Pralaimėjimą autsaideriui lėmė vaikiškos klaidos...

2023-10-18

Šalies futbolo II lygos pirmenybėse FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) 25-ojo turo rungtynes žaidė spalio 8 dieną Vilniuje su autsaideriu FK „Viltis“ (treneris Mindaugas Bielinskas). Pamariškiai važiavo siekti pergalės ir trijų taškų, kurie jiems būtų labai pravertę besikėsinant į trečią vietą. Rungtynių rezultatas netikėtas: vilniečiai įveikė svečius – 4:2. Kas atsitiko?

FK „Viltis“ sėdėjo turnyrinės lentelės dugne: 16 vieta, 15 taškų po 24 rungtynių. FK „Šilutės“ kraitis – 4 vieta, 48 taškai. Pirmojo rato rungtynėse birželio 3 dieną šilutiškiai savo vejoje nugalėjo sostinės komandą rezultatu 3:0. Įvarčius tada pelnė Deividas Lukošius, Aivaras Lukošius ir Titas Macikas. Bet kova nebuvo lengva. Nors FK „Viltis“ dažniau pralaimi (17 pralaimėjimų, 5 pergalės, 3 lygiosios, 18 tšk.) nei laimi, tačiau jos varžovams tenka nemažai plušėti, kol įrodo savo pranašumą. Vilniečiai stengiasi iš paskutiniųjų ir viliasi atsikratyti autsaiderio vaidmens, pabėgti iš paskutinės vietos, nes į ją yra ir kitas kandidatas: Telšių FC „Džiugas B“ (15 vieta, 16 tšk.). Po pergalės prieš FK „Šilutė“ vilniečiai aplenkė telšiečius. Beje, Vilniaus Žirmūnų mikrorajono klubas FK „Viltis“ atkurtas 2008 metais. Anksčiau yrą rungtyniavęs net šalies Aukščiausioje lygoje. Komanda lietuviška, registruotas tik vienas legionierius iš JAV. Kaip FK „Viltis“ namuose sugebėjo įveikti FK „Šilutę“ ir atsirevanšuoti už pralaimėjimą Šilutėje?

FK „Šilutė“ į Vilnių nuvyko ne stipriausios sudėties. Dėl anksčiau gautų geltonų kortelių rungtynes turėjo praleisti gynybos stulpai Tomas Čeliauskas, Karolis Inta, taip pat Aleksandr Fiodorov, puolėjas Deividas Lukošius. Jų pastangų, patirties ir pritrūko komandai. Pasak trenerio Gvido Juškos, aikštės šeimininkai pasinaudojo vaikiškomis pamariškių gynėjų klaidomis pačioje rungtynių pradžioje. Įvarčiai į FK „Šilutė“ vartų tinklą suskrido 7-ą ir 12-ą žaidimo minutę. Jų autoriai – amerikietis Imranullh Karimullah ir Tomas Valukonis – 2:0. Kai gynėjas neatsargiai paridena kamuolį savo vartininkui, o jį perima varžovų puolėjas – bėdos nebeišvengsi. Padovanoti du įvarčius svečiuose – „Šilutei“ per didelė prabanga. 45-ą žaidimo minutę pamariškis puolėjas Paulius Lotužys (Nr. 26) sušvelnino rezultatą – 2:1. Mūsiškių džiaugsmas neilgai tvėrė. 51-ą minutę vilnietis Justas Vaišnys kelia rezultatą iki 3:1. Laiko pakeisti rungtynių eigą dar į valias, šilutiškiai pakeitę žaidėjus - Einoras Dedurkevičius (Nr. 28) keičia Gvidą Merkevičių (Nr. 19), Darius Paldauskas (Nr.13) išbėga vietoje Donato Naviko (Nr.16), o Emilijus Golikovas (Nr.29) keičia žaidžiantį trenerį Gvidą Jušką (Nr. 7). 68-ą žaidimo minutę P. Lotužys įmuša savo antrą įvartį – 3:2. Sušvinta viltis išsigelbėti, išplėšti bent lygiąsias. Lietuvos futbolo federacijos aikštėje užverda įtempta kova. Dvikovose dėl kamuolio niekas nieko nesigaili. Rungtynių teisėjas Edgaras Edas Dirmeikis (Vilnius) futbolininkų įkarštį stabdo rodydamas prasižengusiems geltonas korteles. Šilutiškiai tokio dėmesio iš viso sulaukia 5 kartus, vilniečiai – 3 kartus. 70-ą žaidimo minutę šilutiškių treneris G. Juška meta mūšin Aivarą Bagdoną (Nr. 12), kuris pakeičia Aivarą Lukošių (Nr. 15). Susitikimo pabaiga ypač nervinga. FK „Viltis“ futbolininkas Danas Daunys 90-ą žaidimo minutę muša įvartį ir uždaro rungtynes – 4:2. FK „Šilutė“ patiria penktą pralaimėjimą ir sukomplikuoja savo padėtį kovoje dėl trečios vietos.

Kiti 25-ojo turo rezultatai: FK „Dainava B“ – FK „Dembava“ – 2:3, FK „Žalgiris C“ – FK „Saned“ – 7:0, FK „Tauras“ – FK „Banga B“ – 0:0, Klaipėdos FM – FK „Sūduva B“ – 4:0, VJFM „Fortūna“ – FK „Atmosfera“ – 0:4, „Hegelmann B“ – FKS „Ukmergė“ – 2:1, FK „Sveikata“ – FC „Džiugas B“ – 5:1. Pirmauja Mažeikių FK „Atmosfera“ – 59 tšk., antrą vietą užima Kauno r. „Hegelmann B“ – 55 tšk., trečia žengia Gargždų „Banga B“ – 54 tšk., ketvirta FK „Šilutė“ – 48 tšk. Šilutės komandą vejasi Tauragės FK „Tauras“ – penkta vieta, 46 tšk.

nu2023-10-23
kam čia įdomu pūslės spardymas...geriau užsiimtų visuomenei naudinga veikla... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algis2023-10-19
2023 - 10-18 parašytas straipsnis apie tai, kad Šilutės ir Tauragės reprezentacinių komandų dvikova įvyks Šilutėje spalio 14 dieną. Komentaras patinka Komentaras nepatinka