Pamariškių pergalės Lietuvos vaikų lengvosios atletikos čempionate

2023-06-19
Lietuvos vaikų lengvosios atletikos čempionato Vilniuje prizininkai šilutiškiai ir švėkšniškiai (iš kairės): Mykolas Nausėdas – 5 vieta, čempionė Agnė Naruševičiūtė, sidabro medalio laimėtojas Mantas Budrikas, Eda Bendžiutė – 5 vieta, Beata Agintaitė – 4 vieta.
Vilniuje, Vingio parko stadione, birželio 1-ą dieną vykusiame Lietuvos vaikų (13 metų ir jaunesnių) lengvosios atletikos čempionate 60 metrų barjerinį bėgimą greičiausiai bėgo Šilutės sporto mokyklos auklėtinė Agnė Naruševičiūtė, o 1000 metrų bėgime antras finišavo Mantas Budrikas. Šilutiškiai ir švėkšniškiai (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius) pelnė net penkis apdovanojimus, o juk reikėjo varžytis su bendraamžiais iš didmiesčių. Pamariškiai šalies sostinėje pasirodė pagirtinai.

Šilutės sporto mokyklą atstovavo aštuoni šeštokai – šilutiškiai ir švėkšniškiai. Pamariškių rungtys: bėgimai, rutulio stūmimas, kamuoliuko metimas, šuolis į tolį. Teko atlaikyti milžinišką konkurenciją. Dėl to kiekvienoje rungtyje apdovanojimus pelnė sportininkai užėmę 1-6 vietas. 60 metrų barjerinio bėgimo varžybose Agnė Naruševičiūtė užtikrintai laimėjo finalinį bėgimą. Ji distanciją įveikė be klaidų, palikdama už nugaros Kauno, Kėdainių, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus, Klaipėdos bendraamžes. Agnės laikas – 10,29 sek. Ji – Lietuvos čempionė. 2-3 vietas užėmė kaunietės Smiltė Simonavičiūtė ir Luknė Užpalevičiūtė, įveikusios distanciją per 10,63 ir 10,68 sek. Tą pačią distanciją bėgęs Agnės treniruočių draugas Mykolas Nausėdas finišavo penktas – 10,59 sek. Čempionu tapo Gediminas Dirginčius (Klaipėda) – 9,76 sek.

1 000 metrų bėgimo varžybose lenktyniavo net 31 berniukas. Mūsiškis Mantas Budrikas į priekį praleido tik itin pajėgų konkurentą iš Marijampolės Karolį Būrą. Nugalėtojo laikas – 3:03,06 min. M. Budrikas atskuodė antras – 3:07,74 min. Mantui įteiktas sidabro medalis. Trečią vietą užėmė Ignas Olšauskas (Druskininkai) – 3:11,56 min. Agnę, Mantą ir Mykolą treniruoja L. Leikuvienė.

2 kg rutulį švėkšniškė Beata Agintaitė toliausiai nustūmė pirmu bandymu – 9,71 m. Tai garantavo ketvirtą vietą. Iš viso bandymų – 6. Rutulio stūmimo čempione tapo Joniškio atstovė Sofija Mitrulevičiūtė – 10,90 m. Kamuoliuko (150 g) metimo varžybose švėkšniškė Eda Bendžiutė užėmė penktą vietą. Jos rezultatas – 38,77 m. Toliausiai kamuoliuką metė Luka Urbonaitė (Šiauliai) – 49,80 m. Šuolio į tolį varžybose Mindaugas Urmulevičius nušoko 4,47 m – aštunta vieta. Nugalėtojo Augusto Vaicekausko (Kauno r.) rezultatas – 5,52 m. Šeštą vietą užėmė Martas Gricevičius (Kaunas) – 4,64 m. Šilutiškis Ignas Igaris į tolį stryktelėjo 3,83 m. Šuolininkų į tolį – 38 dalyviai. O mergaičių sprinterių, bėgusių 60 m – 72 bėgikės. Švėkšniškė Dovilė Kalvytė distanciją įveikė per 9,26 sek. (30 vieta). Beatą, Edą, Mindaugą, Dovilę treniruoja A. Urmulevičius. Šilutės sporto mokyklos trenerius labiausiai džiugino, kad visi jų auklėtiniai tobulėja ir šalies čempionate pasiekė savo geriausius asmeninius rezultatus.