Skandalų globos namuose atgarsiai: Seime siūloma steigti naują komisiją

2015-02-23, Gytis Pankūnas | Alfa.lt
Švėkšnos vaikų ugdymo centras (LNK medžiaga)
Švėkšnos vaikų ugdymo centras (LNK medžiaga)
Parlamentarė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovė Vincė Vaidevutė Margevičienė Seime siūlo įsteigti Vaiko gerovės ir šeimos komisiją. Seimo narė neslepia mananti, kad tokios nuolatinės komisijos reikia, mat, kaip esą parodė skandalai Lietuvos globos institucijose, vaiko ir šeimos gerovės klausimams šalyje nėra skiriama pakankamai dėmesio.

Šias Seimo statuto pataisas parlamentarė Seime įregistravo pirmadienį. Nuolatinė Vaiko gerovės ir šeimos komisija būtų sudaroma, išlaikant frakcijų proporcinio atstovavimo principą.

„Nuolatinė komisija Seime užtikrintų nuoseklią Lietuvos vaikų ir šeimų gerovės politikos kryptį, įgyvendinimą ir kontrolę“, – teisės akto pakeitimo aiškinamajame rašte pabrėžia V. V. Margevičienė.

Konservatorė neslepia, kad tokią idėją paskatino pastaruoju metu pradėti viešinti įvairūs skandalai globos institucijose, kurių metu vaikai patyrė tiek fizinį, tiek ir seksualinį smurtą.

„Atsižvelgiant į pastaruoju metu Lietuvoje vykstančius įvykius, kaip antai Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, Vilijampolės socialinės globos namuose, Širvėnos socializacijos centre ir dar eilę atvejų, kuomet nukenčia vaikai, galima teigti, kad parlamentinė kontrolė šeimos ir vaiko gerovės srityse nevykdoma. Per 25-erius nepriklausomybės metus šeimos ir vaikų gerovė taip ir netapo šalies prioritetine sritimi. Vaikų ugdymu ir globa užsiimančiose valstybinėse institucijose yra toleruojamas žiaurus elgesys su vaikais. Šių įstaigų darbuotojai žino apie tokį elgesį, tačiau tyli, niekam nepraneša, o jų tyla bendrininkauja nusikaltimuose prieš vaikus“, – dėsto Seimo narė Seimo statuto pakeitimo aiškinamajame rašte.

Anot V. V. Margevičienės, šiuo metu taip pat būtina parengti psichologo praktinės veiklos įstatymą, kuris taptų įrankiu, teikiant profesionalią, licencijuotą pagalbą.

Konservatorė primena, kad 2014 m. balandžio 23 d. rezoliucijoje „Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos Lietuvoje įgyvendinimo aktualijos“ NVO konfederacijos nariai konferencijoje konstatavo, kad Lietuvos socialinės apsaugos ir socialinės aprėpties 2008–2010 metų strategijos prioritetiniai nacionalinės socialinės įtraukties politikos tikslai, tai yra vaikų skurdo panaikinimas ir paramos šeimai stiprinimas bei paslaugų šeimai prieinamumo gerinimas, liko neįgyvendinti, savivaldybėse neatliekamas vaikams reikalingų paslaugų poreikio vertinimas.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?