Prisimedžiojo medalių Rietave

2023-11-10
Pamariškiai senjorų varžybų Rietave čempionai ir prizininkai (iš kairės): R. Kavaliauskas, E. Naujokas, G. Valančius, Z. Šikšnius, J. Piekautas, G. Mikalauskienė, L. Li Čin Chai, A. M. Šaulys, V. Anuškevičius ir V. Šaulys.
Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ (vadovas Jonas Piekautas) 11 atstovų spalio 29 dieną Rietavo sporto arenoje vykusiose senjorų varžybose iškovojo net 17 medalių. Niekas neįkibo į Gražiną Mikalauskienę (Traksėdžiai), tapusią triguba čempione: laimėjo moterų vieneto, moterų porų ir mišrių porų dvejetų varžybas.

Pasirinktas varžybų pavadinimas itin skambus: XI pasaulio lietuvių žaidynių tęsinys. Sakoma, kaip pavadinsi, nepagadinsi, nors šį kartą pavadinimas varžybų turinio neatitiko. Dalyvavo tik 39 šalies mažosios raketės mėgėjai. Amžiaus grupių – 11 (nuo 30 metų iki 85 bei vyresnių). Pamariškių desantas – 11 žaidėjų. Varžybų organizatoriai: LSTA (Lietuvos stalo teniso asociacija, Rietavo savivaldybė ir iniciatyvinė veteranų grupė, kurią sudarė Henrikas Sausenavičius, Margiris Karvelis (Vilnius), Vidūnas Armoška (Šiauliai), Povilas Bagužis (Panevėžys) ir Jonas Piekautas (Šilutė).

Žaista prie 20 stalų. Visi prizininkai pelnė vienodus aukso spalvos metalinius medalius. Skyrėsi tik užrašai ant jų pagal užimtas 1-2-3 vietas.

Kai kurių gretimų neskaitlingų amžiaus grupių žaidėjai buvo apjungiami, nes trūko dalyvių. Nepaisant to įtemptų kovų netrūko. Tarp mūsų delegacijos narių net po 3 medalius pelnė Gražina Mikalauskienė (60-64 m.), Jonas Piekautas (75-79 m.) ir Algis Mykolas Šaulys (70-74 m.). G. Mikalauskienė neturėjo sau lygios konkurentės vienetų partijose, kartu su J. Piekautu laimėjo mišrių porų varžybas, o su Kėdainių atstove šventė pergalė moterų dvejetų varžybose. J. Piekautas triumfavo vienetų varžybose, o kartu su A. M. Šauliu užėmė antrą vietą vyrų dvejetų susitikimuose. A. M. Šaulys vienetų varžybų finale pralaimėjo favoritui P. Bagužiui ir liko antras. Žaisdamas kartu su J. Piekautu užėmė antrą vietą vyrų dvejetų kovose, pralaimėję paskutinę partiją 1:2 P. Bagužiui ir V. Armoškai. Anot mūsiškių, neišnaudojo įgyto žaidybinio pranašumo, susinervino ir prisidarė klaidų. Trečią medalį A. M. Šaulys uždirbo mišrių porų varžybose.

Edmundas Naujokas (Juknaičiai) vienetų varžybose (60-64 m.) lemiamą partiją pralaimėjo šilutiškiui Gediminui Valančiui ir tenkinosi antra vieta. G. Valančius tapo nugalėtoju. Užtat vyrų dvejetų varžybose E. Naujokas kartu J. Vigraičiu (Alytus) užėmė pirmą vietą. Šilutiškis Laimis Li Čin Chai vienetų varžybose užėmė antrą vietą, o vyrų dvejetų kovose kartu su Utenos atstovu iškovojo čempionų titulus. Debiutavęs tokio rango veteranų varžybose šilutiškis Vaclovas Anuškevičius (65-69 m.) pelnė antros vietos apdovanojimą, o treniruočių draugas Zigmas Šikšnius (75-79 m.) užėmė trečią vietą, kaip ir ūkininkas Rimas Kavaliauskas (50-54 m.). Vytautas Šaulys (Juknaičiai) ir Zigmas Tamošiūnas (Šilutė) medalių nepelnė.