Finale didžiąsias raketes sukryžiavo trenerė ir buvusi jos mokinė

2023-07-19, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Moterų turnyro žaidėjos (iš kairės): Ieva Šišova, Dovilė Šeškauskienė, Gitana Mėgelaitienė, Saulė Liatukaitė, Giedrė Budrikienė, Jurgita Štakienė, Paulina Balsienė, Viltė Štakaitė.
Šilutės lauko teniso klubas „Verdena“ (prezidentė Gitana Mėgelaitienė) gegužės ir birželio pabaigas bei Jonines pažymėjo moterų vieneto ir mišrių porų turnyrais, suteikusiais daug gražių emocijų jų dalyviams. Porų turnyro nugalėtojais tapo Arūnas Raicevičius ir G. Mėgelaitienė, moterų vienetų varžybas laimėjo studentė Saulė Liatukaitė. Po šių varžybų sudaryta nauja klubo žaidėjų reitingų lentelė, kurios viršūnėje Saulės Liatukaitės ir Rimo Ubarto pavardės.

Gegužės 26-28 dienomis Arūno Dikšo kortuose Mažiuose vyko moterų turnyras „Pamario taurė – 2023“. Dalyvių – 12. Turnyrinėje lentelėje žaidėjos pasėtos pagal turimus reitingus. Pirmu numeriu paskirstyta Saulė Liatukaitė, antru – Giedrė Budrikienė. Jos, taip pat 3-4 numeriais paskirstytos Gitana Mėgelaitienė ir Paulina Balsienė pirmame rate varžovių neturėjo ir iškart pateko į ketvirtfinalį. Žaista vieno minuso sistema išaiškinant visas vietas. Pirmus susitikimus laimėjo: Ieva Šišova įveikė Viltę Štakaitę – 6:4, 6:1, Sonata Liepienė nugalėjo Audronę Rainienę – 6:3, 6:2, Diana Igarė paėmė viršų prieš Dovilę Šeškauskienę – 6:4, 6:4, Jurgita Štakienė pergalėjo Dominiką Nausėdaitę – 6:1, 6:2. Ketvirtfinalyje sėkmingai žaidė S. Liatukaitė, P. Balsienė, G. Mėgelaitienė, G. Budrikienė. Ypač atkakli, ilga buvo P. Balsienės – S. Liepienės dvikova, kuriai prireikė pratęsimo. Laimėjo Paulina – 3:6, 6:3, 10:6. Bet pusfinalyje P. Balsienė neatsilaikė prieš S. Liatukaitę- 6:0, 6:3. Antrame pusfinalio susitikime G. Mėgelaitienė įveikė G. Budrikienę – 6:1, 6:0. Dėl pirmos vietos kibo kovoti S. Liatukaitė ir G. Mėgelaitienė. Pastaroji – pirmoji Saulės trenerė. Šį kartą pergalę šventė buvusi mokinė – 6:4, 3:6, 10:5. Trečia prizininke tapo G. Budrikienė, ketvirtą vietą užėmė P. Balsienė, penkta – J. Štakienė.  Paguodos turnyrą laimėjo V. Štakaitė.

Pergalę šventė Artūro ir Gitanos duetas

Mišrių porų turnyras „Verdenos Joninės-2023“ surengtas birželio 24 dieną Rimanto Liatuko dirbtinės žolės kortuose (dvi aikštelės). Varžėsi 10 porų, iš kurių viena buvo vyriška. Kodėl taip? Burtus traukiantiems vyrams, ką gaus į porą, pritrūko dviejų moterų. Nuspręsta, kad du žemesnio reitingo žaidėjai gali sudaryti vyrišką duetą. Prieštaraujančių, regis, nebuvo. Kad apie 17 valandą prasidėjęs turnyras neužsitęstų, porų susitikimui korte skirta 40 minučių. Pirmame rate Saulius Stankevičius ir Jūratė Šveikauskienė rezultatu 9:3 įveikė Kęstą Špelverį ir Iloną Žasinienę, Stasys Šveikauskas ir Sonata Liepienė atkaklioje kovoje nugalėjo Rimvydą Lidžių ir Dovilę Šeškauskienę – 6:4, Rimas Rainys ir Ieva Šišova pergalėjo Andrių Šeškauską ir Saulių Miliauską – 6:5, o Robertas Krapavickas ir Saulė Liatukaitė įveikė šeimos duetą Darių Igarį ir jo žmoną Dianą – 8:3.

Antrame etape Artūras Raicevičius ir Gitana Mėgelaitienė sustabdė S. Šveikausko ir S. Liepienės žygį aukštyn – 7:2. Į pusfinalį taip pat prasiveržė Nerijus Lukošius ir Greta Poškutė, įveikę R. Rainį ir I. Šišovą – 6:1. Pusfinalyje A. Raicevičius ir G. Mėgelaitienė įrodė savo pranašumą prieš S. Stankevičių ir J. Šveikauskienę – 7:2, o N. Lukošius ir G. Poškutė išplėšė sunkią pergalę prieš R. Krapavicką ir S. Liatukaitę – 7:6. Finalinė dvikova jau vyko prie dirbtinio apšvietimo. Jai buvo skirta viena valanda. A. Raicevičius ir G. Mėgelaitienė nugalėjo N. Lukošių ir G. Poškutę – 8:7. Rezultatas rodo – įtampos netrūko. Trečią vietą užėmė R. Krapavickas ir S. Liatukaitė. Jie rezultatu 7:3 įveikė S. Stankevičių ir J. Šveikauskienę. Saulius ir Jūratė liko ketvirti. Penktą vietą užėmė S. Šveikauskas ir S. Liepienė, įveikę R. Rainį ir I. Šišovą – 4:3. Paguodos turnyrą laimėjo D. Igaris ir D. Igarė.

Po šių turnyro klubo „Verdena“ reitinguotų žaidėjų vyrų sąraše – 36 pavardės, moterų sąraše – 24 pavardės. Ypatingas niuansas: vyrų sąraše ketvirtą reitingą turi Ugnė Kromelytė. Abiejuose turnyruose sekretoriaus pareigas ėjo kruopštusis Viktoras Bučius, šio klubo įkūrėjas.