Lietuvos bokso čempionatas – Kėdainių ringo pamokos

2023-12-06, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Šilutės bokso klubo „Kovotojas“ elitas, dalyvavęs Lietuvos bokso čempionate Kėdainiuose (iš kairės): rėmėjas Lukas Kubilius, Lietuvos nusipelnęs bokso treneris Vincas Murauskas, daugkartinė šalies čempionė Austėja Aučiutė, vicečempionė Agnė Kilpienė, čempionas Marius Kontrimas ir penktos vietos laimėtojas Jokūbas Uljanovas. Nuotraukoje nėra Linos Poldauskaitės (2 vieta) ir Karinos Seminauskaitės (3 vieta).  A. Aučiutės nuotr.
Šilutės bokso klubo „Kovotojas“ elitas, dalyvavęs Lietuvos bokso čempionate Kėdainiuose (iš kairės): rėmėjas Lukas Kubilius, Lietuvos nusipelnęs bokso treneris Vincas Murauskas, daugkartinė šalies čempionė Austėja Aučiutė, vicečempionė Agnė Kilpienė, čempionas Marius Kontrimas ir penktos vietos laimėtojas Jokūbas Uljanovas. Nuotraukoje nėra Linos Poldauskaitės (2 vieta) ir Karinos Seminauskaitės (3 vieta). A. Aučiutės nuotr.
Lapkričio 15-18 dienomis Kėdainiuose vykusiame Lietuvos vyrų ir moterų bokso čempionate Šilutės bokso klubui „Kovotojas“ (treneris Vincas Murauskas) atstovavo 6 sportininkai (3 vyrai, 3 moterys). Niekam nenusileidęs Marius Kontrimas pelnė čempiono titulą, Lina Poldauskaitė ir Agnė Kilpienė laimėjo sidabro medalius, o Karina Seminauskaitė džiaugėsi bronzos medaliu. Penktas vietas užėmė Tomas Olberkis ir Jokūbas Uljanovas.

Kėdainių čempionatas dalyvių skaičiumi rekordinis Lietuvos bokso istorijoje. Į ringą lipo 107 sportininkai. Vyrų dalyvių – 86, moterų – 21. Vyrų svorio kategorijų – 13, moterų – 11. Išdalinta medalių – 91, prizų – 24. Šilutiškių derlius – 4 apdovanojimai. Galėjo būti bent vienu medaliu didesnis, tačiau šį čempionatą dėl rankos riešo operacijos turėjo praleisti daugkartinė Lietuvos čempionė, šalies rinktinės narė Austėja Aučiutė. Ji kovas Kėdainių ringe stebėjo kaip foto metraštininkė. Vieną nuotrauką dovanojo ir „Šilokarčemai“. Liekame dėkingi, linkime jai kuo greičiau sugrįžti į pergalių kelią ringe. Dar vienas niuansas: po čempionato treneriui V. Murauskui Kauno klinikose atlikta kelio sąnario operacija. Jo sugrįžtant laukia Šilutės sporto mokykla.

Tarp merginų (svorio kategorija iki 48 kg) gerai pasirodė Lina Poldauskaitė, besitreniruojanti antrus metus. Lina ringe judri, siekianti pergalės. Ji užėmė antrą vietą ir pasipuošė šalies čempionato sidabro medaliu. Tokios pat spalvos medalį iškovojo ir dviejų vaikučių mama Agnė Kilpienė (sv. kt. +81 kg). Beje, pernai ji buvo pirma. Agnė darbšti, mokanti visur spėti. Šiemet čempionės titulą užleido Europos čempionato prizininkei Kamilei Aglinskaitei (Pasvalys). Įdomu tai, jog Kėdainių ringe meistriškai kovojo ir nemažai provincijos atstovų iš Tauragės, Kėdainių, Jonavos, Šilutės. Moterų ringe čempionių vardus pelnė net dvi tauragiškės: Rugilė Altaravičiūtė-Kasčiukaitienė (iki 52 kg) ir Kamilė Lakštinytė (iki 70 kg), sidabro medalius iškovojo Iveta Lešinskytė (iki 81 kg), Austėja Altaravičiūtė (iki 54 kg), Paulina Lazdauskaitė (iki 63 kg). Šilutiškė Karina Seminauskaitė (iki 81 kg) pelnė bronzos medalį.

Vyrų ringe Marius Kontrimas (iki 51 kg) užtikrintai iškopė į finalą. Marius yra įvaldęs platų įvairių smūgių arsenalą, ringe aktyvus, varžovą spaudžiantis kovotojas. Lemiamoje dvikovoje dėl čempiono titulo turėjo suremti pirštines su Panevėžio boksininku Danu Vilku. Pastarasis ringe nepasirodė, užleido aukso medalį be kovos šilutiškiui. O Tomui Olberkiui (+92 kg) ir Jokūbui Uljanovui (iki 57 kg) ne viskas klojosi ringe, kaip norėjosi. Abu liko penkti. Grįžusiam iš užsienio Jokūbiui, trenerio V. Murausko nuomone, pristigo treniruočių. Tai pataisoma. Boksininkai laimi ir pralaimi ne be įvairiausių priežasčių, kurių netrūksta nei pirmu atveju, nei antru. Kiekviena kova ringe pamoka. Jas išmokę kyla aukštyn meistriškumo pakopomis.