Reformos pasekmės Šilutėje: šimtatūkstantinė skola ir padidėjęs bedarbių skaičius

2023-11-09
Šilutės PSPC vadovė Lina Stanišauskienė.
Šilutės PSPC vadovė Lina Stanišauskienė.
Spalio 26 dienos Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo diskutuojama įvairiais klausimais, kurie ir nebuvo įtraukti į darbotvarkę. Vieno jų metu paaiškėjo, kad vykdant greitosios medicinos pagalbos (toliau GMP) reformą, didelė „dovanėlė“ liko Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrui.

Padarė neigiamą įtaką

Vykdant GMP reformą, nuo šių metų liepos 1-osios anksčiau Lietuvoje veikusios 48 savarankiškos GMP stotys sujungtos į vieną Greitosios medicinos pagalbos tarnybą. Kaip šie pokyčiai atsiliepė Šilutės GMP pastotės veiklai – ar paslaugos žmones pasiekia greičiau? Kokie įsipareigojimai liko Šilutės PSPC? To klausė Tarybos narė Lijana Lekavičienė.

Anot mero Vytauto Laurinaičo, teikiamos paslaugos nei pagerėjo, nei pablogėjo, o tik nukentėjo Šilutės PSPC.

„Šita reorganizacija. Prijungimas, kitaip tariant - greitosios pagalbos, kainavo 110 tūkstančių. Parašiau raštą sveikatos ministrui. Ministerija atsakė, kad lėšų nekompensuos šitam nuostoliui, kadangi neskyrė Finansų ministerija, bet jie dar bandys ieškoti. Bet taip. Nukentėjo pirminės sveikatos priežiūros centras. 100 tūkstančių sumokėjo išeitinėms išmokoms. Taip. Tai yra neigiamas poveikis“, - teigė politikas.

Taigi, pagal Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas įgyvendinant GMP reformą, nuo šių metų liepos veikia centralizuota GMP tarnyba su penkiais padaliniais. Tačiau neigiamas poveikis jau pasijuto. Apie tai plačiau papasakojo ir pati Šilutės PSPC vadovė Lina Stanišauskienė.

Dalis darbuotojų atsisakė dirbti

Įgyvendinant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2023 m. kovo 14 d. įsakymą Nr. V-336 „Dėl viešosios įstaigos Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties pavadinimo keitimo į Greitosios medicinos pagalbos tarnybą, filialų steigimo, greitosios medicinos pagalbos tarnybos įstatų, valdymo struktūros ir filialų nuostatų tvirtinimo“ nuo 2023 m. liepos 1 d. VšĮ Šilutės PSPC greitosios medicinos pagalbos funkcijos buvo perduotos Kauno greitosios medicinos pagalbos tarnybai.

„VšĮ Šilutės PSPC GMP skyriaus 9 darbuotojai išreiškė nesutikimą dirbti pakeistomis darbo sąlygomis nuo 2023 m. liepos 1 d., t. y. nesutiko pereiti dirbti į Kauno GMP tarnybą, tad jiems buvo išmokėtos išeitinės kompensacijos – 71 566,26 Eur. O tų darbuotojų, kurie pasirašė naujas sutartis su Kauno GMP tarnyba, įstaigai buvo perduoti darbuotojų atostogų kaupiniai – 29 547,43 Eur. Visa GMP reforma buvo vykdoma Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva“, - kalbėjo vadovė.

Anot jos, Šilutės PSPC ir Šilutės rajono savivaldybės atstovai kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją dėl patirtų išlaidų. Atsakymas buvo gautas, kad tam lėšos nebuvo numatytos.

„Manome, kad įgyvendinant reformą ministerija turėjo numatyti, kad įstaigos nuo kurių bus atjungti GMP skyriai taip pat patirs nenumatytų išlaidų. Ji domėjosi, kokias sumas sumokėjome žmonėms. Bet viskas iki šiol nežinioje. Tyla. Jei situacija nesikeis ir nebus gražintos lėšos, gali nutikti ir taip, kad šiuos metus įstaiga baigs minusiniu rezultatu“, - dėstė pašnekovė.

Taigi, pokyčiai po pokyčių sveikatos srityje. Tik, kiek jie atneša naudos?


Straipsnio komentarai

PSPCGreitojiMusomelioPagalbaČiairDabarTAVPKŠPKuodegOJj2023-11-13
Kur gi ne, jei prašmatniosios "VŠĮ Šilutės PSPC GMP" Musomelio Čiadabaro an Juozapo K rašto, kur rudavandeniai kūrėjo gyvenimą veržia, beabejo pasitelkiamos prievartinės pavežėjimo paslaugos už Mažosios Lietuvos ribų, mažne Šv. Jokūbo keliu (po NK paveldo via2Q), Aušron an/arų legalizavimui švytruojančios palydovės Sirenospigios eskorto link neišvengtino godojam0 ne adIQatuMObū2. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jeigu neklystu, 2023-11-10
PSPC vadovė Lina Stanišauskienė nėra atsakinga už GMP (greitoji medicinos pagalba) veiklą Šilutėje. Kaune sėdi kažkoks reorganizacinis direktorius, o Tauragėje kažkokia regiono med. sesuo. PSPC nėra verslo subjektas, tai valstybinė įstaiga, iš gyventojų renkanti mokesčius už teikiamas paslaugas ir gaunanti valstybinį finansavinimą. Neeskaluokit problemos, kurios nėra - svarbu neliko skolingi darbuotojams, o kur dirbti, kiekvieno teisė rinktis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aš manau2023-11-10
tą visą eigą buvo galima sustabdyti susivienijus rajonomerams ir ligonių ,greitųjų vadovams ,kai pradėjo sklisti tos žinios,bet nesigirdėjo tokių žingsnių .O Lietuva griaunama iš pagrindų, žmonės gązdinami kiekvieną dieną naujais mokesčiais ,kad virš 65 metų ,kurie daugiausiai serga yra didžiausi klimato teršėjai.Ką tas reiškia ,tik tiesiai šviesiai neišsireiškė,kad kaip vienas iš "garsiųjų" išsireiškė reikia ,kad žemė apsivalytų (atsiprašau ,tiksliai nepakartosiu).O greitosios daugiausiai ir reikalingos senyvo amžiaus žmonėms ,tad viskas aišku,kam tokia reforma reikalinga. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2023-11-10
Čia kaip visada su lanzbyyrgių šaikos vagystėmis. Panašiu būdu buvo apvogti kaimo žmonės, dabar medicinos įstaiga. Žinoma kad kažkas gavo naudos įsigydamas monopolį. Dabar nei meras nei gyventojai paslaugų trūkumo nejaučia, bet jis pasijus praėjus kiek laiko kai monopolininkas imsis taupyti. Atsitikus rimtesniam atvejui kai pagalbos reikės dešimtims ar šimtams žmonių tada meras galės tik rankomis skėsčioti žiūrėdamas į mirštančius žmones. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?