Pamariškių spaudimas sutrupino Vilniaus „Žalgirio“ pamainos gynybą

2022-10-19
Asociatyvi nuotr.
FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) spalio 9 dieną savo vejoje iškart stipriai užgulė Vilniaus „Žalgirį C“ (vyr. treneris Ramūnas Radavičius) ir jau pirmą žaidimo minutę puolėjas Deividas Lukošius (Nr. 9) pelnė įvartį – 1:0. Tą dieną Deividas įšovė net 3 įvarčius ir FK „Šilutė“ iškovojo tryliktą pergalę triuškinančiu rezultatu 6:1 (4:0).

Tai buvo 2-ojo rato, 4-ojo turo 21-osios rungtynės. II lygos turnyrinėje lentelėje FK „Šilutė“ (41 taškas) žengė trečia, Vilniaus „Žalgiris C“ (37 tšk.) sekė ketvirtas. 1-ojo rato rungtynės Vilniuje birželio 12 dieną (9 turas) baigėsi taikiai – 2:2. Tuomet rezultatą teko lyginti du kartus šilutiškiams. Įvarčius mūsų komandai pelnė Gvidas Juška (Nr. 17) ir Karolis Inta (Nr. 2). Visiškai kitaip vilniečiams praėjusį sekmadienį klostėsi rungtynės Šilutėje. Svečiai atvažiavo be atsarginių žaidėjų, tik 11 futbolininkų. Kuriam nors iš jų gavus traumą komanda liktų dešimtyje. Lietuvos čempionų klubui lyg ir nesolidu.

Beje, kalbant apie dabartinį sostinės „Žalgirį“ (treneris Vladimiras Čeburinas), paveldėjusį visiems lietuviams itin brangų pavadinimą, kyla neramių minčių dėl jo visai ne lietuviškos pagrindinės sudėties. UEFA Europos Konferencijų lygos H grupės rungtynėse Jerevane (Armėnija) „Žalgiris“ 0:2 pralaimėjo vietos „Pyunik“ ekipai. Nuo pralaimėjimų, žinoma, niekas neapdraustas, tačiau Vilniaus komandoje žaidė tik du lietuviai: vartininkas Edvinas Gertmonas ir gynėjas, veteranas Saulius Mikoliūnas, pakeistas 73-čią minutę. Kiti – legionieriai užsieniečiai.

Ar Lietuvos futbolo federacijai, „Žalgirio“ gerbėjams tai nekelia susirūpinimo, ar klubas eina teisingu keliu. Jei šalies A lygos komandose lietuvaičiams teks antraeiliai vaidmenys, kas gins nacionalinės vyrų rinktinės garbę? Gal natūralizuoti svetimšaliai..?

Daug kontaktinio, gruboko futbolo

Šilutiškių kietas spaudimas nuo pat rungtynių pradžios privertė „Žalgirio C“ gynėjus gręžiotis į vartininką ir jam grąžinti kamuolį nebegalvojant apie puolimą. Vilniečiai, nespėję atsitokėti, jau pirmą žaidimo minutę praleido įvartį. Tarp šilutiškių pasižymėjo aštriai žaidžiantis Deividas Lukošius – 1:0. 13-ą žaidimo minutę Deividas per grūstį, būdamas vartininko aikštelėje, įrideno antrą įvartį – 2:0. Svečių puolimas ir reti prasiveržimai didelių pavojų Vadimo Trefilov (Nr. 1) ginamiems vartams nekelia. Vilnietis stipresnį tolimą smūgį kirto daugiau nei įpusėjus kėliniui. 33-čią žaidimo minutę retus žiūrovus pradžiugino epizodas, kai D. Lukošius apgaulingais judesiais suklaidino bene net tris dengėjus, kol buvo nukirstas svečių baudos aikštelėje. Jaunųjų žalgiriečių vartininkas buvo toli išbėgęs priekin, palikęs tuščius vartus, o D. Lukošius neskubėjo smūgiuoti, nes vartų plotą užstojo saugai ir gynėjai. Pastarieji žūtbūt stengėsi atimti iš pamariškių puolėjo kamuolį ar bent nuspirti, bet net keli užkibo ant klaidinančių varžovo judesių ir atvėrė mūsiškiui kelią į baudos aikštelę. Čia D. Lukošius buvo pargriautas. Rungtynių teisėjas Karolis Dirgėlas (Klaipėda) parodė į 11 metrų atžymą. G. Juška smūgiavo per silpnai ir vartininkas Džiugas Jeruševičius (Nr.16) nukreipė kamuolį į kampinį. Bet nuo bėdos vilniečiai neišsisuko. G. Juška pavojingai pakėlė kamuolį į baudos aikštelę ir Justas Raziūnas smūgiu galva patrigubino rezultatą – 3:0. 43-čią rungtynių minutę D. Lukošius realizuoja 11 metrų baudinį – 4:0. „Žalgiris C“ gali kelti baltą vėliavą. Net futbolo mėgėjo akis mato, kad vilniečiams nebepavyti pamariškių.

Po pertraukos, 52-ą žaidimo minutę, D. Lukošiaus brolis Aivaras Lukošius (Nr. 12) laidoja bet kokias svečių viltis – 5:0. Pamariškiai, atrodo, nusiramina, atlėgsta ir 59-ą rungtynių minutę po klaidos aikštės viduryje nubaudžiami: trys svečių žaidėjai su kamuoliu atsiduria prieš du mūsų gynėjus ir Paulius baravykas (Nr. 15) švelnina rezultatą – 5:1. Vilniečio smūgiuotas kamuolys įskrieja į viršutinį vartų kairįjį kamputį nuo vartininko V. Trefilov. Smūgis neatremiamas. Tiek gražumo ir teparodė svečiai. Pyktelėję aikštės šeimininkai nelieka skolingi – Donatas Surblys (Nr. 22) 84-ą žaidimo minutę kelia rezultatą iki 6:1. FK „Šilutė“ pelno 13-ąją pergalę ir turnyrinėje lentelėje šokteli į antrą vietą. Mūsiškių kraitis – 44 taškai. Pamariškių rungtynės namuose su „Žalgirio“ dubleriais buvo kovingos, ne be grubokų pasistumdymų į nugarą. Vilniečiai buvo jaunesni, tačiau kontaktinio futbolo nevengė. Buvo keli epizodai, kai žaidėjas bei žiūrovai tikėjosi teisėjo švilpuko, bet anas tylėjo. Juk ateiname gerėtis futbolu, ne regbiu. Baltai žali („Žalgirio“ spalvos) itin techniško žaidimo nepademonstravo ir tuo kažkiek nuvylė. Šilutės komandos pergalė buvo dėsninga. Tą po rungtynių pažymėjo ir FK „Šilutė“ treneris S. Česnulis, pabrėžęs, jog jau pirmo kėlinio rezultatas parodė, kas spalio 9 dieną buvo viršesni. FK „Šilutė“ sudėtis: V. Trefilov, J. Raziūnas, A. Miklovis, L. Bauža, D. Lukošius, A. Lukošius, T. Čeliauskas, Ž. Česnulis, G. Juška, D. Surblys, G. Ratkus. Žaidėjų keitimai: 59-ą minutę A. Fiodorov keičia J. Raziūną, 64-ą minutę T. Vitkauskas keičia G. Jušką, 75-ą minutę M. Mickus keičia A. Lukošių.

Kiti turo rezultatai: Klaipėdos FM – FK „Tauras“ – 1:1, „Viltis“ – FM „Fortūna“ – 5:0. 5-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais namuose spalio 15 dieną su Tauragės FK „Tauras“. Rungtynių pradžia – 13 val.