Važiavo pergalės, negavo net lygiųjų...

2023-11-15, Romualdas Danielius MAŽUTIS
FK „Šilutę“ į mūšį veda jos kapitonas Donatas Surblys (Nr.22).
Šalies futbolo II lygos pirmenybių priešpaskutinio, 29-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) žaidė lapkričio 4 dieną Vilkaviškio stadione su Kybartų „Sveikata“ (treneris Henrikas Katilius). Mūsų komanda, konkuruojanti su Tauragės „Tauru“ dėl ketvirtos vietos turnyrinėje lentelėje, siekė tik pergalės, nes lygiosios netenkino. Deja, pamariškiai liko be nieko - 93-ią žaidimo minutę, per teisėjo pridėtą laiką pergalę išplėšė varžovai – 1:0 (0:0).

Kybartų „Sveikata“ per 2-ąjį ratą ženkliai pagerino žaidimą. 1-ojo rato, 14-ojo turo rungtynes liepos 1 dieną Šilutėje Kybartų komanda pralaimėjo rezultatu 2:1. Svečiai rezultatą sušvelnino 90-ą žaidimo minutę. Tai kiek pasaldino jų pralaimėjimo piliulę. Bet revanšo rungtynėse Vilkaviškio stadione jiems kur labiau pasisekė, kai per paskutinę ataką kamuolys šilutiškių vartuose atsidūrė po rikošeto. Fortūna buvo aikštės šeimininkų pusėje. Beje, Vilkaviškio stadiono danga, anot FK „Šilutė“ trenerio G. Juškos, itin prasta – mažai žolės. Pamariškiai atvažiavo siekti tik pergalės, kad išsilaikytų ketvirtoje vietoje, jei Tauragės FK „Tauras“ namuose nugalės Vilniaus „Žalgirį C“. Tauragėje rungtynės baigėsi kovingomis lygiosiomis – 3:3. Pamariškiams Vilkaviškyje būtų pakakę lygiųjų, bet norėta įgyti solidesnę taškų atsargą prieš paskutinio, 30-ojo turo rungtynes. Nepavyko.

Kybartų „Sveikatos“ futbolininkai kovojo dėl kamuolio kaip liūtai, negailėdami nei savęs, nei varžovų. Žodžiu, sveikatos nesaugojo. Rungtynių teisėjas Dovydas Švėgžda (Kaunas) parodė geltonas korteles net septyniems Kybartų futbolininkams. 76-ą žaidimo minutę antrą geltoną kortelę išvysta R. Gražulis, kuris Šilutėje paskutinę rungtynių minutę sušvelnino rezultatą. Jis priverstas palikti aikštę. Iki rungtynių pabaigos liko 14 minučių, „Šilutė“ turi vieno žaidėjo persvarą. Pamariškiai kyla į lemiamą šturmą, įmuša įvartį, bet fiksuojama nuošalė, įvartis neužskaitomas. Trenerio G. Juškos akimis, peržiūrint vaizdo įrašą, nuošalės nebuvę. Toliau dar blogiau. Per teisėjo pridėtas 3 minutes „Sveikatos“ žaidėjas A. Zdanavičius, įleistas aikštėn po keitimo 85-ą žaidimo minutę, po rikošeto įmuša vienintelį rungtynių įvartį. „Sveikata“ laimi – 1:0. Pasak G. Juškos, abi komandos sukūrė ne po vieną progą įvarčiams pelnyti, tačiau kamuoliui kelią į vartų tinklą kelis kartus užstojo virpstas, skersinis. Mūsų futbolininkas buvo ir vienui vienas iššokęs prieš „Sveikatos“ vartininką, tačiau situacija nepasinaudojo. Kalbant apie žaidimo organizaciją, aikštės viduryje mūsiškiams trūko saugo Žilvino Česnulio, o gynyboje – centro gynėjo Tomo Čeliausko. Todėl ne viskas ir klojosi.

Po 29 turų pirmauja Mažeikių FK „Atmosfera“ – 68 tšk. Į antrą vietą pakilo Gargždų „Banga B“ – 64 tšk., trečia žengia Kauno r. „Hegelmann B“ – 62 tšk. FK „Šilutė“ ketvirtą poziciją užleido Tauragės FK „Taurui“. Abi komandos turi po 54 taškus, tačiau tauragiškių geresnis įmuštų-praleistų įvarčių santykis – 68:28 (+40). Pamariškiai yra įmušę 67 įvarčius, praleidę 32 (+35). FK „Šilutė“ penkta. 30-ojo turo rungtynės „Šilutė“ žais namuose lapkričio 11 dieną, 15 val. Varžovas – „Hegelmann B“.