininkai atsakingi už projektą tikėjosi tokio straipsnio atsiduodančio naftalinu sukandėjusiu matyt nuo komunistinio darbo ?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
IŠ VIENO TIPO PROJAKTO PERSTATO STATYTĄ IŠ KITO IR JACHTOS BEI VERSLIUKAI VAIKAMS SUTVARKYTI 2020-12-11
EILINĖ PINIGŲ PLOVYKLA , PONULIAMS JUK REIKIA IŠ KAŽKUR TURTUS SUSIKRAUT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Na2020-12-11
Neblogų babkyčių paridens valdžia nuo tokių sąmatų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vietinis2020-12-11
Dar vieną gamtos kampelį sugadins, o kiek dar atkatų įsisavins... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?