Šilutiškių medaliai ir kazusas Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos čempionate Alytuje

2023-07-15
Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos čempionato bronzos medalių laimėtojai Nojus Petraitis (kairėje) ir Mykolas Maurius. Trenerės Linos Leikuvienės kolegos dažnai klausia, ar jie ne broliai dvyniai, nes labai panašūs - aukšti, liekni.
Iš Alytuje vykusio šalies jaunimo (19 metų ir jaunesni) lengvosios atletikos čempionato Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius) parsivežė du apdovanojimus: bronzos medalius iškovojo bėgikai Nojus Petraitis ir Mykolas Maurius. Galėjo būti ir dar geriau, nes Nojus pirmas finišavo bėgdamas 400 metrų barjerinį bėgimą, tačiau posūkyje užminta tako linija atėmė iš jo čempiono titulą - diskvalifikavo. Sunku buvo su tuo susitaikyti. Bet visa pamariškių komanda verta pagyrimo - rajonų grupėje (27 rinktinės) užėmė penktą vietą.

Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos čempionatas Alytuje surengtas birželio 30-liepos 1 dienomis. Šilutės sporto mokyklos rinktinės pagrindą sudarė šilutiškiai bėgikai, švėkšniškis, šuolininkas į aukštį Vilius Liorencas, taip pat Vilniuje besimokantis, buvęs kintiškis, ieties metikas Vilmantas Retenis. Mūsų komandai daugiausia taškų pelnė Mykolas Maurius, bėgęs barjerinį bėgimą. 400 metrų barjerinio bėgimo varžybose Mykolas finišavo trečias ir komandai uždirbo 15 taškų. Jo laikas – 57,72 s. Tai I atskyrio rezultatas.

Šį bėgimą turėjo laimėti Mykolo treniruočių draugas Nojus Petraitis. Jis bėgo greičiausiai ir finišavo pirmas, tačiau teisėjas užfiksavo, kad posūkyje Nojus užmynė vidinę tako liniją, o tai draudžiama. Žinoma, viskas įvyko automatiškai, skuodžiant dideliu greičiu. N. Petraitis buvo diskvalifikuotas, jo rezultatas neįskaitytas. Labai apmaudu, dėl teisėjų verdikto sunkiai pergyveno visa komanda. Anot trenerės L. Leikuvienės, akimirkai prarasta koordinacija atakuojant posūkyje pirmą barjerą ir netyčia užminta vidinio tako linija, baigėsi sportininko klaida bei diskvalifikacija. Iš savo klaidų reikia mokytis ir ateityje jų nekartoti.

Čempionu tapo Kauno rajono atstovas Matas Garčinskas – 56,56 s. Už pirmą vietą buvo skiriami 22 tšk., už antrą – 18, už trečią – 15 ir taip toliau žemėjančia tvarka. 110 metrų barjerinio bėgimo varžybose M. Maurius, įveikęs nuotolį per 16,10 s., liko šeštas. Į komandos taupyklę pridėjo dar 11 taškų. Vis tik N. Petraitis pakviestas į Lietuvos rinktinę liepos 15 dieną dalyvauti Baltijos šalių jaunimo mače Šiauliuose. Lengvaatlečių sezonas tęsiasi.

110 metrų barjerinio bėgimo lenktynėse 17-metis N. Petraitis užėmė trečią vietą – 15,24 s. Jo „grobis“ – 15 tšk. Pirmas atbėgo Gediminas Kulpavičius (Kėdainiai, Vilnius) – 14,49 s. Gediminas įvykdė kandidato į sporto meistrus normatyvą.

Šuolio į aukštį rungtį laimėjo Ignas Bitinas (Panevėžys, Švenčionys), perskridęs į 2,10 metro aukštį iškeltą kartelę. Švėkšniškis Vilius Liorencas (treneris A. Urmulevičius) tarp 11 dalyvių užėmė ketvirtą vietą. Jo rezultatas – 1,85 m. Komandai atnešė 12,5 taško. Šilutiškis Naglis Kuturys, bėgęs 800 ir 1 500 metrų, užėmė ketvirtą ir penktą vietas. Trumpesnę distanciją įveikė per 2:01,54 min., ilgesnę – per 4:15,49 min. Jis komandai pelnė 25 tšk. (13+12).  800 m bėgimo čempionu tapo Edvardas Aukštuolis (Kaunas) – 1:56,99 min., o 1 500 m bėgimą laimėjo Džiugas Balčiūnas (Vilnius) – 4:02,11 min.

Ieties metimo varžybose Vilmantas Retenis (treneriai E. Matusevičius, L. Leikuvienė), atstovavęs Vilniui ir Šilutei, užėmė penktą vietą. Įrankį nuskraidino 48,26 m, pelnė 12 tšk. Čempiono titulą iškovojo Matas Baziliauskas (Tauragė) – 63,98 m. Šilutės sporto mokyklos komandai taškų dar pelnė bėgikės: septyniolikmetė Goda Šiaudvytytė (800 ir 1 500 m), užėmusi 9-10 vietas ir pridūrusi iš viso 15 tšk. (8+7), taip pat sprinterė Gabrielė Urniežiūtė, lenktyniavusi 100 metrų bėgimo take ir į komandos taupyklę įdėjusi 3 tšk. Abi šilutiškės bėgikės jaunesnės už varžoves (g. 2006 m.).

Tarp rajonų komandų nugalėjo Kėdainiai – 226 tšk. 2-3 vietas užėmė Švenčionys ir Rokiškis – 144 ir 141 tšk. 4-5 vietas užėmė Marijampolė ir Šilutė – 133 ir 108,5 tšk. Šešta liko Raseinių komanda – 80 tšk. Į dešimtuką dar pateko Kelmė – 7 vieta, 77 tšk., Telšiai – 8 v., 69 tšk., Trakai – 9 v., 57 tšk., Biržai – 10 v., 55,5 tšk. Palyginti kukliomis vietomis tenkinosi Šiaulių, Vilniaus bei Kauno rajonai – 17, 18, 19 vietos. Paskutinis taškų įskaitos lentelėje Jurbarkas – 27 v., 9 tšk. Tarp miestų (1 grupė) nugalėjo Vilnius, aplenkęs Kauną – 824 ir 680 tšk. Tarp 2-os grupės miestų pirmi Šiauliai – 477 tšk., 2-3-4 vietas užėmė Klaipėda, Panevėžys, Alytus – 323,5 tšk., 213 tšk., 68 tšk.