Pamariškiai sunkiai galynėjosi su autsaideriu Kybartų „Sveikata“

2023-07-12

FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) futbolininkai liepos 1 dieną 14-ojo turo rungtynėse namuose, žaisdami su vienu II lygos autsaiderių Kybartų „Sveikata“ (treneris Henrikas Katilius), gavo padėti daugiau pastangų ir sveikatos nei manė prieš varžybas, kol pergalėjo svečius – 2:1 (1:0).

Po 13 turų FK „Šilutė“, surinkusi 30 taškų, turnyrinėje lentelėje žengė antra, o Kybartų „Sveikata“ su 6 taškais sėdėjo 15-oje, priešpaskutinėje, vietoje. Šilutės futbolo gerbėjai, traukdami į stadioną, savo komandos pergale neabejojo, tik spėliojo, kiek įvarčių mūsiškiai įmuš. Skaičiai popieriuje rodė didelį pamariškių komandos pranašumą, tačiau tai įrodyti aikštėje nebuvo lengva.

Taip, aikštės šeimininkai iškart įgijo žaidybinę ir teritorinę persvarą. „Sveikata“, prispausta prie savo vartų, gynėsi visa komanda, kuri tapo tarsi tvora. Joje ir strigo šilutiškių atakos. Pamariškiams pavykdavo prasprūsti vejos kraštais, ypač dešiniuoju flangu į laisvesnę erdvę, tačiau į baudos aikštelę skersuoti kamuoliai dažniau atitekdavo varžovams. Anie atsimušinėjo, kaip galėjo. 12-ą žaidimo minutę kovoje dėl kamuolio aikštės viduryje palei šoninę liniją svečių futbolininkas Povilas Kalimavičius (Nr. 9) netyčia bucu užmynė pargriuvusį Lauryną Baužą (Nr. 17) – kliudė veidą. Rungtynių teisėjas Robertas Šmitas (Šilutė) prasižengėliui parodė geltoną kortelę. L. Bauža vejos nepaliko, suteikus pagalbą tęsė kovą.

Pamariškiai toliau ritino atakų bangas, o Kybartų komanda atsakė dviem vienas po kito surengtais pavojingais išpuoliais. Svečiai pasinaudojo praskydusia mūsiškių gynyba, nes beveik visi kiek neapdairiai skubėjo bėgti talkinti šturmui. „Sveikata“ tomis itin retomis progomis nepasinaudojo, o 21-ą žaidimo minutę pamariškiai po pakelto kampinio „įkalė“ gražų įvartį. Pasižymėjo Karolis Inta (Nr. 4), vienu lietimu nukreipęs kamuolį oru į varžovų vartų tinklą, – 1:0. Nors mūsiškiai dėjo daug pastangų padvigubinti rezultatą, deja, iki pertraukos daugiau išpešti nepavyko.

Po pertraukos svečiai išdrąsėjo. Regis, patikėjo, kad velnias ne toks baisus, koks piešiamas, rezultatą galima išlyginti. „Sveikata“ šoko pulti, bet aikštės šeimininkams atsivėrė galimybė kontratakoms. Ir tų greitų derinukų buvo, sukurta ne viena puikiausia proga įvarčiui, tačiau lemiamu momentu smūgiuota į vartininką, pro šalį ar virš vartų. Žiūrovai keiksnojo saviškius, bėrė pamokymus lyg patys kažkada būtų buvę futbolo asais. Tribūnos kartais sportininkams siunčia oro bučinius, bet gali ir šiurkščiomis pastabomis kandžiotis. Vis tik 82-ą žaidimo minutę Titas Macikas (Nr. 38), beje, pakeitęs kitą žaidėją, apšovė dengėją ir technišku smūgiu įsuko kamuolį į Adamo Vieraičio ginamų vartų tinklą – 2:0. Kol pamariškiai atlyžę džiūgavo, svečiai surengė išpuolį ir 90-ą žaidimo minutę Rokas Gražulis (Nr. 4), iššokęs vienas prieš vartininką Vadim Trefilov (Nr. 1), sušvelnino rezultatą – 2:1. Mūsiškiai išsaugojo kuklią pergalę kontroliuodami kamuolį.

Vienuoliktoji pergalė pakėlė FK „Šilutę“ į antrą vietą. Komandos kraitis – 33 tšk. Pirmauja Gargždų „Banga B“ – 36 tšk., trečią vietą užima Mažeikių FK „Atmosfera“ – 32 tšk. Paskutines 1-ojo rato 15-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais liepos 6 dieną svečiuose su Kauno r. „Hegelmann B“ ekipa, kuri turnyrinėje lentelėje užima ketvirtą vietą – 31 tšk.

Kiti 14-ojo turo rezultatai: FKS „Ukmergė“ – FK „Dembava“ – 3:2, FK „Atmosfera“ – FC „Džiugas B“ – 4:1, „Banga B“ – „Hegelmann B“ – 1:0, FK „Žalgiris C“ – FK „Tauras“ – 0:1, Klaipėdos FM – FK „Viltis“ – 2:3, FK „Saned“ – FM „Fortūna“ – 0:2, FK „Sūduva B“ – FK „Dainava B“ – 3:1.