Vilniuje šilutiškius lengvaatlečius į pergalę vedė valia ir užsispyrimas

2023-07-10, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Po du medalius Vilniuje iškovojo šuolininkas Regimantas Leikus (kairėje), bėgikai, čempionas Kostas Budvytis (viduryje) ir Rokas Mačiulaitis.
Vilniuje, Vingio parko stadione, birželio 21-22 dienomis vykusiame Lietuvos jaunučių (14-15 m.) lengvosios atletikos čempionate Šilutės sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės auklėtiniai iškovojo net 6 medalius. Vidutinių nuotolių bėgikas Kostas Budvytis aplenkė visus varžovus iš didmiesčių 3 000 metrų distancijoje, nepaisant sugipsuotos rankos. Po du medalius taip pat parsivežė ir čempionato prizininkais tapo šuolininkas Regimantas Leikus ir bėgikas Rokas Mačiulaitis. Tarp rajonų komandų užtikrintai nugalėjo šilutiškiai, pelnę 158 taškus.

Čempionato dalyviai rinko taškus ir savo komandoms. Už pirmą vietą buvo skiriama 18 taškų, už antrą – 16, už trečią – 14 ir taip toliau. Tad ne tik prizininkai, bet ir kuklesnes vietas užėmę lengvaatlečiai solidžiai talkino miestų ir rajonų komandoms. Konkurencija buvo neišpasakyta, bet šilutiškiai ją atlaikė.

3 000 metrų bėgimą laimėjo Kostas Budvytis, finiše aplenkęs Airidą Simanavičių (Marijampolė) ir Danielių Puodžūną (Pagėgiai, trenerė A. Jankantienė). Kosto laikas – 10:15,43 min., Airido – 10:18, 46 min., Danieliaus – 10:37,17 min. Prizininkų rezultatai rodo – kova tarp jų buvo įtempta. Lietuvos čempiono titulas atiteko valingiausiam – K. Budvyčiui. Penkiolikmetis Kostas nudžiugino trenerę L. Leikuvienę ir bėgdamas 1500 m. – finišavo antras. Nuotolį įveikė per 4:32,83 min. Pirmas atbėgo Švenčionių ir Vilniaus lengvaatletis Šarūnas Petraitis – 4:28,26 min. Ketvirtą vietą užėmė pagėgiškis D. Puodžūnas – 4:52,95 min. K. Budvytis komandai iš viso pelnė 34 tšk.

Sidabro ir bronzos medalius barjerinio bėgimo varžybose iškovojo Rokas Mačiulaitis, bėgęs 300 ir 110 metrų. Ilgesnį nuotolį jis nubėgo per 0:44,66 s. – antra vieta, trupesnį nuotolį įveikė per 16,91 s. – trečia vieta. 300 metrų barjerinio bėgimo nugalėtojo Emilijaus Karaičio (Šakiai) laikas – 0:44,61 s. Taigi, Rokas ir Emilijus buvo lygiaverčiai konkurentai. Rokas į komandos taupyklę įdėjo 30 tšk.

Šuolio į tolį varžybų dalyviai atliko po 6 šuolius. Regimanto Leikaus bandymų serija buvo stabili: 5,53, 5,43, 5,50, 5,23, 5,47, 5,76 m. Paskutiniu šuoliu laimėjo antrą vietą ir sidabro medalį. Trečias liko Vincentas Vrašinskas (Klaipėda) – 5,73 m. Čempiono klaipėdiečio Nikitos Kambekovo geriausias rezultatas pasiektas pirmu šuoliu – 6,20 m. Trišuolio rungties varžybose R. Leikus užėmė trečią vietą – 12,18 m. Jis komandai pelnė 30 tšk.

Prie Šilutės komandos pergalės (rajonų grupė, 28 komandos) prisidėjo bėgikės: Džiuga Sidaravičiūtė (1 500, 2 000 m) – 7-5 vietos; Andrėja Šimkutė (400, 800 m) – 9-8 vietos; Uršulė Nausėdaitė (1 500, 2 000 m) – 15-8 vietos; Elinga Simaitytė (1 500, 300 b/b) – 12-14 vietos bei Gabija Kubaitytė (800 m). Individualiai startavo ir varžybų patirtį kaupė bėgikai Mantas Budrikas, Mykolas Nausėdas ir Agnė Naruševičiūtė. Šilutės sporto mokyklos trenerės L. Leikuvienės kolegos iš kitų rajonų susidomėję klausė, ką ji tiems vaikams duoda, kad šie vis į prizininkus brukasi? Ką turi, tą ir atiduoda: moka pašaukti ir sukurstyti vaikus į sportinį žygį, palaikyti jų kiekvieną žingsnį tikrai nelengvame kelyje, nors jų sporto šaka vadinasi lengvoji atletika.

Tarp miestų komandų nugalėjo Kaunas – 654 tšk., aplenkęs Vilnių ir Klaipėdą. Tarp rajonų nugalėjo Šilutė, surinkusi 158 tšk. Rajonų grupės prizininkais dar tapo: Šakiai, 2 vieta – 145 tšk., Šiaulių r., 3 v.-139 tšk. 4-5-6 vietas užėmė Marijampolė – 129 tšk., Jurbarkas – 105 tšk., Kėdainiai – 100 tšk. Pagėgiai – 20 vieta, 28 tšk. Pagėgiškiai aplenkė Joniškį, Biržus, Birštoną, Druskininkus, Prienus, Kaišiadoris, Pakruojį. Paskutinę, 28 vietą užėmė Kelmė – 12 tšk.