„Šilutė“ namuose įveikė brazilo treniruojamus Gargždų „Bangos“ dublerius

2023-09-06, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Sergėjaus Gvildžio nuotraukos
Lietuvos futbolo II lygos pirmenybių 19-ojo turo rungtynėse rugpjūčio 26 dieną FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) savo vejoje po sunkios kovos įveikė Gargždų „Bangą B“ (treneris Armando Tarlazis Vietra Dos Santos) – 2:1 (2:0). Abu įvarčius į varžovų vartus įkalė pamariškių komandoje debiutavęs 40-metis klaipėdiškis Donatas Navikas, savo laiku gynęs Klaipėdos „Atlanto“ garbę, taip pat žaidęs Baltarusijoje.

Šio sezono pradžioje balandžio mėnesį po trijų turų po 3 pergales buvo iškovojusios FK „Šilutė“ ir Gargždų „Banga B“. Ketvirtojo turo rungtynėse balandžio 22 dieną šių komandų akistata įvyko Gargžduose. Pamariškiai važiavo siekti pergalės prieš „Bangos“ (A lyga) pamainą, treniruojamą brazilo A. T. V. Dos Santos. To padaryti nepavyko, aikštės šeimininkai laimėjo rungtynes kukliu rezultatu -1:0. Aišku, šilutiškiai užpyko ir nusiteikė revanšui 2-ojo rato rungtynėse namuose. Revanšas pasiektas, bet rungtyniauta permainingai, „Bangos B“ jaunimas yra kietas riešutėlis bet kuriai II lygos ekipai. Tai techniška, greita komanda, išprususi ir taktiškai. Rungtynės Šilutėje dirbtinės dangos aikštėje buvo įtemptos, gero lygio. Žiūrovai, kurių susirinko gerokai daugiau nei įprastai, pasigrožėjo komandų žaidimu ir patyrė daug jaudulio. Pirmą kėlinį geriau žaidė FK „Šilutė“, antrą – FK „Banga B“.

Pirmasis kėlinys prasidėjo veržliomis pamariškių atakomis vejos kraštais. Mūsiškiai skrido į priekį tarsi sparnuoti. Oranžinės spalvos marškinėliais vilkintys svečiai prispausti prie savo vartų. Jau antrą žaidimo minutę, po kampinio įvartį pelno į Šilutės komandą pakviestas buvęs Klaipėdos „Atlanto“ saugas Donatas Navikas (Nr. 16) – 1:0. 40-metis veteranas, stažavęsis, kaip treneris,  Belgijos klube „Anderlecht“, žaidė jaunatviškai, guviai. Uoslė įvarčiui niekur nedingo. Tą įrodė 43-čią rungtynių minutę, kai po įžaisto kampinio padvigubino rezultatą FK „Šilutė“ naudai – 2:0. Bet tegul šis rezultatas neapgauna, kad aikštėje tebuvo viena dominuojanti jėga, tai yra mūsiškiai. Nieko panašaus. Svečiai, apsipratę su šilutiškių žaidimu, rengė aštrias kontratakas. Jų žaidimo motoru buvo 24-erių brazilas Luiz Dos Santos Cesar (Nr. 49). O talkininkų jam netrūko. Jie ir padraskė pamariškių gynybą. 36-ą žaidimo minutę, kai FK „Šilutė“ gynėjas baudos aikštelėje nustūmė nuo kamuolio įsiveržusį varžovą, rungtynių teisėjas Robertas Šmitas (Šilutė) be jokių abejonių skyrė 11 metrų baudinį. Tuo metu FK „Šilutė“ pirmavo 1:0, gargždiškiai galėjo išlyginti rezultatą. Žiūrovai tribūnoje apmirė. Baudinį mušęs brazilas Cesar sumanė suklaidinti mūsų vartininką Said Osman Abou (Nr. 1), prieš smūgiuodamas stabtelėjo ir prašovė pro šalį. Smūgiavo kaire koja, kamuolys praskriejo pažeme šalia virpsto. Neišnaudota proga atsigręžė prieš svečius: likus iki kėlinio pabaigos porai minučių D. Navikas įpliekė antrą įvartį – 2:0. Pirmoje rungtynių pusėje nemažai mūsiškių atakų baigėsi pavojingai į baudos aikštelę skersuotais kamuoliais. Centro gynėjas Tomas Čeliauskas (Nr. 30) ilgais kamuolio pasais į dešinį flangą pajungdavo į puolimą Aleksandr Fiodorov (Nr. 2). Ši pasikartojanti kombinacija kėlė svečiams problemų.

Po pertraukos iniciatyvą perima „Banga B“. Svečiai ieško spragų šilutiškių gynyboje trumpais ir ilgais kamuolio perdavimais, keisdami puolimo kryptis, derindami komandinius ir individualius veiksmus. „Banga B“ pakeičia 5 futbolininkus. Pamariškiai, susispaudę savo vejos pusėje, ginasi, mūsiškių išpuoliai vangoki , greit nutrūkstantys. 70-ą žaidimo minutę svečiai gauna antrą šansą sušvelninti rezultatą: mušti antrą 11 metrų baudinį. Pražangos šilutiškiai neginčijo. Šį kartą brazilas Cesar, pakartojęs, matyt, sau įprastą įsibėgėjimą, taiklus – 2:1. „Banga B“ susigrąžino viltį išlyginti rezultatą. FK „Šilutė“ treneris G. Juška keičia pavargusius futbolininkus: įeina Gvidas Merkevičius (Nr. 19), išeina D. Navikas, Titas Macikas (Nr38) keičia Deividą Lukošių (Nr. 9), Emilijus Golikovas (Nr. 29) išbėgo vietoje Roko Rusio (Nr. 23). FK „Šilutė“ atsilaikė. Išplėšta 13-oji pergalė kelia FK „Šilutę“ turnyrinėje lentelėje iš ketvirtos vietos į antrą – 41 taškas. „Banga B“, sužaidusi vienomis rungtynėmis mažiau, smukteli į ketvirtą vietą – 40 tšk. FK „Šilutė“ treneris G. Juška po rungtynių pabrėžė, kad pirmame kėlinyje D. Lukošius turėjo 3 progas įmušti įvarčius, bet jų neišnaudojo. Apmaudžios klaidos besiginant privertė žaidėjus papildomai nervintis, kas atsiliepė žaidimo kokybei. Komandai negalėjo padėti Paulius Lotužys, įmušęs 2 įvarčius 18-ojo turo rungtynėse Mažeikiuose, žaidžiant su FK „Atmosfera“. Paulius dalyvavo draugo vestuvėse.

19-ojo turo rezultatai: FK „žalgiris C“ – FC „Džiugas B“ – 3:0, Klaipėdos FM – „Hegelmann B“ – 0:0, FK „Saned“ – FK „dembava“ – 1:0, FKS „Ukmergė“ – VJFM „Fortūna“ – 7:0, FK „tauras“ – FK „Dainava B“ – 3:0, FK „Sveikata“ – FK „Viltis“ – 3:1. Pirmauja Kauno r.„Hegelmann B“ – 41 tšk. po 18 rungtynių. Trečią vietą po 18 rungtynių užima Mažeikių FK „Atmosfera“ – 40 tšk. 20-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais rugsėjo 2 dieną Ukmergėje su FKS „Ukmergė“ (13 vieta, 20 tšk.).