Kostas Budvytis ir Augustė Juškaitė – Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionato medalininkai

2022-02-02
Lietuvos jaunučių čempionato barjerinio bėgimo antros vietos laimėtoja Augustė Juškaitė ir 2000 metrų bėgimo čempionas Kostas Budvytis. Valio jiems!
Lietuvos jaunučių (14-15 m.) lengvosios atletikos čempionate Klaipėdoje 2000 metrų greičiausia bėgo Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Kostas Budvytis, o 60 metrų barjeriniame bėgime antra finišavo Augustė Juškaitė. Tarp rajonų grupės komandų pamariškiai (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius) užėmė trečią vietą – 67,5 taško. Pirmi Marijampolės atstovai – 87 tšk., antra – Kėdainių rinktinė – 70 tšk.

Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas surengtas Klaipėdos lengvosios atletikos manieže sausio 22 dieną. Taškų įskaita atskirai skaičiuota miestų ir rajonų komandoms. Miestų komandų – 7, rajonų komandų – 22. Pamariškiai, tęsdami šlovingas vietos lengvosios atletikos tradicijas, vėl pasižymėjo. Čempionato prizininkais tapo trenerės Linos Leikuvienės ilgų ir trumpų nuotolių bėgikai: keturiolikmetis Kostas Budvytis laimėjo 2000 metrų bėgimą, o Augustė Juškaitė pelnė sidabro medalį bėgdama 60 metrų barjerinį bėgimą. K. Budvytis distanciją įveikė per 6:54,29 min. Antras atbėgo metais vyresnis Airidas Zykas (Raseiniai). Pastarojo laikas – 6:54,31 min. Taigi, mynė Kostui ant kulnų, bet nepralenkė. A. Juškaitė, bėgusi 60 metrų barjerinį bėgimą, finišavo antra – 9,78 sek. Pirmą vietą užėmė Kauno – 1 komandos narė Kamilė Grigaitytė – 9,69 sek. K. Budvytis Šilutės sporto mokyklos komandai pelnė 18 tšk., A. Juškaitė – 14 tšk. Vaikinų 60 metrų barjeriniame bėgime penktą vietą užėmė šilutiškis Rokas Mačiulaitis – 9,99 sek. Jis į komandos taškų pintinę pridūrė 8 tšk. Šuolio į aukštį varžybose švėkšniškis Nojus Žmūrikas (treneris A. Urmulevičius), užėmęs šeštą vietą, įdėjo 7,5 tšk. Nojaus rezultatas – 1,45 m. Aukščiausiai įšoko Emilijus Lapeika (Joniškis) – 1,65 m. Šuolio į tolį varžybose nugalėjo Aistis Narijauskas (Raseiniai) – 5,81 m. Šilutiškis Regimantas Leikus užėmė šeštą vietą – 5,26 m. Regimanto grobis komandai – 7 tšk. 2000 metrų bėgimo varžybose šilutiškė Vytautė Vasiljevaitė liko septinta (9:00,52 min.) ir atnešė komandai 7 tšk. Pamariškės taškų pelnė ir 3 kg rutulio stūmimo varžybose: švėkšniškės Darija Sudžiūtė užėmė aštuntą vietą – 9,61 m., o Danutė Agintaitė liko trylikta – 7,95 m. Darija pelnė 6 tšk., Danutė – 2 tšk. Komandai dar talkino bėgikės Mija Pielikytė (Šilutė) ir Arūnė Bendžiūtė (Švėkšna).

Tarp miestų komandų geriausiai pasirodė Kauno pirmoji rinktinė – 219 tšk. 2-3 vietas užėmė Vilniaus ir Klaipėdos rinktinės – 204 ir 188 tšk. Tarp rajonų komandų nugalėjo Marijampolės lengvaatlečiai – 87 tšk., aplenkę Kėdainių ir Šilutės komandas, surinkusias 70 ir 67,5 tšk. Ketvirtą vietą užėmė Vilkaviškio atstovai – 55 tšk., penktą – Jurbarkas, pelnęs 54 tšk., šešta liko Raseinių komanda – 51 tšk. Telšių komanda su 20 tšk. – dvylikta, Klaipėdos rajonas su 9 tšk. devynioliktas. Paskutinę, 22-ą vietą užėmė Plungės komanda – 3 tšk.