Lauko teniso klubo „Verdena“ 2022-ųjų metraštis

2023-02-23
Viktoro Bučiaus taurės turnyro prizininkai su klubo įkūrėju (iš kairės): Rimas Ubartas – 2 vieta, Mantas Mirauskas – 1 v., V. Bučius ir Artūras Raicevičius – 3 v.
Šilutės lauko teniso klubas „Verdena“ (prezidentas Žilvinas Petrošius), jungiantis per pusšimtį narių, pernai surengė 8 stambius turnyrus ir eilę mažesnių. Vyrų reitingo TOP-3 viršūnėje – Rimas Ubartas, surinkęs 680 taškų, 2-3 vietas užima Mantas Mirauskas ir Artūras Raicevičius – 500 ir 495 taškai. Tarp moterų karaliauja Saulė Liatukaitė – 593 tšk., 2-3 vietas išlaiko Greta Poškutė ir Giedrė Budrikienė – 495 ir 353 tšk. Šilutiškiai yra užmezgę nuolatinius ryšius su Klaipėdos ir Gargždų lauko teniso mėgėjais, praeityje draugauta ir su vokiečiais.

„Verdena“ įsteigta 1991 metais, gegužės 2 dieną. Įkūrėjas – Viktoras Bučius, beje, stalo tenisininkas, pamažėle iškeitęs mažąją raketę į didelę. Žaisdamas stalo tenisą už Šilutės rinktinę V. Bučius yra įveikęs būsimą Lietuvos rinktinės narį, šalies čempionatų prizininką vilnietį Gintautą Juchną. Viktoras – kantrus gynėjas, gudrus taktikas, greitai užčiuopdavęs varžovo silpnąsias žaidimo puses ir tai išnaudodavęs. Šį žaidimo stilių persikėlė į lauko tenisą, bet po kortą tekdavo kur kas daugiau bėgioti nei prie žaliojo stalo.

V. Bučius ir šiandien kuruoją „Verdeną“. Klubo registracijos adresas: Mažiai, Žemaičių g. 45. Čia veikia Arūno Dikšo du privatūs kortai: lauke ir angare. Dviejų dirbtinės žolės kortų savininkas - Rimantas Liatukas, vieną gruntinį kortą pagal aukščiausius standartus prie savo namų įsirengė Respublikinės  Klaipėdos ligoninės direktorius, gydytojas Darius Steponkus. Lauko teniso trenerių licencijas turi klubo nariai Gitana Mėgelaitienė ir Viktoras Raicevičius. Reitinguotų žaidėjų – apie 40 vyrų ir 20 moterų. Nemaža gvardija. Yra verslininkų, medikų, mokytojų, tarnautojų, studentų, veteranų. Juos visus jungia meilė didžiajai raketei, bet kai ateina metas aiškintis, kuris kurį nugalės korte, tuomet užverda kovotojų ambicijos. Toks yra sportas. Ne visi žaisdami pailsi...

Varžėsi dvi savaites

Pernai oficialųjį sezoną „Verdenos“ nariai atidarė balandžio 30 dieną. A. Dikšo kortuose surengtą mišrių porų turnyrą laimėjo Tomas Štakas ir Rima Tamašauskienė. Antrą vietą užėmė klubo narys iš Šilalės Mindaugas Karbauskas ir Gitana Mėgelaitienė, treti liko Kristijonas Kungelis ir Greta Poškutė. Turnyre dalyvavo 9 poros.

Labai įtemptai kovota vyrų ir moterų reitinginiame turnyre „Pamario taurė – 2022“. Dviejų minusų sistema, išaiškinant visas vietas, varžėsi 24 vyrai ir 19 moterų. Turnyras tęsėsi dvi savaites. Vyrų turnyro nugalėtoju tapo pasienietis Rimas Ubartas, lemiamoje dvikovoje po pratęsimo paėmęs viršų prieš Artūrą Raicevičių – 3:6, 6:2, 10:7. Trečios vietos taurę pelnė Tomas Girskis. Moterų turnyro finale Gitana Mėgelaitienė nugalėjo Laurą Valauskienę – 6:2, 6:3. Trečią vietą užėmė atkaklioji Greta Poškutė, įveikusi Iloną Žasytienę. Paguodos turnyre nuotaikas pataisė Rokas Kožemiakinas ir Jūratė Šveikauskienė.

Moterų dvejetų turnyre „Verdenos vasara“  (birželio 4 d.) jėgas išmėgino 9 poros. Geriausiai žaidė Ilona Žasytienė ir Giedrė Budrikienė. Jos finale šventė pergalę prieš Jūratę Šveikauskienę ir Gretą Poškutę – 7:5, 4:6, 10:7. Pergalę išplėšė per pratęsimą. Trečią vietą užėmė Ieva Steponkutė ir Eglė Budrikienė.

Šilutės „Verdena“ – Gargždų „Setas“: 12:15

Draugiškas mačas surengtas Šilutėje liepos 6 dieną. Jau nusistovėjusi tradicija, kad Gargždų lauko teniso mėgėjai į Šilutę atvažiuoja vasarą, šilutiškiai pas juos vyksta žiemomis. Susirėmė 4 vyrų poros ir 2 moterų poros. Sužaista 12 partijų. Pagal laimėtas partijas susitikimas baigėsi taikiai – 6:6, tačiau suskaičiavus laimėtus setus į priekį išsiveržė svečiai – 12:15.

Vasaros antroje pusėje „Verdenos“ vyrai ir moterys susirungė dėl klubo įkūrėjo Viktoro Bučiaus taurių. Reitinginis turnyras R. Liatuko kortuose startavo liepos 18-ąją, finišavo liepos 30 dieną. Dalyvavo 25 vyrai ir 8 moterys. Mantas Mirauskas finale įveikė „amžinąjį“ konkurentą Rimą Ubartą – 2:6, 6:3, 10:8. Kaip matome, kovota kietai. Trečią vietą užėmė Artūras Raicevičius. Tarp moterų stabiliausiai žaidė Saulė Liatukaitė, pasižyminti techniškais smūgiais. Ji nugalėjo nepalūžtančią Gretą Poškutę – 6:3, 6:3. Greta tiki savo jėgomis, nelinkusi klausytis patarimų iš šalies. Mergina kovotoja. Sporte ši charakterio savybė padeda kopti aukštyn meistriškumo laiptais, kalti pergales. Trečią vietą užėmė Giedrė Budrikienė nugalėjusi Jūratę Šveikauskienę – 4:6, 6:3, 10:4.

Turnyrai „Bobų vasara – 2022“ ir „Snieguolė – 2022“

Mišrių dvejetų turnyras „Bobų vasara-2022“ surengtas rugsėjo 9-17 dienomis A. Dikšo kortuose. Turnyras įdomus savo formatu: poros žaidžia vieną valandą. Po to fiksuojamas rezultatas. Sėkmė lydėjo Steponą Kazlauską ir Ugnę Kromelytę. Jie rezultatu 9:4 įveikė klubo prezidentą Žilviną Petrošių ir Gretą Poškutę. Treti liko Saulius Miliauskas ir Tadas Dromantas, kadangi jiems pritrūko mergelės. Saulius ir Tadas kovoje dėl trečios vietos pergalėjo Vilių Čičirką ir Saulę Liatukaitę – 6:4, 6:1. Šios poros žaidė pilnus setus.

Moterų vienetų turnyras „Snieguolė -2022“ vyko lapkričio-gruodžio mėnesiais salėse. Varžėsi 13 moterų. Čempionės vardą iškovojo studentė Saulė Liatukaitė, įveikusi užsispyrėlę Gretą Poškutę – 7:6, 6:3. Trečią vietą užėmė Giedrė Budrikienė. Paguodos varžybose 9-10 vietas pasidalino Lina Matulė ir Ieva Jozūnė. Klubo „Verdena“ prezidentas, bitininkas Žilvinas Petrošius žada, kad 2023-iųjų sportinis sezonas turtingas turnyrais ir mačais, apie kuriuos greičiau nei pernai sužinos ir medijos.