Lenkė rankas Vilniuje

2021-08-01

Vilniuje liepos 3 dieną vykusiame Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionate keturgubu čempionu tapo Šilutės sporto klubo „Pamarys“ (treneriai Aleksandras Pancerovas, Vilija Parnarauskienė) narys Rokas Agintas, dvigubais čempionais - Valteris Kupčikovas, Aurimas Šikšnius, Solveiga Dulkytė ir Greta Klašiūtė. Komandų ginče pamariškiai liko antri, pirmą vietą užėmė Radviliškio rinktinė, treti – gargždiškiai.

Į sostinę pamariškiai vyko kartu su Gargždų komanda, pastarųjų autobusu. Bičiulystei padėjo giminystė: mokytojos-trenerės Vilijos Parnarauskienės anūkės Gintė ir Eva sėkmingai gynė Gargždų komandos garbę. Tarp merginų, sveriančių iki 45 kg (amžiaus grupė iki 18 metų), jos užėmė 2-3 vietas kovodamos dešine ir kaire rankomis. Jų mama Inga yra Lietuvos čempionė kaire ranka, o senelė – čempionė dešine ir kaire rankomis. Sesutėms yra iš ko mokytis. Ir Šilutės, ir Gargždų komandos Vilniuje tapo prizininkėmis.

Vilniuje rankas lenkė 70 dalyvių. Viena amžiaus grupė – iki 18 metų, antra – iki 21-erių. Kovojo ir neįgalieji. Dėl absoliutaus čempiono titulo varžėsi tik dešine ranka 1-2 vietas savo svorio kategorijose užėmę sportininkai. Apibrėžtos ir jų svorio ribos: merginos - nuo 65 kg., vaikinai – nuo 70 kg. „Plunksnos“ svorio atletams teko žiūrovų vaidmuo. Juk 50 kg vyruko rankelė būtų sulamdyta 90-110 kilogramų sveriančio galiūno. Kaip kovota? Amžiaus grupėje iki 18 metų visas varžoves dešine ir kaire ranka įveikė pamariškės Solveiga Dulkytė (svorio kategorija iki 50 kg) ir Greta Klašiūtė (iki 55 kg).

Orestas Šeputis (iki 55 kg), imdamasis kaire ranka pelnė sidabro medalį, o čempionu tapo Povilas Mažrimas (Skuodas). Rokas Dlugoborskis (iki 60 kg) kaire ranka nugalėjo visus varžovus, o rungdamasis dešine užėmė antrą vietą. Aurimas Šikšnius (iki 70 kg) nugalėjo dešine ir kaire rankomis.

Amžiaus grupėje iki 21 metų naumiestiškis Rokas Agintas (iki 55 kg), nors turi kojos negalią ir yra vaikščiojęs su ramentu, nepabūgo suremti rankas ir su sveikutėliais varžovais, ir su panašaus likimo atstovais. Taigi, imtasi dviem frontais, laimėta keturguba auksinė pergalė. Jo sėkme džiaugėsi visa komanda. Rokas pelnė keturis pirmos vietos medalius, o rinktinės vadovė-trenerė Vilija Parnarauskienė, pritarus visiems, padovanojo atminčiai ir komandos iškovotą taurę. Rokui ši kelionė tikrai įsimins.

Šauniai pasirodė ir Valteris Kupčikovas (iki 65 kg), įveikęs varžovus dešine ir kaire rankomis. Ernestas Pėžas (iki 75 kg) kovodamas dešine ranka, liko antras, kovodamas kaire ranka užėmė trečią vietą. Erikas Žvinklys (iki 85 kg) kaire ranka iškovojo sidabro medalį, dešine – bronzos. Absoliučių nugalėtojų vardus iškovojo Žygimantas Beržinis (Mažeikiai) ir Paulina Mickutė (Klaipėda). Tarp mūsiškių 9-ą vietą užėmė Aurimas Šikšnius. Komandų įskaita: 1 vieta Radviliškis – 209 tšk., 2 v. Šilutė – 175 tšk., 3 v. Gargždai – 111 tšk., 4 v. Klaipėda – 101 tšk., 5 v. Kuršėnai – 95 tšk., 6 v. Skuodas – 62 tšk., 7 v. Mažeikiai – 55 tšk., 8 v. Šakiai – 45 tšk.

Kad pirmauja radviliškiečiai – ne staigmena. Juos skatina ir finansinis interesas: už laimėtas pirmas vietas rankų imtynininkams skiriamos 300 eurų premijos.

Nesiskundžia ir šilutiškiai, kurių geriausieji metų pabaigoje gauna Savivaldybės pinigines premijas. Beje, spalio mėnesį Vilniuje vyks Europos rankų lenkimo čempionatas, kuriame Lietuvos garbę gins ir šilutiškiai.