Matui Vilkui – trys Lietuvos stalo teniso čempionato apdovanojimai

2021-05-28
Vyrų vieneto sidabro ir aukso medalių laimėtojai Matas Vilkas (kairėje) ir Kęstutis Žeimys. Jono Piekauto nuotr.
Rietavo sporto rūmuose surengtame Lietuvos stalo teniso 91-ajame čempionate vyrų finale lemiamą partiją dėl čempiono titulo susikovė Šilutei atstovavęs Matas Vilkas (treneris Jonas Piekautas) ir kybartiškis Kęstutis Žeimys (treneris Viktor Rybak). Nors Mato varžovui vienu metu teko nusikeikti, bet pergalė nusviro jo pusėn. M. Vilkas liko antras. Dar vieną sidabro medalį jis pelnė vyrų dvejetų varžybose kartu su Matu Skuču (Kaunas), o mišrių porų varžybose Matas ir vilnietė Kornelija Riliškytė iškovojo bronzos medalius.

Rietavo sporto rūmuose gegužės 7-9 dienomis karaliavo stalo tenisas. Čia vyko Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) 91-asis asmeninis čempionatas. Dalyvavo 32 pajėgiausi vyrai ir 32 moterys. Šilutei atstovavo čia išugdytas M. Vilkas, dabar gyvenantis ir dirbantis Vilniuje. Jį palaikė pirmasis treneris J. Piekautas, atvažiavę tėvai, pamario krašto stalo teniso senjorai bei perspektyvus traksėdiškis moksleivis Lukas Raugevičius, beje, taip pat J. Piekauto auklėtinis.

91-asis čempionatas papylė staigmenų. Daugkartinis šalies čempionas Alfredas Udra (Klaipėda) pakeliui į pusfinalį pralaimėjo būsimajam absoliučiam čempionui K. Žeimiui – 2:4. Pusfinalyje K. Žeimys nugalėjo panevėžietį gynėja Valdą Martinkų – 4:1, gi pastarasis ketvirtfinalyje kiek netikėtai išplėšė pergalę prieš aukštesnį reitingą turintį gynėją Tomą Mikutį, šalies rinktinės narį žaidžiantį užsienyje, – 4:3.

Po varžybų grupėse, atsisijojus silpnesniems, pagrindiniame finale kovą tęsė vieno minuso sistema, išaiškinant visas vietas, 16 stalo tenisininkų. M. Vilkas aštuntfinalyje nugalėjo Igną Navicką (Vilnius) – 4:1, ketvirtfinalyje rezultatu 4:2 įveikė Rimą Lesiv (Jonava), o pusfinalyje, besivaržant su Agniu Kačerausku (Vilnius), jau teko pasijaudinti. Pirmą setą Matas laimėjo nesunkiai, atrodo, kairiarankis varžovas bus sutriuškintas, tačiau pastarasis lengvai išlygino rezultatą ir toliau susitikimas vyko banguojančiai. Vieną setą Matas laimėjo net rezultatu 11:1, bet Agnius nepanikavo, atsitiesė: setų rezultatas – 3:3.

Kieno bus viršus, kurio valia bus stipresnė, kad pirmiausia nugalėtų susikaupusią įtampą? Septintame sete varžovai keitėsi stipriais ir net neįtikėtinais smūgiais iš sunkių pozicijų, pavyzdžiui, griūdami. Pernykštis bronzinis prizininkas M. Vilkas išplėšė pergalę rezultatu 4:3 ir užsitikrino bent sidabro medalį. Deja, teko pasitenkinti antra vieta, nes finale baltus žaibus kiek tiksliau svaidė Kęstučio Žeimio „XIOM“ firmos (Pietų Korėja) raketė. Ypač galingi buvo varžovo topsai kairiąja raketės puse. Tiesa, buvo epizodas, kai jam teko ir nusikeikti, paeiliui padarius dvi neišprovokuotas klaidas. M. Vilkas gerai laikėsi, bet kartais prašaudavo pro šalį. Jis pralaimėjo – 1:4 (4:11, 12:14, 6:11, 11:4, 12:14). Panašiai klostėsi ir finalinė dvejetų partija, kai M. Vilkas ir Matas Skučas stojo prieš K. Žeimį ir I. Navicką. Matai „mato“ negavo, buvo beįkimbantys į varžovus, tačiau šie sugebėjo išprūsti – 2:3 (5:11, 9:11, 11:7, 11:6, 11:13). M. Vilkui ir M. Skučui įteikti sidabro medaliai.

Bronzos medalį M. Vilkas pelnė mišrių porų varžybose kartu su K. Riliškyte (Vilnius, trenerė Jolanta Prūsienė), kuri, kaip ir K. Žeimys tapo absoliučia 91-ojo čempionato čempione. Beje, moterų finale ji įveikė sesę dvynę Emiliją – 4:0. Kornelija ir Emilija laimėjo moterų porų varžybas. Mišrių porų čempionų vardus pelnė K. Žeimys ir K. Riliškytė.