Ketvirtos FK „Šilutė“ lygiosios

2023-09-20
Sergėjaus Gvildžio nuotr.
Lietuvos futbolo II lygos pirmenybių 2-ojo rato 21-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) žaidė rugsėjo 9 dieną Marijampolės futbolo arenoje su vietos FK „Sūduva B“ (treneris Dovydas Lastauskas). Lygiosios – 2:2 (1:0). Pirmą kėlinį aktyvesni buvo vejos šeimininkai, o po pertraukos drąsiau žaidė pamariškiai. Abu įvarčius svečiai įpliekė po standartinių padėčių, kai kamuolį į suvalkiečių baudos aikštelę tiksliai kėlė žaidžiantis treneris G. Juška. Įvarčių autoriai – Donatas Navikas ir Paulius Lotužys.

Priminsime, kad 1-ojo rato 6-ojo turo rungtynes gegužės 6 dieną FK „Šilutė“ namuose apmaudžiai pralaimėjo Marijampolės FK „Sūduva“ dubleriams – 0:1. Įvartį svečiai pelnė 84-ą žaidimo minutę. Tai jiems buvo atradimas. Rungtynės su A lygos klubų pamainos komandomis ypač sunkios, nes dublerių gretas kartais sustiprina keli pagrindinės ekipos futbolininkai. II lygą sudaro 15 klubų ir Klaipėdos futbolo mokyklos rinktinė. Tarp 16 komandų – šešios A lygos dublerių ekipos. Kaip sakė šilutiškių treneris G. Juška, rugsėjo 9 dieną Marijampolės FK „Sūduva B“ ekipoje rungtyniavo gal 3-4 pagrindinės komandos futbolininkai. Žinoma, FK „Sūduva“ be svetimšalių legionierių (Levan Matcharashvili, Yevhen Smirnov) neišsiverčia. Jiems suvalkiečių komandoje patikėti svarbūs uždaviniai. Ar teisinga, kad A lygos dublerių komandose kartais stažuojasi ir keli pagrindinės sudėties futbolininkai? Jie yra žaidimo organizatoriai, įvarčių mušėjai.

Marijampolėje pirmoje rungtynių pusėje dominavo aikštės šeimininkai. FK „Sūduva B“ į priekį išsiveržė 20-ą žaidimo minutę, kai jie gavo teisę mušti 11 metrų baudinį. Meinardas Mikulėnas (Nr. 11) buvo taiklus – 1:0. Suvalkiečiai turėjo progų padvigubinti rezultatą, tačiau  neįstengė, šilutiškiai atsilaikė. O antras kėlinys jau buvo kitoks. Svečiai, apsipratę su FK „Sūduva B“ žaidimu, ėmė dažniau lankytis ir suvalkiečių baudos aikštelėje. Abi komandos negailėjo jėgų kovoje dėl kamuolio. Rungtynių teisėja Ugnė Šmitaitė (Kaunas) parodė 4 geltonas korteles pamariškiams ir 2 marijampoliečiams. 51-ą žaidimo minutę pamariškiai užtriūsė tolimą baudos smūgį. Kamuolį tiksliai į vejos šeimininkų baudos aikštelę pakėlė Gvidas Juška (Nr. 7). Pirmas prie jo suskubo ir įvartį galva įmušė Donatas Navikas (Nr. 16) – 1:1. Po 5 minučių Paulius Lotužys (Nr. 26) po panašios situacijos persvėrė rezultatą Šilutės komandos naudai – 1:2. Kamuolį vėl kėlė G. Juška.

Abi standartinės padėtys buvo išpildytos meistriškai. Vis tik trijų taškų šilutiškiai iš Marijampolės neparsivežė. 74-ą žaidimo minutę FK „Sūduva B“ žaidėjas Linas Ovčinikovas (Nr. 22) išlygino rezultatą – 2:2. 80-ą, 86-ą ir 88-ą minutę FK „Šilutė“ keičia pavargusius žaidėjus. G. Jušką keičia Titas Macikas (Nr. 38), P. Lotužį – Emilijus Golikovas (Nr. 29), vietoje D. Naviko išbėga Darius Paldauskas (Nr. 13). Paskutinę, 90-ą žaidimo minutę suvalkiečiai galėjo išplėšti pergalę, tačiau proga nepasinaudojo.

Po 21-erių rungtynių FK „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje užima 4-ą vietą: 13 pergalių, 4 lygiosios, 4 pralaimėjimai, 43 taškai. Įmušta-praleista įvarčių – 46:23. Pirmauja Kauno r. „Hegelmann B“ ekipa – 47 tšk. Antra žengia Mažeikių FK „Atmosfera“ – 47 tšk., trečią vietą užima Gargždų „Banga B“ – 44 tšk.

Kiti 21-ojo turo rezultatai: FK „Saned“ – FK „Banga B“ – 1:0, FK „Tauras“ – „Hegelmann B“ – 3:1, FK „Žalgiris C“ – FK „Atmosfera“ – 0:4, FK „Dainava B“ – FKS „Ukmergė“ – 0:3, Klaipėdos FM – FK „Dembava“ – 7:0, FK „Sveikata“ – VJFM „Fortūna“ – 1:1, FK „Viltis“ – FC „Džiugas B“ – 4:3. 22-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais namuose rugsėjo 16 d., 15 valandą su Joniškio FK „Saned“.