Švėkšniškiui Viliui Liorencui – Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos čempionato sidabro medalis

2022-02-23
Šilutės sporto mokyklos komanda (iš kairės): Kamilė Stankutė, Nojus Petraitis, sidabro medalio laimėtojas Vilius Liorencas, Naglis Kuturys ir Goda Šiaudvytytė. Naglis laiko komandinį trofėjų, iškovotą šalies rajonų lengvosios atletikos čempionate Klaipėdoje, kuris garbingai įteiktas Kaune per Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos čempionatą.
Lietuvos jaunimo (18-19 m.) lengvosios atletikos čempionate Kaune Šilutės sporto mokyklos rinktinė (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius) tarp 26 rajonų komandų užėmė garbingą antrą vietą į priekį praleisdama tik Šiaulių rajono lengvaatlečius. Šuolio į aukštį varžybose švėkšniškis Vilius Liorencas, perskriejęs kartelę, iškeltą 1,90 metro aukštį, pelnė sidabro medalį. O juk pamariškiams teko varžytis su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio sportininkais, besitreniruojančiais maniežuose.

Jaunimo čempionatas Kaune vyko vasario 11-12 dienomis. Šilutės rajonui atstovavo 5 sportininkai: keturi vidutinių nuotolių bėgikai (Naglis Kuturys, Nojus Petraitis, Kamilė Stankutė, Goda Šiaudvytytė) ir šuolininkas į aukštį, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos vienuoliktokas V. Liorencas, kuriam gegužės mėnesį sukaks 18 metų.

Gegužės mėnesį 18-ąjį gimtadienį švęs ir N. Kuturys. Jis į varžybas atvažiavo persirgęs COVID-19, po dešimties dienų karantino. Aišku, tai atsiliepė jo rezultatams. Nepaisant to, trenerės L. Leikuvienės auklėtinis N. Kuturys 800 metrų bėgimo varžybose užėmė ketvirtą vietą. Distancija įveikta per 2:04,83 min. Trečias finišavo vilnietis Alanas Griško. Jo laikas – 2:02,41 min. Nagliui, kaip mėgstama sakyti, iki bronzos medalio pritrūko „plaukelio“.

Šią distanciją greičiausiai bėgo Telšių lengvaatletis Lukas Sutkus (trenerė I. Kavickienė) – 1:55,67 min. Kandidato į sporto meistrus rezultatas. Antrą čempiono titulą L. Sutkus iškovojo bėgdamas 400 metrų – 49,86 sek. Irgi KSM rezultatas. N. Kuturys ir N. Petraitis taip pat bandė jėgas šioje distancijoje, bet teko tenkintis 10-11 vietomis. Naglio laikas – 54,37 sek., Nojaus – 54,81 sek. Abu įvykdė antrojo atskyrio rezultatus ir pelnė komandai taškus.

Beje, Nojui tik birželio antroje pusėje sukaks 16 metų. Gerokai jaunesnė už varžoves ir Goda Šiaudvytytė, bėgusi 400 ir 800 metrų. Trumpesnę distanciją Goda įveikė per 1:07,52 min. – 15 vieta, dvigubai ilgesnę – per 2:36,97 min. – šešta vieta. 400 metrų bėgimo čempione tapo 18-metė Ema Sarafinaitė (Jonava) – 0:59,43 sek. 800 metrų moterų bėgimą laimėjo Skaistė Vilčinskaitė (Vilnius) – 2:22,17 min.

Šilutės bėgikai nustebino varžovus iš didmiesčių bėgdami mišrią estafetę 4x200 m. Pamariškiai (N. Petraitis, K. Stankutė, G. Šiaudvytytė, N. Kuturys) finišavo ketvirti – 1:48,66 min. Mūsiškiai buvo greitesni už panevėžiečius. O pirmą vietą užėmė Kauno bėgikai – 1:40,43 min., antri finišavo vilniečiai, treti – klaipėdiečiai. Uostamiesčio komandos laikas – 1:43,60 min. Čempionai kauniečiai pelnė 36 taškus, šilutiškiai į komandos taškų pintinę įdėjo 18 tšk. 60 metrų barjerinio bėgimo varžybose Kamilė Stankutė liko dešimta – 9,72 sek. Čempionės Gabijos Klimkaitės (Klaipėda) laikas – 8,73 sek.

Švėkšniškio trenerio Audriaus Urmulevičiaus auklėtinis V. Liorencas švytėjo džiaugsmu, perskriejęs kartelę, iškeltą į 1,90 metro aukštį. Tiek pat stryktelėjo ir Šiaulių rajono atstovas, 19-metis Rokas Vepštas, bet Vilius aplenkė jį bandymais ir iškovojo vicečempiono sidabro medalį.

Valio, valio treneriui! Gi čempiono titulą pelnė Panevėžiui ir Švenčionims atstovavęs Ignas Bitinas. Jo rezultatas – 1,95 metro. Visi trys šuolio į aukštį prizininkai įvykdė pirmo atskyrio rezultatą.

Prie šalies lengvosios atletikos jaunimo komandų čempionato Kaune pelnytų taškų, vedant bendrą užskaitą, pridėti ankstesnėse varžybose Klaipėdoje surinkti taškai. Šilutės sporto mokyklos rinktinė (rajonų grupė) užėmė antra vietą. Pamariškių jungtinis kraitis – 179 taškai (123+56). Į pirmą vietą iškopė Šiaulių rajonas – 228 tšk. (119+109). 3-4 vietas užėmė Kėdainiai – 172 tšk. (69+103) ir Marijampolė – 156 tšk. (95+61), 5-6 vietas užėmė Švenčionys – 156 tšk. (70+86) ir Pasvalys – 143,5 tšk. (116+27,5).

Iš viso taškų įskaitą gavo 27 komandos. Netoli autsaiderio Visagino (5 tšk.) atsidūrė Jurbarko, Tauragės komandos, surinkusios po 6 taškus ir pasidalinusios 24-ą vietą. Klaipėdos rajonas surinko 14 tšk. – 22 vieta, Kretingos r. – 29 tšk., 18 vieta. Tarp miestų nugalėjo kauniečiai, 2-3 vietas užėmė Vilniaus ir Klaipėdos lengvaatlečiai.