Penkios komandos kovėsi iki galo, o dvi galop pasidavė...

2023-08-31
Medalininkų pjedestalas (iš kairės): Vytautas Šaulys, Domantas Kairys – 2 vieta, Jonas Piekautas, Ernestas Pundinas – 1 vieta, Zigmas Šikšnius, Vincas Agintas – 3 vieta, Laimis Li Čin Chai, Rimas Kavaliauskas – 4 vieta.
Šilutės stalo teniso klubas „Varmas“ (vadovas Jonas Piekautas) per Žolinę surengė savotišką 7 rajono komandų turnyrą. Komandą sudarė 2 nariai.

Kuo pasireiškė tas savotiškumas? Komandų sudarymo principu, kai žemesnio reitingo žaidėjai traukė sau į porą aukštesnio reitingo stalo tenisininkus. Šitaip suburtos komandos buvo panašesnio lygio, kova tapo įnirtingesnė. Tačiau ne visos komandos išlaikė šį išbandymą. Dvi komandos pasitraukė iš turnyro anksčiau laiko atiduodamos pergales varžovams.

Į turnyrą (Vilų g. 4) rugpjūčio 15 dieną susirinko 14 stalo tenisininkų. Iš jų 11 turi reitingus, nes dalyvauja šalies komandų II, III, IV lygų pirmenybėse. Be reitingų 3 stalo teniso mėgėjai. Jie ir 4 žemesnių reitingų žaidėjai burtų keliu pasirinko 7 aukštesnio reitingo žaidėjus. Pastarieji, aišku, kiek nerimavo, ką gaus į talkininkus, nes ir silpnesnių žaidėjų aruodas buvo skirtingo pajėgumo. Labiausiai pasisekė turnyro organizatoriui, II lygos žaidėjui Jonui Piekautui, nes jį ištraukė Šilutės sporto mokyklos auklėtinis (treneris Artūras Silius), Lietuvos stalo teniso asociacijos III lygos žaidėjas Ernestas Pundinas, beje, treniruojamas ir J. Piekauto. Mokytojo ir mokinio duetas ir įrodė savo pranašumą, nors prisiėjo nemažai paprakaituoti. Kitos komandos: Domantas Kairys (Rusnė), Vytautas Šaulys (Juknaičiai), Laimis Li Čin Chai ir Rimas Kavaliauskas, Vincas Agintas ir Zigmas Šikšnius, Gediminas Valančius ir Vacys Anuškevičius, Zigmas Tamošiūnas ir Algis Plauška, Algis Mykolas Šaulys ir Ramūnas Zonys. A. M. Šaulys, II lygos žaidėjas, Lietuvos veteranų čempionatų čempionas ir prizininkas, o jo porininkas šia prasme kol kas bevardis. Bet nuo sukritusio burto nebepabėgsi, teko Algiui Mykolui kentėti, kol kantrybė išseko. Tiesa, du susitikimus A. M. Šaulys ir R. Zonys pralaimėjo minimaliu skirtumu 2:3, žaisdami prieš V. Agintą ir Z. Šikšnių bei prieš G. Valančių ir V. Anuškevičių. Taškus pešė A. M. Šaulys.

Žaista ratų sistema. Turnyras užsitęsė. Varžybų vyr. teisėjas – Jonas Čimkus, buvęs II lygos žaidėjas, atstovavęs Rusnės „Štormui-Varmui“. Turnyre net 3 komandos iškovojo po 5 pergales ir surinko po 5 taškus. Į pirmą vietą pakilo J. Piekautas ir E. Pundinas. Jie vienodu rezultatu 3:1 nugalėjo A. M. Šaulį ir R. Zonį, L. Li Čin Chai ir R. Kavaliauską, V. Agintą ir Z. Šikšnių, G. Valančių ir V. Anuškevičių, rezultatu 3:0 įveikė Z. Tamošiūną ir A. Plaušką, bet 2:3 pralaimėjo D. Kairiui ir V. Šauliui. Pastarieji netikėtai pralaimėjo V. Agintui ir Z. Šikšniui – 2:3. Lėmė dvejetų partija. Kadangi J. Piekautas ir E. Pundinas įveikė D. Kairio ir V. Šaulio  skriaudikus rezultatu 3:1, tai ir padėjo Jonui ir Ernestui tapti turnyro nugalėtojais. D. Kairys ir V. Šaulys užėmė antrą vietą, V. Agintas ir Z. Šikšnius liko treti. L. Li Čin Chai ir R. Kavaliausko komanda pelnė 3 pergales ir užėmė ketvirtą vietą, suteikusią paguodos medalius. Penktą vietą užėmė Z. Tamošiūnas ir A. Plauška. Jiems dvi pergalės atiteko be žaidimo, nes dvi komandos nebaigė turnyro. G. Valančius ir V. Anuškevičius – 1 pergalė, 6 vieta, A. M. Šaulys ir R. Zonys – be pergalių, 7 vieta.