Čempionais tampa labiau treniruoti

2023-01-01
Šilutės rajono moksleivių sunkiosios atletikos čempionato dalyviai, treneriai, svečiai. Manto Li Čin Chai nuotraukos
Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiai (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai) pagal nusistovėjusią tradiciją gruodžio 15 dieną kovojo dėl rajono čempionų ir prizininkų medalių bei diplomų. Varžėsi 23 dalyviai. Čempionato mecenatu buvo šilutiškis verslininkas Rytis Raicevičius, pats kilnojęs štangą ir to nepamiršęs.

Anot trenerio Laimio Li Čin Chai, jaunimas noriai lanko sunkiosios atletikos treniruotes, nes visi nori būti stiprūs. Trauka tam yra, bet vieni reguliariai lanko treniruotes ir rimtai triūsia, o kai kurie daro pauzes, kartais pritingi. Aukšti rezultatai sporte pasiekiami tik per nepaliaujamas pastangas. Kiekvienos varžybos tai parodo. Šios rajono pirmenybės ne vienam sporto mokyklos auklėtiniui tapo debiutu, leido pajusti pergalės skonį ir atlygį lipti ant prizininkų pakylos.

Tarp jauniausių dalyvių konkuravo ukrainietės dešimtmetė Zlata Chomenko ir metais vyresnė jos sesutė Arina. Zlata rovimo veiksmu iškėlė 22 kg, stūmimo veiksmu – 30 kg. Dvikovės suma – 52 kg. Arina išrovė 20 kg, bet išstūmė 37 kg. Dvikovės suma – 57 kg. Arina pelnė pirmos vietos medalį, Zlata džiaugėsi užėmusi antrą vietą. Trečia liko Akvilė Mirvaltaitė. Jos dvikovės suma – 41 kg (20+21). Tarp merginų, sveriančių iki 55 kg, nugalėjo Kaune studijuojanti Viktorija Kojelytė. Ji dviem veiksmais įveikė 83 kg (38+45). Antrą vietą užėmė Kamilė Tarozaitė – 51 kg (22+29). Antra liko ir Lineta Nausėdaitė (svorio kategorija iki 61 kg) – 51 kg (22+29).

Čempionės titulą laimėjo Gabrielė Rutkauskaitė (svorio kategorija 80 kg+). Gabrielė išrovė 35 kg, išstūmė 43 kg. Dvikovės rezultatas – 78 kg. Sidabro medalį iškovojo Tija Šimkaitytė, iškėlusi dviem veiksmais 71 kg (31+40).

Vaikinai irgi stengėsi įrodyti, kad ne veltui plušėjo treniruotėse. Neturėjo sau lygių Lietuvos suaugusiųjų čempionato sidabro medalio laimėtojas Lorenas Matevičius (sv. kt. iki 81 kg), pasiekęs aukštą rezultatą: rovė 95 kg, išstūmė 130 kg. Dvikovės rezultatas – 225 kg. Antrą vietą užėmė Gytis Kuturys – 150 kg (63+87). Bronzos medaliu apdovanotas Ignas Saldauskas – 115 kg (50+65). Kitų svorio kategorijų čempionų vardus pelnė Mantas Li Čin Chai (iki 73 kg), įveikęs dviem veiksmais 142 kg (62+80); Erikas Jančenkovas (iki 80 kg) – 156 kg (70+86); Rimgaudas Augylius (89 kg+) – 180 kg (80+100). Antrąsias vietas užėmė Matas Gricius (iki 73 kg) – 130 kg (60+70), Gytis Kuturys (iki 81 kg) – 150 kg (63+87); Mantas Kaveckas (89 kg+) – 125 kg (55+70); Naglis Ramanauskas (iki 96 kg) – 148 kg (65+83). Trečias vietas užėmė Mantas Vaišys (iki 62 kg) – 79 kg (34+45) ir Justas Stanišauskas (89 kg+) – 112 kg (52+60).

Rajono moksleivių čempionate sėkmingai debiutavo I. Saldauskas, G. Kuturys, M. Gricius, laimėję pirmuosius apdovanojimus. Jie startavo susikaupę. Prizininkams medalius bei diplomus įteikė ir pasveikino sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis. Visi dalyviai pamaloninti saldžiomis Ryčio Raicevičiaus dovanomis.