Pamariškių pergalė svečiuose išsprūdo per teisėjos pridėtą laiką

2023-08-30
Asociatyvi pexels.com nuotr.
Lietuvos futbolo II lygos 18-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) rugpjūčio 19 dieną žaidė Mažeikiuose su FK „Atmosfera“ (treneris Marius Šluta). Susitikimo rezultatas – 2:2. Pamariškius lygiosios tenkino, bet, trenerio nuomone, apmaudu, kai nuo 88-osios žaidimo minutės įsiveržusi į priekį mūsų komanda praleidžia įvartį per rungtynių teisėjos pridėtą laiką ir vietoje pelnytų 3 taškų teprisiduriamas 1 taškelis.

Rungtynės vyko dirbtinės dangos aikštėje, kepinant saulutei. Toks oras nėra didelis futbolininkų draugas. Mažeikių FK „Atmosfera“ galingas klubas, įkurtas 2012 metais. Nuo 2019 metų dalyvavo I lygos pirmenybėse, kol iškrito. Skaudus išgyvenimas Mažeikių futbolo bendruomenei. Šiemet klubas, matyt, sutelkė jėgas, kad sugrįžtų ten, kur buvo. Komandos gretose - 6 svetimšaliai legionieriai iš Armėnijos, Gruzijos, Kolumbijos ir net Japonijos. Dirba atletinio pasirengimo treneris, kineziterapijos specialistė, komunikacijos atstovas. Didelės pajėgos dideliam tikslui. Nepaisant to, 1-ojo rato 3-iojo turo rungtynėse balandžio 15 dieną Šilutėje FK „Šilutė“ įveikė FK „Atmosferą“ – 2:1 (1:1). Tiesa, svečiai pirmi įmušė įvartį, tačiau Gvidas Merkevičius (Nr. 19) pirmame kėlinyje rezultatą išlygino, o po pertraukos Deividas Lukošius (Nr. 9) išvedė į priekį mūsų komandą. Vis tik FK „Atmosfera“ pamažėle surado savo žaidimą ir turnyrinėje lentelėje užsiropštė į antrą vietą.

Pamariškių ir mažeikiškių antrų rungtynių scenarijus Mažeikių stadione kiek priminė pirmąsias rungtynes Šilutėje. Tiesa, pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, bet antro kėlinio 53-čią žaidimo minutę į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai. Įvartį įmušė Sebastian Vasquez Gamboa (Nr. 16, Kolumbija) – 1:0. Anot FK „Šilutė“ trenerio G. Juškos, varžovai kurį laiką žaidė geriau, tačiau šilutiškiai, padarę išvadas, pakeitė žaidimo modelį ir jėgos aikštėje išsilygino, kamuolio kontrolę perėmė svečiai. 71-ą rungtynių minutę pamariškių saugas Paulius Lotužys (Nr. 29) išlygino rezultatą – 1:1. Aikštės šeimininkai turėjo nemažai vargo stabdydami šilutiškių krašto puolėjo Deivido Lukošiaus (Nr. 9) prasiveržimus. Deivido ir Pauliaus dueto sąveika šiose rungtynėse atnešė teigiamą rezultatą. 88-ą žaidimo minutę P. Lotužys įkala antrą įvartį ir FK „Šilutė“ pirmauja svečiuose – 1:2. Savo darbą šauniai atlikusį P. Lotužį 90-ą žaidimo minutę keičia Vladimir Vistunov (Nr. 39). Ankstesni žaidėjų keitimai: Gvidas Merkevičius pakeitė Justą Raziūną (Nr. 21), Titas Macikas (Nr.38) 79-ą rungtynių minutę pakeitė Roką Rusį (Nr.23). Atrodė, pergalę išsiveš FK „Šilutė“.

Deja, taip neatsitiko. FK „Atmosfera“ išsisuko nuo pralaimėjimo per tarptautinės kategorijos teisėjos Jurgitos Mačikonytės (Šiauliai) pridėtą laiką. Po Mažeikių futbolininko pakelto kampinio rezultatą išlygino japonas Shuto Asano (Nr. 15) – 2:2. Legionierius įvartį įmušė galva. Pasak trenerio G. Juškos, jo žaidėjai neišsirinko dengiamuosius ir komanda buvo nubausta. Antrą vertus, lygiosios pamariškius tenkino, nes varžovai ne visas susikurtas progas įvarčiams įmušti išnaudojo. Buvo momentas, kai jie galėjo pirmauti 2:0, tačiau to nepadarė.

Kiti 18-ojo turo rezultatai: Alytaus „Dainava B“ – Vilniaus FK „Viltis“ – 5:3, Vilniaus FK „Žalgiris C“ – Kauno r. „Hegelmann B“ – 2:3, Kybartų FK „Sveikata“ – Klaipėdos FM – 2:1, Kauno VJFM „Fortūna“ – Tauragės FK „Tauras“ – 2:4, Telšių FC „Džiugas B“ – Joniškio FK „Saned“ – 6:2, Panevėžio FK „Dembava“ – Marijampolės FK „Sūduva B“ – 2:0. Turnyrinės lentelės priekyje „Hegelmann B“ – 40 taškų po 17 rungtynių. 40 taškų surinko ir Mažeikių FK „Atmosfera“, bet po 18 rungtynių – antra vieta. Gargždų „Banga B“ – 40 tšk., trečia vieta. FK „Šilutė“ žengia ketvirta – 38 tšk. (12 pergalių, 2 lygiosios, 4 pralaimėjimai, įmušta-praleista įvarčių – 41:19 (+22). Gerina žaidimą FK „Tauras“ – 5 vieta, 33 tšk., buksuoja FK „Saned“ – 12 v., 18 tšk. po 17 rungtynių. Autsaideris – FK „Viltis“ – 16 v., 11 tšk.

19-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais namuose rugpjūčio 26 dieną, 18 valandą. Varžovas – Gargždų „Banga B“.