Panevėžio komandos Šilutėje jos legionieriai neišgelbėjo

2023-04-16, Romualdas Danielius MAŽUTIS
S. Gvildžio nuotr.
FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) balandžio 8 dieną namuose 2-ojo turo rungtynėse sutriuškino II lygos naujokę Panevėžio FK „Dembava“ (treneris Šarūnas Kazlauskas) rezultatu 5:1 (3:0), nors aukštaičių gretose žaidė pasikeisdami net penki juodaodžiai futbolininkai.

VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas, sužinojęs, jog varžovų komandos gretose yra kuopelė juodukų, neslėpė nerimavęs, kad pamariškiams Panevėžio komanda gali būti neįkandama. Visi žino: juodaodžiai sportininkai yra greiti, veržlūs, techniški žaidėjai. Ar šilutiškiai juos sugaudys? Per pirmas 5-9 minutes FK „Dembava“ žiūrovams darė pajėgios, solidžios komandos įspūdį, kaip ir svečių ryški, oranžinė apranga. Varžovų gynėjai tarpusavyje drąsiai įžaisdavo kamuolį, aikštės viduryje atakas organizavo Abraham Ndugva (Nr. 7), pastebimas buvo ir Samuel Ogba Francus (Nr. 10).

Panevėžio komanda atakas ridino dažniau dešiniuoju aikštės kraštu, pamariškiai – kairiuoju. Rungtynių pradžia žadėjo įtampą ir nenuspėjamą rezultatą. Tačiau netruko paaiškėti, kad pirminis vaizdas kiek apgaulingas. 11-ą žaidimo minutę FK „Šilutė“ debiutantas Rokas Rusys (Nr. 23) nuginkluoja aukštaičių vartininką Aurimą Adamonį – 1:0. Dar po 3 minučių mūsiškių puolėjas Algimantas Bačanskis (Nr. 11) dvigubina rezultatą – 2:0. Abu įvarčiai pelnyti po staigių išpuolių. 27-ą žaidimo minutę A. Bačanskis kelia rezultatą iki 3:0. Po to šilutiškiai turėjo dar bent porą puikiausių progų padidinti rezultatą, bet jomis nepasinaudojo.

Žaidėjas, su kamuoliu atsidūręs patogioje pozicijoje, laiku nesmūgiuodavo, vis taisydavosi kamuolį dar geresniam momentui, bet tokio šanso nebegaudavo. Taip, svečių gynėjų grandies veiksmai neretai būdavo padriki ir pamariškiai rado skylių jų baudos aikštelėje. Panevėžiečių saugai mieliau bėgo į priekį mušti įvarčio nei grįždavo atgal padėti apsiginti. FK „Dembava“ užnugaris buvo silpnokas, per dažnai klydo nebesuvaikydamas aikštės šeimininkų puolėjų. Žiūrovams tribūnoje palengvėjo, atsirado juokelių, spėlionių, kiek dar įvarčių šilutiškiai įkals. Viena pranašystė išsipildė: FK „Šilutė“ įveikė varžovus rezultatu 5:1. Pamariškių treneriui G. Juškai šį kartą nereikėjo pačiam bėgti vejon ir mušti įvarčių, kaip jis darė per 1-ojo turo rungtynes, kuomet FK „Šilutė“ namuose „nuskandino“ Telšių FC „Džiugą B“ – 6:2.

Praėjusį šeštadienį įvarčius į Panevėžio komandos vartus mušė kiti futbolininkai, nes FK „Šilutė“ aikštėn išbėgo stipriausios sudėties: V. Trefilov (Nr. 1), Gvidas Merkevičius (Nr. 19), Rokas Rusys (Nr. 23), Aleksandr Fiodorov (Nr. 2), Žilvinas Česnulis (Nr. 20), Algimantas Bačanskis (Nr. 11), Karolis Inta (Nr. 4), Deividas Lukošius (Nr. 9), Aivaras Lukošius (Nr. 15), kapitonas Donatas Surblys (Nr. 22), Tomas Čeliauskas (Nr. 30). Antrame kėlinyje po keitimų dar žaidė Aivaras Bagdonas (Nr. 12), Darius Paldauskas (Nr. 13), Mantas Lukas (Nr. 25), Naglis Lukošius (Nr. 40), Titas Macikas (Nr. 38).

Po pertraukos FK „Dembava“ futbolininkų žvilgsniai nukreipti tik šilutiškių vartų link, kuriuos gina Vadim Trefilov. Aikštės šeimininkai kiek atvėsę atmušinėja varžovų atakas. 60-ą žaidimo minutę šilutiškiai surengia staigią kontrataką ir įkala įvartį – 4:0. Vėl pasižymi A. Bačanskis. 71-ą rungtynių minutę FK „Dembava“ futbolininkas Jokūbas Jasikonis (Nr. 21) po šilutiškių klaidos sušvelnina rezultatą – 4:1. Bet tai ne galutinis rezultatas. Po 4 minučių aikštės teisėjas Arūnas Dievinas (Kretinga) antrą kartą kelia geltoną kortelę K. Intai ir šis gauna palikti veją, nes antra geltona kortelė automatiškai virsta raudona kortele. 87-ą žaidimo minutę D. Paldauskas, 76-ą minutę pakeitęs A. Bačanskį, nurūksta su kamuoliu prieš svečių vartininką ir muša paskutinį rungtynių įvartį – 5:1.

Anot mūsiškių trenerio G. Juškos, pirmas kėlinys sužaistas fantastiškai, o antras buvo truputį prastesnis. Po dviejų turų FK „Šilutė“ išlaiko turnyrinėje lentelėje užgrobtą pirmą vietą – dvi pergalės, 6 taškai, įmušta 11 įvarčių, praleisti 3. 2-3-4 vietas užima Joniškio FK „Saned“, Gargždų „Banga“ ir Marijampolės „Sūduva B“, taip pat surinkusios po 6 taškus, bet šilutiškiai pirmauja dėl geresnio įmuštų-praleistų įvarčių santykio.

3-iojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais balandžio 15 dieną namuose su Mažeikių „Atmosfera“ (3 taškai, 5 vieta). Rungtynių pradžia – 13 val.