Pateisino trenerės viltis – startavo susikaupę ir be baimės

2023-02-02
Lietuvos jaunučių čempionato prizininkai šilutiškiai (iš kairės): Regimantas Leikus – 2 vieta, čempionas Kostas Budvytis ir Rokas Mačiulaitis – 2 vieta.
Lietuvos jaunučių (14-15 m.) lengvosios atletikos čempionate Panevėžyje rajonų sportininkai sausio 21 dieną ne tik drąsiai varžėsi su bendraamžiais iš didmiesčių, bet ir sugebėjo laimėti du nugalėtojų titulus: 2 000 metrų greičiausiai bėgo Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Kostas Budvytis (trenerė Lina Leikuvienė), o trišuoliu toliausiai nušoko Švenčionių atstovas Faustas Michniovas. Šilutei sidabro medalius dar iškovojo sprinteris Rokas Mačiulaitis ir trišuolininkas Regimantas Leikus. Šilutiškiai tarp 24 rajonų komandų, surinkę 57 taškus, užėmė ketvirtą vietą. Mūsiškius vienu tašku aplenkė Šiaulių rajono komanda.

Iškovotų medalių bei sportinių titulų skaičiumi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio komandos, aišku, gerokai lenkė rajonų atstovus, tačiau ir pastarieji susigriebė apdovanojimų. Jų pelnė Biržų, Jurbarko, Joniškio, Kėdainių, Pakruojo, Marijampolės, Vilkaviškio, Šilalės, Švenčionių, Šiaulių rajonų komandos.

Džiugu, kad tarp rajonų lengvaatlečių aukščiausiai ant rungčių prizininkų pakylos kilo šilutiškiai, parsivežę iš Panevėžio 1 aukso ir 2 sidabro medalius. Šilutės sporto mokyklos (ŠSM) trenerė L. Leikuvienė tikėjo savo auklėtinių sėkme, nes jie veržėsi lenktyniauti, kovoti, parodyti, ką išmoko per treniruotes. Jose išlietas prakaitas atsipirko pasiektais rezultatais, pelnytais taškais komandai.

Nebuvo lengva, tačiau dar kartą įrodyta, kad lengvosios atletikos rungčių sektoriuose pamario sportininkai yra kieti varžovai.

Startai medalių link

Vienaip iš starto pozicijos šoka sprinteriai, kitaip – ilgų distancijų bėgikai. Pastariesiems nereikia liuoktelėti tigru, nes finišas toli. Stajeriui būtina išsaugoti jėgas visam nuotoliui, o greičiausią pavarą įjungti likus gal 300-200 metrų. Žodžiu, ilgų nuotolių bėgikas dar ir taktikas. Šilutiškis Kostas Budvytis, bėgęs 2 000 metrų, anot trenerės L. Leikuvienės, nugalėjo nesunkiai. Kostas finišavo atsiplėšęs nuo konkurentų. Distancija įveikta per 6:35,39 min. Tai suaugusiųjų trečiojo atskyrio rezultatas. K. Budvytis komandai uždirbo 18 taškų.

Antras atbėgo kaunietis Deividas Kazlauskas – 6:41,68 min., 14 taškų. Trečią vietą užėmė Arijus Kulevičius (Šiaulių r.) – 6:49, 64 min., 11 tšk.

60 metrų barjerinis bėgimas – įsibėgėjimui nėra laiko. Reikia skristi strėle iškart, derinant žingsnį prieš barjerą, kad tinkamai atsispirtum ir peršoktum, ir vėl pirmyn. ŠSM auklėtinis Rokas Mačiulaitis taip ir lėkė. Finale jis finišavo antras pagerindamas asmeninį rezultatą. Jo laikas – 9,47 sek. Preliminariniame bėgime Rokas bėgo net greičiau – 9,44 sek. Lietuvos čempionate Iškovotas sidabro medalis – gražus jo laimikis. Šios rungties laimėtoju tapo kaunietis Gvidas Jurkevičius – 9,25 sek. Trečias liko Aidas Armokas (Panevėžys) – 9,69 sek.

600 metrų bėgimo varžybose startavo 27 dalyvės. Tarp jų – 4 šilutiškės: Andrėja Šimkutė, Elinga Simaitytė, Uršulė Nausėdaitė ir Ugnė Koroliovaitė. Geriausiai pasirodė Andrėja, įveikusi distanciją per 1:49,66 min. ir užėmusi šeštą vietą. Pirma finišavo Rusnė Ponomariovaitė (Vilnius) – 1:41,62 min. Beje, mūsiškės Andrėja ir Elinga yra metais jaunesnės už čempionę.

Šilutiškė Džiuga Sidaravičiūtė, bėgusi 1 000 metrų, liko dešimta. Distanciją nubėgo per 3:37,93 min. Pirmą vietą užėmė Perla Navickė (Klaipėda) – 3:19,95 min.

Trečiu šuoliu – sidabro medalis

Trišuolio varžybose dėl čempiono titulo susikovė Švenčionių atstovas Faustas Michniovas (trenerė G. Michniova) ir šilutiškis Regimantas Leikus (trenerė L. Leikuvienė). Sūnaitėliai-ąžuolai mamų lūkesčių nenuvylė, abu stengėsi iš paskutiniųjų. Labiau pasisekė Faustui, nušokusiam 12,42 metro. Švenčioniškis tapo čempionu. Regimanto šuolių serijos rezultatai: 11,86, 11,92, 11,94, 11,89, 11,82 ir 11,43 m. Sidabro medalį užtriūsė trečiu šuoliu. Bronzos medalį pelnė Vincentas Vrašinskas (Klaipėda) – 11,62 m.

Tarp rajonų komandų ŠSM rinktinė užėmė ketvirtą vietą. Surinktų taškų derlius – 57. Mūsiškiams pritrūko taško, kad pasivytų Šiaulių rajono komandą, pelniusią 58 taškus ir užėmusią trečią vietą. Nugalėtojų laurai teko Kėdainių jaunučiams – 84,5 tšk., antrą vietą užėmė Marijampolės rinktinė – 75 tšk. Tolimesnė komandų rikiuotė: Jurbarkas – 5 vieta, 37,5 tšk., Jonava – 6 v., 33 tšk., Birštonas – 7 v., 32 tšk., Švenčionys – 8 v., 31 tšk., Šakiai – 9 v., 30 tšk., Telšiai – 10 v., 29 tšk., Vilkaviškis – 11 v., 29 tšk., Trakai – 12 v., 23 tšk., Šialaė – 13 v., 21 tšk., Pakruojis – 14 v., 21 tšk., Joniškis – 15 v., 20 tšk., Vilniaus r. – 16 v., 20 tšk., Raseiniai – 17 v., 19 tšk., Biržai – 18 v., 16 tšk., Kaišiadorys – 19 v., 16 tšk., Rokiškis – 20 v., 15 tšk., Pasvalys – 21 v., 13 tšk., Kauno r. – 22 v., 10,5 tšk., Pagėgiai – 23 v., 8 tšk., Kelmė – 24 v., 7 tšk. Komandų rikiuotė rodo, kad dėl kiekvienos vietos, dėl kiekvieno taškelio kovota netaupant jėgų. Tarp pirmos miestų grupės komandų Vilnius (333,5 tšk.) aplenkė Kauną (315,5 tšk.). Tarp antros miestų grupės nugalėjo Klaipėda – 195 tšk., aplenkusi Šiaulius – 187 tšk., Panevėžį – 64,83 tšk. ir Alytų – 19 tšk.