Pirmąjį pasaulio bokso moterų čempionato medalį Lietuvai iškovojo Gabrielė Stonkutė

2022-05-25
G. Stonkutė (kairėje) ketvirtfinalyje įveikė turkę E. Guneri.
Stambule (Turkija) gegužės 9-20 dienomis vykstančiame XII pasaulio moterų bokso čempionate dalyvauja 310 boksininkių iš 73 valstybių. Lietuvaičių trys: klaipėdietė, 29-erių Ana Starovoitova, šilutiškė, 26-erių Austėja Aučiūtė ir kaunietė, 21-erių Gabrielė Stonkutė. Treneriai: kaunietis Vidas Bružas ir šilutiškis Vincas Murauskas. Pirmą pasaulio moterų čempionato medalį į Lietuvą parveš Gabrielė, ketvirtfinalyje nugalėjusi kazachę Gulsaja Yerzhan – 5:0.

Pasaulio bokso moterų čempionatai vyksta nuo 2001-ųjų. Lietuvės dalyvauja nuo 2010 metų. Iki šio čempionato medalių neiškovota. Bet Stambule vykstantis bokso čempionatas Lietuvai jau bus istorinis, nes Gabrielė Stonkutė (svorio kategorija iki 81 kg) jau grįš su pirmuoju medaliu. Šioje svorio kategorijoje į ringą lipo 11 dalyvių. Burtų dėka G. Stonkutė iškart pateko į antrą ratą, į ketvirtfinalį. Gegužės 16 dieną ji įveikė Kazachstano atstovę G. Yerzhan – 5:0 (30:26, 29:27, 29:27, 29:27, 29:27).

Pergalę jai skyrė visi penki teisėjai, nors lengva nebuvo. Pirmą raundą Gabrielė lindo į artimą kovą ir pralaimėjo, tačiau neišsigando. Treneris, sporto magistro laipsnį turintis V. Bružas patarė keisti taktiką, rengti ilgesnes smūgių serijas, pasitikti kazachę priekin ištiesta ranka. Ir Gabrielė laimėjo. Suaugusiųjų čempionato debiutantė jau užsitikrino bronzos medalį. Dabar G. Stonkutė neslepia norinti aukštesnės prabos medalio.

Beje, ji yra Europos jaunimo (U22) čempionatų sidabro bei bronzos medalių laimėtoja. Gegužės 18 dieną pusfinalyje G. Stonkutė surems pirštines su Elif Guneri (Turkija). Turkė ketvirtfinalyje įveikė Kenijos boksininkę – 5:0. Turkė aukšta, Gabrielė žemesnė. Nugalėti ringo šeimininkę – sunkus uždavinys, bet įmanomas. Viską išspręs kova.

Ana Starovoitova (sv. kt. iki 60 kg) pirmą kovą pralaimėjo Puerto Riko boksininkei Kiria Tapia Rodriguez. Po dviejų raundų buvo lygiosios, bet trečiame raunde persvarą įgijo varžovė. Nepasisekė ir mūsų rajono atstovei Austėjai Aučiūtei (sv. kt. iki 66 kg). Čia į medalius taikėsi 28 dalyvės. Austėja kovojo su 19-mete Kaci Rock (Airija). Pirmą raundą laimėjo airė, bet antrame raunde dominavo Austėja. Viską lėmė trečias raundas. Deja, teisėjai pergalę skyrė K. Rock – 4:1. Pergalės atveju A. Aučiūtė aštuntfinalyje būtų kovojusi su ukrainiete. Tai buvo antrasis Austėjos pasaulio čempionatas. Daugkartinė Lietuvos čempionė kovojo ir 2016 metais.

XII pasaulio čempionato Stambule prizinis fondas itin solidus – 2,4 milijono JAV dolerių. Medalį ir pinigėlių parsiveš ir Gabrielė Stonkutė, su kaupu pateisinusi į ją dėtas viltis.

G. Stonkutė pusfinalyje nugalėjo dukart Europos čempionę turkę Elif Guneri (181 cm ūgio_ - 3:2 ir jau užsitikrino mažiausiai sidabro medalį. Finale kovos su lenke Oliwia Toborek